Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak najtaniej poprawić FPS (do ~350-360) przy CA SLR105A1???


Recommended Posts

Jak najtaniej podnieść ilość FPS (do ~350-360) przy Clasic Army SLR105A1, bez konieczności wymiany wielu elementów???

Wydaje mi się pod tym względem ciekawym karabinem, poniewż ma gearbox-a v3 , większe łożyska bo 7mm i sporo wzmocnien konstr. Czy wystarczyło by zmienić tylko spręzynę np na mocniejszą o 10-15%??? Czy pozostała część mechanizmu podoła większemu obciązeniu??? Bo zpewnością to bedzie najtańszy tuning. Jeśli wystarczy sprężyna to jaką polecacie? Proszę o odpowiedz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Sam posiadam ow replike i tez bym chcial sie dowiedziec to samo co kolega :)

 

Bo SLR ma stockowe niektore rzeczy wzmocnione... Ale nie wszystkie :P

Dlatego jest pytanie:

co wymienic zeby bylo najtaniej a ladnie pracowalo i sie nie rozpadlo... ??

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Może dołączę się do pytania... Wala się u mnie luzem 190PDI. SLR-105 ma boxa v3 i porządne metalowe łożyska 7mm. Jakie ryzyko wiąże się z zainstalowaniem spręzyny 190PDI w stockowym SLR? Czy są udokumentowane przypadki pęknięcia boxa v3?

 

Dotąd wszystko poza jedną repliką miałem na gearboxach V2, jeden mi pękł już przy 130 PDI, z v3 nie mam wiele doświadczeń więc pytam :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Może będzie to trochę offtop (jak tak to sorry), ale moja propozycja jest taka:

 

zamiast mocniejszej sprężyny - radio i zestaw słuchawkowy

zamiast wzmocnionej głowicy - ghill albo lepszy kamuflarz

zamiast dyszy uszczelnionej - mapy terenów

zamiast łożysk i zebatek- niegrzechoczące magi o nieco większym stopniu realizmu (choć niekoniecznie zaraz 30rnd w magu)

 

zamiast podkręcania osiągów giwery - podkręcanie klimatu na strzelankach!!!

lepsza ZABAWA gwarantowana, a i żywotność karabinu większa i koszty mniejsze.

 

z tego wszystkiego jedynie preclufa jest wartościowa.

Generalnie nie rozumiem tego niekończącego się wyścigu na fps'y(charakteryzującego w dużej mierze początkujących maniaków), to naprawdę nie przynosi lepszej zabawy, tylko zużywa kasę, czas i żywotność giwery. Rozumiem jak ktoś ma 240fps i chce mieć te 290~300. Ale założe się że masz te 330 i jeszcze jest to dla ciebie ciągle mało, ale gwarantuje Ci że nie poprawi to Twoich osiągów na polu walki lub zrobi to nieznacznie. A już na pewno nie polepszy to zabawy tak jak dobre radia w drużynie. To jest oczywiście moje prywatne zdanie ... zrobisz jak uważasz za słuszne. :wink:

Link to post
Share on other sites

330 ~ 380 moim zdaniem starcza.

 

400fps to już dużo- zarówno dla wytrzymałości broni jak i dla graczy po drugiej stronie lufy (szczególnie w pomieszczeniach) Widziałem kilka razy całkiem ładne rany o średnicy 6mm na twarzy czy ręce zrobione przez 400fps kumpla na małych dystansach w lesie i w cqb.

 

bardziej chodziło mi o idee

zamiast podkręcania osiągów giwery - podkręcanie klimatu na strzelankach!!!
Link to post
Share on other sites
Może będzie to trochę offtop (jak tak to sorry), ale moja propozycja jest taka:

 

zamiast mocniejszej sprężyny - radio i zestaw słuchawkowy

zamiast wzmocnionej głowicy - ghill albo lepszy kamuflarz

zamiast dyszy uszczelnionej - mapy terenów

zamiast łożysk i zebatek- niegrzechoczące magi o nieco większym stopniu realizmu  (choć niekoniecznie zaraz 30rnd w magu)

 

zamiast podkręcania osiągów giwery - podkręcanie klimatu na strzelankach!!!

lepsza ZABAWA gwarantowana, a i żywotność karabinu większa i koszty mniejsze.

 

z tego wszystkiego jedynie preclufa jest wartościowa.

Generalnie nie rozumiem tego niekończącego się wyścigu na fps'y(charakteryzującego w dużej mierze początkujących maniaków), to naprawdę nie przynosi lepszej zabawy, tylko zużywa kasę, czas i żywotność giwery. Rozumiem jak ktoś ma 240fps i chce mieć te 290~300. Ale założe się że masz te 330 i jeszcze jest to dla ciebie ciągle mało, ale gwarantuje Ci że nie poprawi to Twoich osiągów na polu walki lub zrobi to nieznacznie. A już na pewno nie polepszy to zabawy tak jak dobre radia w drużynie. To jest oczywiście moje prywatne zdanie ... zrobisz jak uważasz za słuszne.  :wink:

 

BRAWO POPIERAM 10000%!!

Link to post
Share on other sites
330 ~ 380 moim zdaniem starcza.  

 

400fps to już dużo- zarówno dla wytrzymałości broni jak i dla graczy po drugiej stronie lufy (szczególnie w pomieszczeniach) Widziałem kilka razy całkiem ładne rany o średnicy 6mm na twarzy czy ręce zrobione przez 400fps kumpla na małych dystansach w lesie i w cqb.

 

bardziej chodziło mi o idee  

zamiast podkręcania osiągów giwery - podkręcanie klimatu na strzelankach!!!

 

 

A od kiedy to strzela sie gunem 400fps w CQB? :? Zadni normalni ludzie nie wpusciliby ciebie z takim gunem do CQB

Link to post
Share on other sites

A od kiedy to strzela sie gunem 400fps w CQB?  :?  Zadni normalni ludzie nie wpusciliby ciebie z takim gunem do CQB

 

Normalni może nie... lecz nieświadomi.

Na zlotach rzadko kto się tym przejmuje, a już na pewno nikt ci nie zajrzy do gb żeby faktycznie sprawdzić czy nie kłamiesz...

A kto strzela takim czymś w cqb?? głupi albo sadysta :)

 

Więcej fps jest przydatne gdy na polu walki odchodzą triki rodem z matrixa. przydaje się gdy siejesz do biegnącego celu. Tacy zazwyczaj nic nie czują.

 

Najtańszym kosztem zwiększyć fps w pukawce to po prostu sprężynka... CA170% powinno starczyć. Lecz jestem pewny, że następne twoje pytanie po wymianie sprężyny będzie się tyczyło zwiększenia szybkostrzelności :lol:

 

Zalecałbym też wymianę prowadnicy na łożyskowaną bo jednak jest to dosyć ważne, prawie wszyscy powtarzają, że to redukuje naprężenia w gb. ja bym dodał coś jeszcze... :)

Link to post
Share on other sites

Dobra pawnowie widze ze niektórzy nie wiedza ze znalezli sie w dziale tuning.Pozatym prosze mnie nie uswiadamiac co do ilosci fps-ów,zrobie tyle ile bede chciał[lub tyle ile wynosi rozsadna granica].Moge dodac jeszcze tyle ze zrobiłem własnie tuning do 380fps+wyciszona głowica+łożyskowana prowadnica,a żeby zaspokojic swoje oczekiwania wstawiłem jeszcze precke 6.04 i uszczelniona dysze.!! tak na oko to około 400fps

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

co do ilosci fps-ów,zrobie tyle ile bede chciał

 

Generalnie nie rozumiem tego niekończącego się wyścigu na fps'y(charakteryzującego w dużej mierze początkujących maniaków)

 

Niektórzy mają FPSy, inni mają gąbczasty wypełniacz czaszki ;-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...