Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning MP5-J CYMY


Recommended Posts

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam

Chcę wstawić w moją mp5-J następujące rzeczy:

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1226

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1017

 

Czy to w ogóle poprawiłoby moc/celność strzałów?

Czy można coś tu jeszcze wsadzić dość taniego, które by się przydało i zwiększyło choć trochę osiągi repliki?(np. cylinder, głowice cylindra itp.) Nie chcę wstawiać nowej sprężyny.

 

Nie znam się za bardzo na budowie wewn. repliki, więc powiedzcie również jak takie coś samemu wstawić.(krok po kroku - jestem zielony w te klocki)

Link to post
Share on other sites

No właśnie o to chodzi... rozebrać to pewnie sobie poradze... hmmm.. chyba, ale później to złożyć w kupę to będzie problem, dlatego jak byście mogli to możecie napisać po kolei co i jak.

 

No i proszę o odpowiedz na pierwsze 2 pytania :D

Edited by krzeselko
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma co się bawić w wymianę tylko tych dwóch elementów, jeśli chcesz już rzeczywiście coś wymieniać w GB to najlepiej wsadzić cały komplet z cylindrem i tłokiem z stocka CA.

Lecz na twoim miejscu wymienił bym lufę na precyzyjną, a co za tym idzie komorę HU + nowa gumka.

To napewno polepszy celność i zasięg w dużo lepszym stopniu niż sama nowa głowica tłoka.

Link to post
Share on other sites

Nie zwarcie , po prostu zacznie źle wpływać na resztę ogniw , i szybko z czasem

będziesz miał coraz mniejszą pojemność , a tym samym czas pracy.

Lepiej kupić cały nowy pakiet 8-9 ogniw.

I raczej od razu wywal cymowe (stock'owe) kable i silnik , mi silnik zjarał się

po miesiącu , a kable tak się grzeją że szkoda opisywać , z resztą aku też.

Dobry Silnik (3x lepszy niż stock'owy) kupiłem u krakman'a za małe pieniądze .

Edited by LHOswald
Link to post
Share on other sites

witam polecam wymiane lufy i komory u mie widać ze kulka szybciej leci

tylko mam hop-upa na najmniej zrobionego a lecą i tak za moćno do góry czy to kwestia kulek??

strzelałem 0,20 G&G

może zmienić na 0,25 G&G??

pozdro

gumke HU mam guardera

 

aha jeszcze moge prosić aby ktoś zrobił zdjecie silnika jak wyglada cymowski , bo moja mp5 z 2 reki i nie wyglada mi ten silnik na cymowski

może wella nie wiem ~!!

Edited by MATI_hopek
Link to post
Share on other sites

krzeselko, no niestety, tylko tak poprawsz celność, a moc to możesz zwiększyć przez danie mocniejszej sprężyny, bądź uszczelnienie całego układu (ale nie za dużo to da).

Jeśli nie masz dużo pieniędzy to jedyne co mogę zaproponować to wymiana zestawu cylindra na stock CA (urzywka lub po tuningu przy zakupie można dostać od 50zł, przy czym przeważnie bez tłoka który nie wiem jak w Cymie ale w Wellu jest niestandardowy i także trzeba go wymienić ) oraz teflonfix.

Ewentualnie możesz szukać lufy stock CA (półprecyzyjna) i jakiejś urzywanej komory, a gumkę zostawić stock, bądz też jakąś urzywkę lub nówkę która została po tuningu.

Link to post
Share on other sites

No dobra, dzięki za obszerne wskazówki.

Czy w Cymie jest plastikowa komora hop-up? Bo w ogóle tylko taką znalazłem do Mp5?

Czy lufa 6.03mm nada się do Mp5?

 

Może mi ktoś wytłumaczy jak wymienić lufę z komorą i później to skręcić, bo jak już zamówię lufę to będzie trudne do zrobienia.

 

Jeszcze pytanie do MATI_hopka: O ile zwiększył się zasięg twojej Mp5 po wymianie lufy na precke?

Edited by krzeselko
Link to post
Share on other sites

Wracając do powtarzających się problemów z dyszą.

Chyba znalazłem rozwiązanie i to tu, na tym forum. W opisie Czopera wyczytałem, że tappet plate cymy jest inny. Może to jego wina?

http://img497.imageshack.us/my.php?image=tappet25wj.jpg

(przezorczysty to cyma)

Wydaje mi się, że ten tappet bardziej cofa dyszę, i robi za dużo miejsca w komorze. Może to tylko teoretyzowanie, ale dzisiaj zamawiam sobie tappeta a po zamontowaniu opiszę, czy to pomogło :) Trzymajcie za mnie kciuki.

Link to post
Share on other sites

Sam cylinder o powiększonej średnicy nic ci nie da. Musisz wtedy mieć jeszcze dyszę i obie głowice o powiększonej średnicy. Takie zestawy działają też odpowiednio ze sprężynami od m110 do m120. Nie polecam też zmieniania typu cylindra bez zmiany lufy na odpowiednią. Moc może i wzrośnie, ale celność spadnie bardzo.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli zastosujesz inny typ cylindra niż powinien być. Czyli powinieneś wybrać cylinder z dziurą, czyli typ 2 o ile pamiętam :) Pamiętaj też o odpowiedniej sprężynie, czyli do Deep Fire minimalnie m110. Pociągnie to za sobą pewnie zmianę silnika baterii prowadnicy i tłoka (jeżeli masz stockowe) a w przyszłości możliwe że zębatek. Konkluzja jest taka, że pewnie będziesz musiał wymienić całą pneumatykę w GB :)

Link to post
Share on other sites

Aha, rozumiem.

Bo słyszałem, że jak np. się wsadzi do MP5 załóżmy cylinder typ 1 lub 0 to osiągi się zwiększą, a nic wiecej nie trzeba wymieniać. No wiec pomyślałem, że jak sie do tego dołoży jeszcze o powiększonej średnicy to może być naprawdę dobrze. Ale jak mam dlatego wymieniać sprężyne to rezygnuje xD

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja mam takie pytanko drobne- czy można do tej repliki zamontować silikonowy HU Guardera bez konieczności zmiany komory HU? I czy lepszy jest gumka Hu Guardera czy Tm?

Oraz czy sprężynę m100 CA można wsadzić do GB bez konieczności wymiany innych podzespołów?

Edited by Mekto
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...