Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!

 

Jako zielony, acz mający sporo zapału do ASG, postanowiłem nabyć pierwszą niedrogą sprężynke. Padło na MP5.

 

I tu moje nieśmiałe pytanie. Jaka jest wasza opinia o tych 2 wynalazkach?

http://allegro.pl/item107985686_mp5_a5_asg...wosc_cymy_.html

 

http://allegro.pl/item107985165_mp5_sd6_as...wosc_cymy_.html

 

Rozumiem że jeśli chodzi o mechanizm i inne bebechy to jest to samo.

Interesują mnie bardziej opinie w temacie użytkowania. Nie oczekuję cudów po tak tanim sprzęcie.

Co się bardziej przyda? Tłumik który zamaskuje w przyszłości ewentualną dłuższą lufę? (taki pomysł przyszedł mi do głowy :) )

Latarka?

A może odradzacie z jakichś powodów zakup któregoś z nich? (albo obu ;) )

 

Będę wdzięczny za jakieś sugestie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam wszyskich!!

Jestem nowy na forum wiec prosze o lekka wyrozumiałosc :lol:

Wiec chce kupic ten karabinek

http://sklep.airsoftguns.pl/projector.php?...duct=1147290839

 

ale sie waham.... pewnie jak wiekszosc.

Jakie sa parametry tego modelu i czy opłaca sie go kupowac?

Jestem miłośnikiem mp5 i chciałbym kupic taki karabinek tak do 70 zł. NApoczatek oczywiscie :P

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ta... kiedys tez mialem mp5 z allegro, no i co ze mial hu? kulki lataly na 20-25m i kazda w inna strone. Ale mialem farta bo trafilem na wyjatkowo twarda sztuke, wytrzymal az 3 miesiace!! :F

A kupisz taka roczna sprezynowke firmowa to ci pociagnie spokojnie kolejny rok ( moj sig p229 hfc wytrzymal 3 lata i w koncuzachcialo mi sie go ztunigowac no i dopiero wtedy sie zepsiuł ) :P

Link to post
Share on other sites

ja mam prośbę! NIE PISZCIE O REPLICE DOPÓKI NIE POJAWIŁA SIĘ W WASZYCH RĘKACH!! Osobiście zakupiłem ostatnio tego guna. Osiągi praktycznie identyczne jak AK47 Cymy (na kulkach 0.2g). Latarka tylko ładnie wygląda i nic więcej! Kolimator do niczego.... mankamentem jest także to, iż zamek jest plastikowy :F lecz mam nadzieje że troche potrzyma :)

Ogólnie polecam zakup chociażby dla osiągów a za tą cene...nie znajdziem chyba nic lepszego :D

Pozdrawiam Daniel (BSTO)

Link to post
Share on other sites

Toldi ty chyba zle trafiłeś bo nie mowimy o elektrykach tylko o springach :P

a co do MP5 to miałem dzis okazje wypróbować go w boju... ten plastik od zamka jest niezły (choć przeźroczysty 8O ) ale nie urwał sie jak na razie i nie sprawiał wrażenia jakby się miał urwać... a ja na polu bitwy miałem jedna z lepszych broni poniewaz osiągami doruwnuje Famasowi czy jak mowie Coltowi Comando (no moze troszke slabsze) ale jest bardzo celny na kulkach 0.2

a co wybierzesz twoja sprawa

(ja mam oby dwa i kalacha i mp5 :D :twisted: )

Pozdrawiam :F

 

[ Dodano: Sobota 17 Czerwiec 2006, 22:17.17 ]

Mówiąc o Famasie czy Colcie Commando mam na myśli te z Cyber Guna!

:twisted:

Link to post
Share on other sites

lufa wewnetrzna jest aluminiowa. Nie rozkręcałem jeszcze guna... dodam ze w kalachu jest wiecej metalu>Chociażby zamek i LUFA ZEWNĘTRZNA(takze) są z metalu. tu sprostowanie>Kałach ma troszkę wiekszy zasięg jednak mp5 jest celniejsze no i o wiele bardziej szybkostrzelne. Pojemnośc magazynka Kalach 39k , MP5 23-24k

Kałacha używam do Lasu a MP5 do budynku :)

Proste rozwiązanie :) :F (a prawie za cene jednej repliki z CG kupisz te dwie :D)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Ja mam tego guna i jak narazie jestem bardzo zadowolony z niego. Ma naprawde bardzo spory zasięg, na bezszwowych kulkach 0,2 zasięg wynosi ok. 35m , max 45m. Mankamentem jest mało pojemny magazynek ale można dokupić na allegro:

low-cap http://allegro.pl/item114977743_magazynek_...ne_modele_.html

hi-cap http://allegro.pl/item114460773_magazynek_...d6_sig552_.html

 

Inną wadą (przynajmniej u mnie) jest rozłażający się abs przy latarce i nad przednim chwytem

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Raczej by sie dało. Nie mam tego sprzetu ale pewnie jest zbudowany jak moj shotgun. Trzeba wyjac standardowa lufe, kupic w OBI 1m rurki aluminiowej 8mm (srednica zew.) i wsadzic ta nowa. Nic skompilowanego.

 

Pozdro

 

gobbo może bliżej napiszesz jak wyjąc ta rurkę z repliki i jak zamontowac ta z OBI. Napisz jak to zrobić na podstawie swojego shotguna. a jak ma ktoś taka CYMKE to niech napsize jak to zrobic 9jeśli juz ją rozbierał :PP

 

A co do zasęgu MP5 to na kulkach 0.20g troszkę ponad 30 metrów z dobrze wystrojonym czopkiem :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Polecałbym raczej AK47 Cymy niż MP5 - mam MP5, to moja pierwsza giwera, jednak ma trzy błędy w konstrukcji - słaby mechanizm wyjmowania magazynka (mój się złamał :evil: , trzeba wyjmować śrubokrętem), jeżeli za mocno będziesz kręcił blokadą spustu to się złamie, oraz bardzo mały magazynek. Kałach na airsoftguns jest odrobinę droższy, a lepiej go kupić (teraz nie ma ani AK ani MP5, ale pewnie się pojawią).

Jeżeli kupujesz tą replikę, uważaj na ten taki "dzyndzelek" do otwierania magazynka - łamliwy! Mój się teraz klei (rozkręciłem replikę), ale jeśli będę mógł to zrobię sobie tą część z metalu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Mp5 ma zasięg około 30-35 m max! Mam takiego chodź nie wiem po co mi on trochę załuje że go kupiłem, kup sobie jeśli nie masz kasy m16 a1 już lepiej a jak masz kase to na www.military.pl jest trochu fajnych gunów w dobrej cenie. :killer:

 

 

Gwiazda nadziei niknie zawsze ostatnia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...