Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Granatnik M203 CA - długi, na RIS, z plastikową lufą


Recommended Posts

Mam kilka pytań a'propos granatnika m203 CA wersja długa RIS z plastikową lufą: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=335:

1. Czy ktoś takowego używał i czy plastikowa lufa nie zmniejsza w sposób drastyczny trwałości granatnika?.

2. Czy da się go zamontować na M15A2 Rifle przy pomocy szyny RIS zamocowanej do okładzin lufy (chodzi mi o taką szynę: http://www.allegro.pl/item101914519_szyna_...sylka_4zl_.html

3. Myślałem o granatach CA 165 kulek lub KA 78 kulek - jakieśdoświadczenia z powyższymi?

Link to post
Share on other sites

Mam tą 203 i co do jakości plastiku mogę powiedzieć, że nie jest to "zwykły" plastik. Przy stukaniu weń wydaje taki metaliczny dźwięk.

Szyna na której lufa z komorą nabojową porusza się jest metalowa na 100% i jakoś tak połączona z lufą, ponoć plastikową, że ciężko odróżnić co plastik, a co metal. Spokojnie da się zamontować na takiej szynie, ja sam dorwałem szynę od jakiegoś badziewia z allegro i działa pięknie. Sam granatnik przy około 18 stopniach w plusie spisuje się rewelacyjnie. Efekt powalający. Na skopaniu strzeliłem na pokaz w ścianę z około 10m i rykoszety z dość dużym impetem wróciły do nas. Hukowi towarzyszy chmura gazu ja przy prawdziwym wystrzale. Co do amunicji do niego kupiłem dwa 165-cio kulkowe granaty z CA - tak poradzili mi chłopaki z ASG Shop. Mają dużą komorę gazową, a jak nie chcesz(ekonomia)ładować ich kulkami do pełna to żaden problem. Granaty wyglądem nie powalają, ale są jednymi z najskuteczniejszych. Jeśli chodzi o prowadzenie ognia na wprost to nie jest skuteczny, chyba że do przeczesywania krzaków :lol: na dalsze odległości trzeba strzelać po paraboli, a zasięg na kulkach 0,20 to spokojnie 100m, tyle że na taką odległość to trzeba mieć farta żeby trafić.

Link to post
Share on other sites

Witam. Jako ze pracujemy nad wlasnym granatnikiem a granaty beda dopiero za okolo miesiac chcialbym sie dowiedziec jaka dokladnie srednice musi miec lufa. Nie wiem czy napewno jest to 40mm bo granaty maja takiego grzybka na koncu , zeby do lufy cale nie wchodzily wiec nie wiem czy nie jest to przekłamane. Prosilbym kogos kto wie dokladnie jaka srednice potrzeba zeby wszedl granat i nie wypadał przez lufe

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam 2 granaty CA. Z odbijaniem spłonki już powoli zaczynam sobie radzić (używam cieniutkiego śrubokręcika) ale mam inny problem a właściwie dwa. Otóż po pierwsze jeden zawór w jednym z granatów przecieka - ładować się da ale z cienkim sykiem gaz powoli ucieka. Jakieś pomysły na uszczelnienie zaworu?

I druga rzecz, przy wystrzale nie wyleciały mi wszystkie kulki, kilkanaście kulek pozostało w "lufach" granatu. Dodam, że nie ładowałem granatu kulkami "do pełna" - po jakieś 8-9 na "lufę" (w sumie około 90-100), tylko że nie dopychałem ich do końca. Czy jeśli ładuję mniej niż 15 kulek do "lufy" to powinienem je "dopychać" do "dna" lufy?. Mam nadzieję że napisałm to w miarę zrozumiale.

 

PS: przy okazji, jakich kulek użwacie do granatów CA? 0,12 0,2 czy 0,25?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...