Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mekto

Użytkownik
  • Content Count

    73
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

728 profile views
  1. Do ładownic w MTP,( tych od kamizelki Mk4) wchodzą: - 2 do SA80 pouch - 3 do sharpshooter pouch Do innych dedykowanych pod SA80(dpm,ddpm) z reguły wchodzą po 2 ale czasem może być problem przy zamykaniu.
  2. Używam tego pod FLC i nawet znośnie to współgra. Problemem może być dosyć rozbudowana regulacja na ramionach w tym PT - może okazać się to trochę niewygodne jak źle wyregulujesz.
  3. Mekto

    Beryl

    To jeszcze takie pytanie - jaka powinna być całkowita długość podstawy szczerbinki? Co prawda nie robię idealnej repliki tylko stylizacje ale chciałbym to w miarę dobrze odwzorować.
  4. Mekto

    Beryl

    Ktoś mógłby opisać, lub nawet wrzucić schemat przeróbki podstawy szczerbinki do Mini Beryla (w systemie VFC)? Czy jest to analogiczne do wrzuconego wcześniej poradnika?
  5. Jak taśma ładownicy jest bardzo sztywna (bo np. ma w środku coś wszyte) to nie bardzo. Bardziej luźne taśmy dadzą radę ale będzie to męczące. Do tego dochodzi kwestia "kompatybilności" PALSów na kamizelce i na ładownicy - może być tak że ładownica będzie dziwacznie powyginana itp.
  6. Kumpel jest zwiadowcą, w którejś jednostce "desantowej". Mówił że u niego dostają standardowy szpej (Lubawa, Beryl itp) ale nikt się nie czepiał za własne oporządzenie, buty itp.
  7. Kumpel był snajperem bodajże na VII zmianie. W ciągu paru dni dopytam jakie mieli wyposażenie, optykę i może zdobęde jakieś fotki.
  8. Z racji niezbyt rozbudowanych "pleców" powinna dobrze grać z plecakami, choć to zależy od tego jak rozmieścisz ładownice. W czarnej raczej też- wsadzenie pod to kamizelki kuloodpornej nie powinno być problemem. A w razie braku miejsca na ładownice nie powinno "gryźć się" z pasem. Z racji niezbyt rozbudowanych "pleców" powinna dobrze grać z plecakami, choć to zależy od tego jak rozmieścisz ładownice. W czarnej raczej też- wsadzenie pod to kamizelki kuloodpornej nie powinno być problemem. A w razie braku miejsca na ładownice nie powinno "gryźć się" z pasem.
  9. Jak widać kolega chce na siłe wzorować się na "cokolwiek". Kolego, odpuść sobie - jeśli zaczynasz to biegaj w czym Ci wygodnie, nie dorabiaj sobie ideologii w stylu "jestem ruskim partyzantem/uberrambosaskomadno/deltaproPMC" i tak dalej - po co? Zainteresuje Cię jakaś jednostka/armia - spoko baw się w stylizację czy rekonstrukcję. Ale na początek nie zawracaj sobie tym głowy po jeszcze pewnie nie raz będziesz sprzęt zmieniać
  10. Po pierwsze dużo może pomóc zdefiniowanie słowa "gadżety". Dla jednego gadżet to będą magazynki do kałacha sklejone taśmą a dla innego atrapa bomby dla samobójcy. Po drugie- najprościej to zrobić mix elementów mundurowych z cywilnymi ciuchami. Mundury - najlepiej związane z krajami, które wymieniłeś lub z konfliktami ich dotyczącymi (np dla Czeczenii - sprzęt rosyjski).
  11. Samej IBA w wz.93 nie ma. Ale jeśli chodzi o kamizelki zintegrowane to warto się zapoznać z ofertą Miwo (zdaje sie, że Lubliniec ma w ofercie kamizelę z kołnierzem)- na pewno mają w ofercie wz.93. A jak koniecznie musi być IBA to chyba tylko prywatni krawcy.
  12. Niekoniecznie pasoszelki + chest będą przeszkadzać z pasem biodrowym plecaka. Ja uzywam chińczyka z Miwo, do tego duty belt jako pierwsza linia i spokojnie między jedno a drugie wchodzi pas biodrowy od plecaka (3day pack). Wszystko zależy od gabarytów poszczególnych elementów jak i ich wyregulowania. No i rzecz jasna wzrostu. Do tego na 8 magów to spokojnie powinny dobrze złożone pasoszelki wystarczyć, chest-rig może być zbędny a rezygnując z tego można upchnąć część gratów w mundur/kurtkę.
  13. Nie martw się. Czarne sweterki są widoczne dopiero z połowy mapy.... A tak serio - to czarny nie jest jakimś mega maskującym kolorem bo bardzo się odznacza. I nawet jak założysz kamizelkę to jednak rękawów nie zakryjesz, więc może to trochę demaskować. Aczkolwiek to człowiek się maskuje, nie szmata - po prostu będzie trudniej stać się "niewidzialnym".
  14. Testowałem takie połączenie - dokładnie taki chest i taka kamizela - współgrało bardzo dobrze.
×
×
  • Create New...