Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No dopiero dzisiaj dostałem gnata a już są problemy... :? Konkretnie:

żeby włożyć magazynek muszę odciągnąć zamek do tyłu. Nie można oddać strzału bez naciągania kurka. Oraz bezpiecznik bardzo dziwnie zaczął latać w góre i na dół. Na dodatek spust działa tylko jak odciągnę zamek do tyłu w normalnym trybie nie działa. Nie wiem jak to się dzieje ale cholera szlag mnie trafia!! Pomóżcie PROSZE!! :roll:

 

Update: Pistolet działa ale blokada spustu się rusza i odskakuje co jakiś czas od body jak temu zaradzić?? Dałem mocniejszą sprężynę powrotną bo ta stockowa zamka do końca nie dociągała (taka już przypadłość guna).

 

Nie wiem czy to dobrze ale mój gun posiada magazynek od CZ75 ver.1 , czyli bez tej dziury co można sobie zablokować kulki. Co do zasięgu to moge powiedzieć z czystym sumieniem że posiada większy niż stockowy elektryk z SRC z uszczelnieniem. Zasięg całk. to ok. 60m :)

 

Udało się określić dokładnie o co chodzi zgubiona została część nr 56!!!

Czy ktoś z posiadaczy repliki może zrobić zdjęcie tego czegoś?? Pozdrawiam pidzejfat!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W środe dostałem pistolet i dopiero dzisiaj mam ten sam problem. 56 :] Poszedł w pizzzdu. Jesli dalej bezpiecznik Ci odstaje to: ściągasz zamek, bierzesz igłe, wyjmujesz bezpiecznik, wyciągasz mala sprężynke która dociskała element 56 i montujesz bez niej. Szpilką podważasz mała sprężynke żeby skrzydełko weszło do konca. Tyle. Bezpiecznik działa choć chodzi dość luźno (nie na tyle żeby podczas strzałów sie przestawiać). Co do Osiągów... Sądze że jeszcze się dociera. Wywaliłem juz z 10 magów i dopiero od dwóch widze że kulka przestała błądzić na boki... Znoszenie boczne zależy tylko od wiatru ;) Zasięg idealnie płaskiego lotu to 25-30m. Potem opada lub jak podkręci sie hop up podbija (wole zeby opadało) Może jak hop up sie dotrze bedzie jeszcze lepiej.

 

A co do "56". Dzwoniłem dziś do Capri gdzie kupiłem. Mówie że mam problem bo strzelałem sie dzis pierwszy raz tym pistoletem i spod bezpiecznika wypadł element 56. Rozmówca był zdziwiony i rozweselony że tak po prostu sobie wypadł :/ Po krótkiej rozmowie mówi żebym odesłał pistolet i oni zerkną, na koniec dodał głosem trafnie przewidującego i również z usmiechem żebym włożył element 56 do pudełka. Był bardzo, ale to bardzo zaniepokojony że niestety go nie mam bo kurde wypadł. Powiedział "to zmienia postać rzeczy" więc chyba moge pocałowac się w nos... Ale najpierw jak nie wymienią tego wpadne na kawke do rzecznika praw konsumenta, skorzystam z mozliwości złożenia reklamacji nie u importera lecz u sprzedawcy i jak są mega kozakami to nie wymienią :P

 

Pozdro dla sponsora "Capri" :)

Link to post
Share on other sites

Ja zrobiłem u siebie tak, że cały element bezpiecznika wyjąłem i uciąłem tą wąską prowadnicę śróbką. Nagwintowałem bezpiecznik spustu i skręciłem. Bezpiecznik chodzi b.dobrze żadnych luzów itp.

Ja musiałem wyslać swoją CZtke bo zamek mi nie dochodził do końca, nawet na wzmocninej sprężynie powrotnej... Powiem jak coś wiecej jak sie wszystko wyjaśni...

POzdrawiam pidzejfat

Link to post
Share on other sites

Dorobiony element "pstrykający" na skrzydełku bezpiecznika zapaćkany olejem silikonowym http://rapidshare.de/files/24078222/S3700111.JPG.html

 

Wymiary: długość 8mm http://rapidshare.de/files/24078390/S3700112.JPG.html

 

Wymiary: szerokość 5mm http://rapidshare.de/files/24078520/S3700113.JPG.html

 

Sposób montażu w body pistoletu http://rapidshare.de/files/24078584/S3700114.JPG.html

 

Dorobienie to kwestia paru minut. Potrzeba blaszki aluminiowej 0,5mm (mozna ciąć zwykłymi nożyczkami), wiertła 0,5mm, igły, kombinerek do podprostowania elementu po cięciu, pilnika płaskiego i okragłego :) Ja ten element zrobiłem z alpaki bo miałem kawałeczek ze szkoły.

Link to post
Share on other sites

Hehe, gratuluje kolegom "poprawiaczom" tej znakomitej REPLIKI!

 

W pistolecie KSC bezpiecznik dziala tak jak w prawdziwej CZ75, tzn guna mozna zabezpieczyc TYLKO przy naciagnietym kurku! Poza tym ta wersja CZ75 dziala w trybie BEZ samonapinania, tak wiec aby moc strzelac, nalezy koniecznie przeladowac bron, czyli odciagnac zamek/naciagnac kurek... I tak samo jest w gazowce.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ooooo jedno bardzo istotne pytanie do użytkowników CZ... Czy hop siup jest regulowany tylko na boki?? Krzaczki w instrukcji jakos niewiele mi mówią i szczerze mam kape bo strzela równo tylko kulkami 0,23 a te produkuje malo kto i są drogie. Jak lekko pokręce hopem to widze ze kulki odbijaja na boki stąd moje przypuszczenia.

Link to post
Share on other sites

A regulowałes hop siup z kulką czy bez?? Japończycy są sprytni i mogli coś wyczarować ;)

 

[ Dodano: 14 Lip 2006 19:25 ]

Dobra mam wkurwe... Co może powodować że jedno ładowanie gazemnie wystarcza na oddanie jebanych 26 strzałów?! Świeży gaz Ultrair. Pistolet nasmarowany i żre dwa razy wiecej niz jak go dostałem. Przecież mnie szlag trafi jeden mag!!

 

[ Dodano: 15 Lip 2006 19:07 ]

Ej napiszcie coś sprawa jest bardzo pilna teraz strzela całe 7 razy!! Uszczelniłem zawory i nic... To nie ich sprawka... Pistolet był bardzo dobrze nasmarowany, biorąc pod uwage że mogłem przesadzic ze smarem odrobinke go "podsuszyłem" ale to też nic nie dało...

 

Załamka :| :ściana:

 

[ Dodano: 18 Lip 2006 17:24 ]

Ok problem rozwiązany... USzczelniałem zawór mała uszczelka żeby gaz nie uciekał przy ładowaniu. Kawałek uszczeleczki musiał sie przekrzywić, przycieło go i wciagło do pręcika prowadzącego do zbiornika gazu ;)

 

Teraz 70 strzałów na jednym nabiciu to pestka ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam mały problem, bynajmniej niezwiązany z wada tegoż pistoletu. Opiszę co jest:

otóż niedawno zakupiłem CZ 75 KCS-KWA i... zgubiłem instrukcję...

teraz nie wiem jak ją rozłożyć. Może mi ktoś pomóc ? już próbowałem prawie wszysckieto, naciskanie, szarpanie, ciągnięcie itp. nic nie pomaga. BŁAGAM O POMOC!

Link to post
Share on other sites

Aby zdjąc zamek musisz odciągnąć go do tyłu, wypchnąć część która go blokuje w tylnym położeniu, po czym pchnąć do przodu. Dalej powinieneś sobie jakoś radzić :)

 

Ja ze swojej strony mam inne pytanie... CZ75, którego niedawno dostałem, jest wprost kosmicznie nieszczelny... Przy każdym strzale puszcza ogromną chmurę gazu przez okno wyrzutnika łusek. Co gorsza, czasem cały gaz wylatuje tą drogą, a nie przez lufę, więc nawet nie ma siły wypchnąć kulki. Straty gazu są tak duże, że na jednym nabiciu magazynka można wystrzelić najwyżej 10-11 kulek.

Proszę o szybką odpowiedź, bo jeśli jakoś temu nie zaradzę, 18 sierpnia będę musiał odesłać pistolet, aby otrzymać zwrot pieniędzy :(

Link to post
Share on other sites
wypchnąć część która go blokuje w tylnym położeniu, po czym pchnąć do przodu

 

czyli mam go zablokować w tylnym połoeniu i dopiero pchnąć do przodu ?

 

jakbys mógł to napisz to b. dokładnie krok po kroku :)

 

co do Twojego problemu (wiem ze juz za póxno), ale moze to kwestia nieszczelnych uszczelek w magazynku, i wady konstrukcyjnej, ja bym odesłał i poprosił o bezpłatną naprawę, lub wymianę na działający egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Odesłałem i poprosiłem już kilka dni temu, ale kupiłem go w machinegunie, więc...

 

 

Zamek odsuwasz do tyłu, tak żeby się jeszcze nie zablokował. Trzymając go w tym położeniu wypychasz ten wichajster, który ma go blokować, a następnie popychasz zamek do przodu i już masz go w ręce :D

Jedyne problemy może sprawić jednoczesne przytrzymywanie zamka i wyciąganie tej części, ale to kwestia nabrania wprawy... Kilka razy zdejmiesz i założysz i uż będziesz mógł to robić obudzony w środku nocy ;p

Link to post
Share on other sites

Y dokładnie to do rozebrania cofasz zamek tylko o 5mm (pod szczerbinka na zamku i korpusie z lewej widac naciecia... maja sie ulozyc w jedna linie) wtedy wyciskasz zwalniacz zamka.

 

 

Chmura gazu?? Smarowanie. Mechanizm dozujacy gaz do lufy a następnie do blow back'u musi chodzic zbyt wolno... Psiknij w ta rurke która dosyła kulki olejkiem, zetrzyj nadmiar oddaj jeden magazynek strzalow probnych , rozbierz guna i wytrzyj lufe bo bedzie zasyfiona olejem podobnie jak hop up. Powinno pomóc. Jak nie to robierz caly zamek (nie takie trudna tylko trzeba miec imbusika ;) Jakbys rozebral to dobrze zamocuj sprężynki powrotne od BB. Mi jedna się ześlizgnęła i ja pogelo ale działa. Z olejkiem oszczędnie ale nie skąpo ;) Ot wsam raz trzeba wyczuć :)

 

Jak spłace dług to pomysle nad precką bo brakuje mu troche skupienia... Albo odrazu kupie elektryka jak fundusze pozwolą.

 

[ Dodano: 27 Sie 2006 21:04 ]

Aaa żeby nie było mimo iż wysłałeś na reklamacje to napisalem to zebys wiedzial jak następnym razem postąpić. O ile to faktycznie przez smarowanie.

 

 

Swoja drogą ten gaziak zmusza do bardzo częstej konserwacji :P

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Odświeżę temat, bo mam problem z tym pistoletem:

Zamek nie odskakuje do końca, co po oddaniu ostatniego strzału nie blokuje zamka w tylnym położeniu. Jak sobie z tym poradzić? Z góry dzięki za pomoc.

 

Witam

 

Ad 1. Nabić magazynek z nowej butli bo możliwe że w swojej masz już "opary",

 

Ad 2. Jeśli problem dalej występuje to dokładnie wyczyścić i nasmarować prowadnice zamka dokładnie wyczyścić i nasmarować zespół Blow-Back'a i upewnić się że króciec wystający z dyszy (ta rurka opierająca się na kulce) porusza się idealnie gładko. A po wciśnięciu i zwolnieniu natychmiast powraca do poprzedniego położenia. Następnie sprawdzamy czy tłok Blow-Back'a po odciągnięciu w kierunku dyszy wraca bez oporu na swoje miejsce spoczynkowe. Jeśli się zatrzyma po drodze lub będzie wracał zbyt leniwie, dokładnie nasmarować ale wcześniej wacikiem do uszu usunąć stary smar (a najlepiej wykręcić cały zespół i wyczyścić i nasmarować ze wskazaniem na nasmarować).

 

Po tych zabiegach CZ'tka będzie śmigać idealnie ale należy pamiętać o jednej rzeczy, jest to raczej pistolet do kolekcji niż na strzelanki a spowodowane jest to tym że, CZ-75 wymaga bardzo pedantycznego czyszczenia i smarowania przed i po strzelance. Co nie zmienia faktu że swojej CZ-75 v1 nie zamieniłbym na żadną inną replikę ona po prostu fantastycznie leży w łapie i odkąd ją posiadam żaden gun pod względem ergonomii rękojeści nie dorasta do pięt CZ'tce.

 

pozdrawiam

 

wantacz

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Po odkręceniu śrubki imbusowej na wysokości dyszy cały zespół BB trzyma się na dwóch blaszkach w manualu do CZ'ty jest to ładnie pokazane bierzesz teraz dwa śrubokręty precyzyjne i podważasz te dwie blaszki (one tworzą prowadnice po której porusza się cylinder BB) po obydwu stronach zamka ale b. delikatnie. powinny one się unieść do góry razem z całym zespołem BB. Reszta jest już formalnością. Jeśli już cię przypili i zdejmiesz sprężynki z cylindra BB to pamiętaj żeby po ponownym ich założeniu zabezpieczyć je delikatnie parafiną albo lock-tite'm.

A co do tej rurki na końcu dyszy to napsikaj do niej silikonu tak na wszelki W a potem dokładnie szmatką usuń nadmiar. Natomiast sam cylinder BB misi się poruszać na tyle delikatnie aby na miejsce spoczynkowe odwodziły go tylko te dwie sprężynki przymocowane do niego. Jeśli wszystko chodzi tak jak powinno czyli gładko i idealnie to CZ'ta śmiga jak szalona.

 

Z noworocznym pozdrowieniem

 

wantacz

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam pytanie - czy CZ75 KWA jest tak samo dupna jak KSC-KWA? Chciałem kupic tą drugą w capri, ale sam sprzedawca mi ją odradził ze względu na awaryjność...

 

Co to znaczy 'dupna'? Nie znalazłem tego słowa w słowniku języka polskiego....

Chopin

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...