Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm.136 "Grach" od CYMA


Recommended Posts

Korzystając z promocji na Taiwangun postanowiłem dodać do kolekcji dość unikalną replikę, a konkretnie pistolet EBB od CYMY, wzorowany na rosyjskim MP-443 "Grach". Przy okazji podzielę się opinią o tej replice.

Zacznijmy od tego co jest w nim tak specjalnego:
Ze względu na EBB, pistolet bardzo różni się konstrukcją od innych Cymoklamek, gdzie magazynki były cieńkie i podłużne, a bateria znajdowała się pod zamkiem. W tym pistolecie jednak bateria spod zamka została przesunięta do magazynka, a magazynek przybrał kształt podobny do tych "powiększonych" magazynków do Cymoglocka czy innych AEP tego producenta.

Co jest w zestawie?
Po otworzeniu dość solidnego pudełka w środku znajdziemy klasyczny zestaw od chińczyka:
- Replika pistoletu z mosfetem
- Magazynek (pojemność 15 kulek) z wbudowaną baterią LiPo(550 mAh)
- Ładowarka do gniazdka USB + kabelek do ładowania
- Szybkoładowarka
- Paczka podejrzanych kulek
- Wycior
Ani w środku, ani na samym pudełku instrukcji obsługi nie ma, więc trzeba się trochę pomęczyć aby ogarnąć wszystkie funkcję repliki

Replika MP-443
Zewnętrznie mamy prawie wyłącznie plastik. Ze ZnAl-u wykonany jest spust, selektor ognia, drążek od regulacji HopUp, kółko na smycz, reszta to dość solidny plastik. Pomimo takiej budowy pistolet trochę waży, lekko ponad pół kilo. Chwyt dobrze leży w ręce, na przyrządach celowniczych 3 białe kropki. A teraz do ciekawszych funckji.
Zamek można ręcznie odciągać do tyłu, wtedy mamy wgląd do środka. Zamek można blokować w pozycji tylnej, i sam się będzie w tej właśnie pozycji blokował po wystrzeleniu ostatniej kulki w magazynku lub strzału na sucho. Sam pistolet może być także używany jako zwykły sprężynowiec, trzeba tylko włożyć magazynek od innych AEP Cymy i za każdym razem naciągać zamek (co do kompatybilności magazynków nie jestem do końca pewien). Aby odbezpieczyć pistolet należy przesunąć obydwa selektory (tak, obydwa, nie wiem czemu nie współpracują ze sobą) do pozycji dolnej. Zamek oczywiście z każdym strzałem będzie się cofał. Na plus jest dość obfity smar pomiędzy zamkiem a body. Pistolet zewnętrznie ma jedynie numer seryjny i naklejkę QC Cymy. Po włożeniu magazynka słychać pisk który sygnalizuje załączenie się MOSFETa. Aby ustawić Hopa, należy wziąć imbusa i włożyć go w otwór poniżej lufy i potem przekręcić. Pistolet także ma jedynie tryb semi. Nie mam chrono, ale według świstka od Cymy replika pluje 215 fps.

Magazynek

Magazynek cały wykonany z plastiku. Od spodu wtyk do ładowania i klasyczny wyryty napis "Made In China". Na górze "klocka" z baterią styki do zasilania pistoletu. Co do kulek to z tyłu magazynka jest specjalne powiększenie w okienku, jednak i tak ładowanie łatwiej idzie jeśli robimy to klasycznie od góry. Szybkoładowarka jest tu nawet zbędna, cały magazynek można załadować w pół minuty. Magazynek sam z siebie nie wypadnie po zwolnieniu magazynka, trzeba go wyciągnąć.

Ładowarka

Zwykła ładowarka do LiPo. Żadnych przycisków czy wyświetlacza, jedynie dwie diody LED: Jedna która sygnalizuje że ładowarka jest podłączona do prądu, i druga która informuje że bateria się ładuje. Ładowarkę najpierw podłączamy do wejścia USB, potem kabelek do ładowarki, a kabelek do baterii. Może być to trochę upierdliwe ze względu na mały wtyk.

Informacje techniczne ładowarki: Input DC 5V 2A
                                                        Output 11.1V 1500mA

Strzelanie

Jak na razie replika wypluła tylko jeden pełny magazynek aby sprawdzić czy w ogóle działa. Bezproblemowo, blowback działał i nawet był trochę odczuwalny. Po ostatniej kulce zamek zablokował się w pozycji tylniej. Spust ma w miarę duży opór. Jutro wezmę na trochę dłuższy test i dam znać jak z celnością, niezawodnością itd.

Moja opinia

Jak za cenę 260 (315 poza przeceną), to mogę stwierdzić że dostajemy solidny produkt. W ASG już od dłuższej chwili nie gram i pistolet kupiłem głównie aby strzelać do puszek i do Cosplayu.

Plusy
+ Niska cena repliki
+ Dobra ergonomia 
+ EBB + inne funkcję związane z zamkiem
+ Możliwość strzelania bez baterii
+ Ważne części z metalu
+ MOSFET
+ Kilka bonusów w pudełku

Minusy
- Niska pojemność magazynka, niestandardowy kształt, wysoka cena
- Konstrukcja w większości z plastiku
- Brak full auto
- Brak montaży RIS
- Brak gwintu 14mm
- Dwa selektory ognia




(Fotek na razie nie ma, jutro przy okazji kilka porobię)
 

Link to post
Share on other sites

Nie widziałem jeszcze żadnego EEB,  nawet w karabinkach po 2k, które by działało fajnie. 

Na filmiku nie wygląda to źle, ale na filmikach wszystko wygląda lepiej niż w rzeczywistości. Praktycznego zastosowania nie widzę, kolekcjonerskie na pewno jakieś ma bo to bardzo nietypowa konstrukcja. "do puszek i do Cosplayu"  jednak bym wolał jakąś gazówkę.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...