Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprężyn i silnik względem baterii do Tunin-ego M15 do 440fps


Recommended Posts

W mojej M-ce będzie siedziec niebawem 210PDI, ze stockowego M15 mam baterie 9.6V 1700mAh i nie wiem czy ta bateria pociągnie 210-ątke.

Tyczy sie to również silnika stockowego CA, nie wiem czy nie będe musiał kupowac nowego silnika.

Pisac to nie boli :P

 

Tyle

 

Speaker

Link to post
Share on other sites

Pisze, choć jednak pewien ból odczuwam, bo było o tym w wątkach o m15 ze sto razy. Ten akumulator (9.6 1700) nie pociągnie nawet PDI170 przyzwoicie, bo ogniwa mają za duży opór/za małą wydajność prądową.

 

Lepszy silnik nic tu nie pomoże, bo nie ma skąd wziąć prądu.

 

Potrzebujesz ogniwa large typu 1800SCE, albo RC2400 lub też np. 1200-2/3 SC.

 

Oczywiście możesz władować zębatki o dużym przełożeniu, ale ROF spadnie Ci poniżej w ogóle jakiejkolwiek używalności, chyba, że budujesz snajperkę i będziesz strzelać tylko semi do nieruchomych celów.

Link to post
Share on other sites

@SPEAKER - stockowy silnik pociągnie bez bulu - mi ciągnął i 190 i 210 PDI i to bardzo przyzwoicie, ale bateria nie pociągnie niczego - potrzebujesz czegoś na ogniwach SC,SCE,RC ale tu się robi problem bo one się na przód do gripa nie zmieszczą - kiedyś próbowałem i skończyło się na kupieniu stałej kolby.

 

@MICHOXX - ogniwa KAN czy ogólnie niklowo-wodorkowe to jest jedna wielka kupa, która sie do niczego nie nadaje a zwłaszcza do tuningu. szybkostrzelnośc spada liniowo wiec masz za kazdym strzałem coraz niższy ROF a przy upach żywotnośc znacznie spada. tylko NiCd!

Link to post
Share on other sites

Byłem wielkim przeciwnikiem ogniw NiMh i ogólnie nie-sanyo, dopólki na własne oczy nie zobaczyłem AUGa ze stprężyną PDi150% (albo 170...) z niesamowitym ROF. Okazało się, że kolego używa ogniw KAN NiMh 1400 (wielkości paluszków AA)

 

Zrobiłem baterię 12V 1400 mAh - zmieściła się do P90. W stockowym P90 miałem 26 kulek na sekundę = 1560 na minutę, czyli prawie minigun.

Po włożeniu sprężyny Guarder SP110 (~PDI150% ?) ROF spadł do bardziej rozsądnych 20 kulek/min = 1200 na minutę.

 

Jest to najlepsza bateria do P90 jaką kiedykolwiek miałem, uważam, że ogniwa KAN1400 są lepsze niż Sanyo 1700AUL, ponadto mają mniejsze gabaryty i kosztują tylko 6,5 zł za sztukę!!! Za baterię 12V1400 zapłąciłem mniej niż 100 zł wliczająć zgrzanie i transport.

 

 

Kwestia silników: miałem w rękach już 2 przepalone silniki CA: przestały działać po kilku miesiącach od zakupu, jeden w broni stockowej, drugi w tuningowanej. Przy tuningu nie ma chyba sensu wymieniać silnika, czekamy aż się zużyje i kupujemy nowy - lepszy.

 

PS. Mam na sprzedaż silnik Systema Super Torque Up używany pół roku, z nową zębatką utwardzaną systema i (prawie) nowymi szczotkami. Cena do uzgodnienia :-)

Link to post
Share on other sites

Strasznie dużo to tych rodzajów bateri itd itp, czy jakiś uczynny chłop mógłby mi napisac jakie ogniwa i ile by to kosztowało zrobienie baterii do M15 do osłony lufy żeby pociągneła 210PDI?

Chodzi mi o to zeby wiedziec jakie ogniwa, rodzaj, koszt i wogole o pełna liste :D

 

Help :)

 

P.S Ktoś wie gdzie można zamówic taką baterie?

 

Speaker

 

[ Dodano: Wto 16 Maj, 2006 ]

Jak chcesz michoxx moge ci sprzedać moja baterie 9.6V 1700 mAh V-shape, mialem ja pół roku w swojej stockowej m15 na spręzynie właśnie 170% CA

 

Kmieciu4eveR - moge sie zastanowić nad tym silnikiem bo niedawno mój sie spalił :D

 

Jak coś to na priv

Link to post
Share on other sites

Do przedniego chwytu nie wejdą baterię zdolne do pociągnięcia takiej sprężyny. Zostaje Ci albo ReadyMag albo bateria w atrapie wskaźnika AN/PEQ2, albo bateria w stałej kolbie albo bateria na składanej kolbie w oddzielnym pokrowcu. Do Ready Maga wejdą np. baterie na ogniwach N-1700SCR (wszystkie o takiej średnicy i długości). Do AN/PEQ2 raczej wchodzą dosyć wąskie ogniwa. Stała kolba i bateria w pokrowcu pozwalają na użycie dowolnej baterii.

Ja mam spręż. 210% PDI, baterie na ogniwach N1700SCR właśnie w ReadyMagu.

Link to post
Share on other sites

kazdemu przeciwnikowi ogniw Ni-MH polecam ogniwa sanyo 3300. Zdziwi sie jak dobrze ciagna nawet mocne sprezyny, a do tego nie trzeba ich rozladowywac po strzelance gdyz zaleca sie przechowywanie ich naladowanych, natomiast NICd nalezy kazdorazowo rozladowywac i przechowywac w stanie rozladowanym...

 

Co do watku tego topicu:

ja mam m130 hurricane'a i na stockowych zebatkach i silniku ladnie strzela. Dodam jednak, ze strzelam na baterii 9.6 V na ogniwach sanyo rc-2400.

Nawet 12 V v-shape nie daje rady tej sprezynce zbyt dlugo.

 

Za bateria patrz sie na allegro lub najlepiej kup ogniwa i daj komus do zgrzania.

Link to post
Share on other sites

Ktoś wie gdzie można kupic ogniwa typu N1700SCR? Chodzi mi żeby ta cała juz bateria miała coś koło 9.6V i jakąs wieksza pojemność, jestem zupełnie zielony w sprawach baterii wiec sie nie czepiajcie :) Ktos może jakis sklep polciec czy cos takiego?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...