Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana gumki HU w M47 DE


Recommended Posts

Witam

Eksperymentuję z M47 DE. Mam pytania:

Czy da się do nigo włożyć typową gumkę HU od elektryków?

Czy ktoś wymieniał lufę na dłuższa, jeśli tak to z jakim skutkiem?

Czy ktoś próbował zaadoptować magazynek o większej pojemności od innej repliki?

Link to post
Share on other sites

Magazynki o większej pojemności można dokupić gdzieś w zachodnich sklepach - chociażby tutaj:

http://www.leapers.com/pages/airsoft%20spo...oft-m87la-c.htm

 

Co do dłuższej lufy jestem na etapie jej wstawiania - gdzieś w okolicach piątku będę w stanie więcej powiedzieć o osiągach. Na razie przyjąłem 35cm (stock: 22cm) ale prawdopodobnie będzie to za dużo jednak skrócić zawsze można a dokleić się nie da :lol:

Link to post
Share on other sites

wcale to nie musi być za dużo ja do swojego g36 z DE wsadziłęm lufe 40 cm a Vooyass którego opis tunningu jest zamieszczony na forum 42 cm. skoro to "taniocha" tej samej "firmy" to pewnie tłok jest taki sam a co za tym idzie taką samą lufe się da włożyć :) pomyślcie tylko nad jakimś przyzwoitym maskowaniem lufy bo wystająca z lufy cienka rurka nie wyglada estetycznie :D:D

Link to post
Share on other sites

W temacie o Cybergunowskiej wersji tej giwery jest pare zdjęć z przedłużoną lufą zewnątrzną. Wygląda to pięknie i dodaje brzydactwu jakim jest m47 urody. Też zamierzam coś takiego zrobić, wiec zastanawiam sie czy i wewnętrzną da sie przedłużyć i czy to nie wymaga pojemniejszego tłoka, oraz ile dłuższa możę być na tym stockowym.

 

Co do gumki HU to dokładnie nie wiem, ale Cyber Gun, wiec DE pewnie także, stosuje własny "gatunek" regulowanych HopSiupów o nazwie BAX System. Czymś to sie różni od normalnego HU(chyba jakimś nacięciem na gumce) ale możę sie okazać, żę nie pasuje.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

witam...

u mnie nie dzialal HU od wysiagnięcia strzelby z worka, i nie chcilem tracic ok 30pln na przesylke do reklamacji i sam postanowielem naprawic. rozłożylem go i okazało sie ze gumka jest taka sama jak w el. G36C Cymy (za 99zł) więc powinna pasowac od "normalnego" elektryka; po złozeniu smiga jak złoto (budowa wewnetrzna nie jest wcale trudna jak wiekszość sądzi) :) mam nadziej ze choc troszke pomogłem pozdrowienia

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

witam!

Nie znalazłem w tym temacie tego co mnie interesowało: jak rozłożyć HU DE?

 

Kiedy ostatnio rozkręciłem i złożyłem (tak, tak, udało mi się) to myślałem nad wymianą gumki HU, ale nie wiedziałem jak się do niej dostać. HU nie wygląda na rozbieralny, jedynym ruchomym elementem jest regulacja.

 

Gdyby ktoś był na tyle dobry, żeby opisać procedurę wymiany gumki, to byłbym wdzięczny.

 

Pozdrowienia!

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie!

Sam sobie odpowiem :]

Wczoraj rozebrałem komorę HU na drobne części. Przepis (zakładam, że macie swoją śliczniutką przezroczystą komorę na dłoni):

1. Wypchnąć śrubokrętem metalowy trzpień dociskający popychacz.

2. Zdjąć element, który pozwala nam regulować HU (patrząc od strony tłoka po prawej, zamocowany na małej szynie i metalowym trzpieniu, który cofneliśmy).

3. Wyjąć popychacz (do co naciska na gumkę) - najpierw odchylić go do góry, następnie wysunąć z mocowania.

4. Wypchnąć śrubokrętem plastikowy element trzymający gumkę HU (można to zrobić od strony dyszy, na dnie jest miejsce do zaczepienia śrubokrętu).

5. Zsunąć gumkę z plastikowego stelarza.

 

W ten sposób mamy HU rozłożone na części pierwsze. Nie wymaga wielkiej siły, jedyne utrudnienie to to, że wszystkie części (oprócz gumki) są przeźroczyste.

 

Żeby wymienić gumkę nie musimy rozbierać całego HU. Wystarczy wykonać punkty 4 i 5 (należy pamiętać, żeby cofnąć popychacz do polożenia neutralnego).

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Ale gumkę da się założyć na standardową lufę z nacięciem na HU :wink: W moim M47 miałem lufę 363mm ( stock SRC ) i stockową gumkę HU (kołnierz wyjąłem) . Z 1cm podkładką w tłoku, prowizorycznym dystanserem z taśmy i uszczelioną głowicą tłoka wyciągało jakieś 50m skutecznego na kulce 0,28 ( Hop-up na full - tor lotu kulki prosty jak z pyty strzelił :D ).

 

Gumka - siedzi zwykły BAX jak w tanich AEGach i niektórych springach ( Famas + te z regulowanym HU Double Eagle, Cymy itd ). Da się skrócić AEGową gumkę tak aby weszła, jednak nie ryzykowałbym. Lepiej kupić stockową lufę z dziurką na HU i zamontować stockowego HU, bo ładnie kręci ( u mnie nawet w zimie nie marzł :) ).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dzisiaj wiąłem się za naprawe mojego staruszka - M47 :) Kumpel dał mi komore HU która jest czarna, poprzednia jaką miałem była przeźroczysta, ale to nie jest akurat ważne. Miałem lekko potarganą gumke Guardera silikonową (była potargana w miejscu które w niczym nie przeszkadza w jej użytkowaniu) i jakoś udało mi się ją założyć do komory, regulacja działa lepiej niż na starej gumce(stockowa jest bardzo twarda w porównaniu do Guardera). Jedyny myk jaki zastosowałem, to skrócenie gumki tak aby miałą wymiary jak ta stockowa, ot cała filozofia. Na dniach zdobęde jakąś casto(pseudo)precke, naprawie i wzmocnie tłok, uszczelnie wszystko i zobaczymy ile dały modyfikacje...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...