Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mój kumpel z teamu :wink: powiedział ,że mi to tylko FPSy w głowie.(Z pewnością tak jest :roll: )

 

Jednak po pewnym poście (post szalonego jacka pirata) zastanowiłem się nad sensem zwiększania FPSów .

Czy jest sens wydawania np. XXX zł do podniesienia osiągów repliki o XX FPSów

Jak te dodatkowe FPSy wpłyną na zasięg .

 

Czy przypadkiem nie lepiej jest zaczekać na zużycie stokowych części i następnie wymienic na mocniejsze.

"Zaoszczędzone" pieniądze moża wtedy znacznie lepiej spożytkować.(optyka,opożądzenie itp)

 

Przeszukałem całe forum i nie znalazłem tematu gdzie najważniejsze dane zebrane były by w całość. (dlatego też założyłem ten)

 

Aby zebrać to w jakąś przejżystą postać zrobiłem tabelkę.

 

1.fps- - xxx [fps] (m/sz) (mierzone/szacunkowe)

2.Zasięg skuteczny - xx [m] (m/sz)

3.Donośność - xx [m] (m/sz)

4.Model,marka,data kupna - xxxx[TM/CA itp :AEG/GAS/SPR ]

 

5.HU - xx [norm/BAX]

6.lufa (dług[mm],śred[mm]) - xxx [mm]

7.Kuki (ciężar [g] marka) - xx [g] (EXCEL/BLASTER ITP)

 

8.Czas działania zestawu - x[mies]

9.Koszt tunigu (np 315=>400fps).: xx zł (m/sz)

10.Wymienione elementy :

 

 

11.Uwagi

 

Uzyskując w ten sposób dane dadzą nam podstawy do przemyśleń na temat sensu tunigu.

Jednocześnie zmiejszą liczę nic nie wnoszący postów, wątpliwośći nowych .

 

Dla przejżystości prosiłbym o wypełnianie tabelki i nie "śmiecenie".

Link to post
Share on other sites

1.fps - ponad 300... nie wiem ile dokładnie, bo nigdy nie mierzyłem ;)

2.Zasięg skuteczny - większy od stockowego M15 Rifle CA

3.Donośność - j.w.

4.Model,marka,data kupna - [AEG] MP5A4 ICS, kupiony w marcu 2004

 

5.HU - silikonowy (stockowy po ok. 1,5 roku zaczął tracić swoje właściwości

6.lufa (dług[mm],śred[mm]) - ~300mm, 6,04mm Systema (cięta z lufy od HK51 - 400mm)

7.Kuki (ciężar [g] marka) - na początku używałem guarderów i exceli, teraz goldfire i blastery - tylko 0,25g

8.Czas działania zestawu - ponad rok

9.Koszt tunigu - wystarczyło by na drugiego AEGa i kulki na cały rok :lol:

10.Wymienione elementy :

Preclufa (systema), silikonowa gumka HU (guarder), dysza gazoszczelna(systema), popychacz (guarder), zestaw cichych głowic tłoka i cylindra (systema), tłok wzmocniony z 3 metalowymi zębami (G&P), sprężyna 130PDI, łożyskowana prowadnica sprężyny (king arms), zębatki helikalne (systema), łożyska kulkowe (king arms), silnik CA, kable wymienione na miedziane 1,5mm z pominięciem styków na płytce selektora i bez wtyczek między kolbą a gearboxem, blaszki stykowe wymienione na grubsze (1mm ;)), bateria - 2-letnia 8,4V 1500mAh na ogniwach A2.

 

11.Uwagi

Tłok G&P zamontowałem jakieś 2 miesiące temu, do tego czasu pracował stockowy tłok ICSa (zaczął pękać po zabawach z baterią 12V :wink: ).

Stockowa dysza i zębatka silnikowa (a ponieważ nie da się jej zdjąć z osi to i silnik) uległy uszkodzeniu i musiałem te podzespoły wymienić.

 

Stockowe pozostały:

szkielet gearboxa, cylinder, antireversal... śrubki, drobne sprężynki :wink:

 

Moim celem było osiągnięcie jak najlepszej kultury pracy i niezawodności.

Cel osiągnąłem :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

1. coś koło 380fps

2. przy dobrych kulkach i dobrze ustawionym hopie nawet do 45m

3. hoho i jescze dalej

4. [spręż]VSR-10 G-Spec, TM, styczeń 2006

5. HU normalny

6. dł 303mm; średnica 6,08

7. 0,28 Guarder ; 0,25 kjworks

8. 5,5 miecha

9. koszt 50zł z przesyłką

10. sprężyna 120sp

11. 5 razy zaciął się(kulka wpadła do ,,komory cylindra")

raz zjebał się tłok ale obróciłem go w cylindrze o kilka stopni i dalej śmiga równo

 

jestem w 95% zadowaolny i z ceny i z osiągów

Link to post
Share on other sites

a ja znam stare powiedzenie, want more range, get closer :D

 

a co do samego sensu tuningu to powiem tak, ważne jest to że kulka szybciej dolatuje do wroga, na odległosciach 40 metrów gdy ktos do ciebie otwiera ogień ze stocka TM jestes w stanie uchylić się przed nadlatującymi kulkami.

 

co do zabaw ze spreżynami 150PDI-170PDI to wizualnie zyskujesz dużo na szybszym doleceniem kulki do celu, z zasiegiem w sumie nie tak wiele, zauważalniej zasięg wydłuża się przy 190 PDI w górę ale w tej opcji trzeba zadbac o to żeby HU dawał radę i kilka innych elementów

 

upgrade które na pewno kazdego usatysfakcjonuje to ok 270-300PDI, tutaj nie ma zmiłuj, tniesz krzaki i nie ma chuja ze ktos sie nie przyzna, w dobrze zrobionym upgrade, przemyslanym z wyłożeniem właściwej kasy będziesz zmieniał tylko tłoki, problemem jest to ze ciężko znaleźć GB który to wytrzyma(szkielet) plus ze trzeba sie zaopatrywać w kulki 0,33 które sa droższe od zwykłych 0,25 i 0,28

 

 

generalnie "tanie" upgrade, na 150PDI daja troche, ale mało zauważalnie. w zabawie od 170-190 PDI w góre trzeba pomysleć nad naprawde dobrymi podzespołami, zebatkami itp, dobrać je z głową i złożyć prawidłowo żeby gun hulał. co do wyższych upgrade tym bardziej plus być przygotowanym na wydatki

 

generalnie upgrade poza wszelkimi korzyściami ma tą wadę że ilekolwiek by sie na niego nie wyłożyło trzeba stale kontrolować co sie dzieje w środku, czy jakiś ząbek sie nie przyciera itp plus być gotowym w każdej chwili wywalić parę stówek na ewentualne naprawy, bo jak sie sypną zębatki to nie za 120 zeta tylko za 420 zeta...

Link to post
Share on other sites

1.fps- - 380

2.Zasięg skuteczny ~ 45 m

3.Donośność - 60 m

4.Model,marka,data kupna - AK-47, TM, 01.03.2004

5.HU - Guarder'a

6.lufa - 455mm, 6.04mm, Systema

7.Kulki - 0.25g , Excel

8.Czas działania zestawu ~ 24 miesiące

9.Koszt tunigu ~800 zl?

10.Wymienione elementy : dysza, sprężyna, zębatka tłokowa, głowica cylindra, tłok, głowica tłoka,prowadnica sprężyny, łożyska na kulkowe, bateria na 9.6v, lufa, HU.

Link to post
Share on other sites

1. FPS - 295-300 (szacunkowe)

2. Zasięg skuteczny - 30m

3. Donośność 43-45 metrów

4. MP5A4 HG TM 5.12.2004

 

5. HU - klasyczny (z tymże gumka sylikonowa systemy)

6. Lufa - 229 mm średnica 6,06 (stock TM)

7. Kulki 0.2g, TM, Goldfire, KSC (nie zauważyłem odstępstw od zasięgu w zależności od kulek)

8. Czas działania zestawu - 6 miesięcy

9. Koszt tuningu 270=>300 FPS.: 45 zł spręzyna + 60 montaż w profesjonalnym serwisie = 105 zł

10. Wymienione elementy -> Spręzyna 120 PDI

 

11. Uwagi. Tak jak szalony jack pirat napisał w jednym ze swoich postów, upgred w przedziale 250-330 fps to upgrejd życia, małym kosztem uzyskuje się kilka metrów zasięgu. W moim przypadku ten zasięg wzrósł o jakieś 6-8 metrów, bez podnoszenia lufy kulki przy dobrze wyregulowanym HU zarywały w ziemie na 45 metrze (przed upgrejdem leciały na ok. 37 metrów). Niestety nawet tak słaba sprężyna jak 120 pdi spowodowała uszkodzenia. Po 6 miesiącach pracy pękł gearbox - stawiam na 3 podstawowe czynniki.

1. Zmęczenie materiału, mp5tka miała już 2 lata i przemieliła kilkadziesiąt tysięcy kulek.

2. Strzelanie w naprawde ciężkich warunkach nawet przy -17 stopniach

3. Zwiększone obciążenia w mechaniźmie (przez silniejszą sprężyne)

Link to post
Share on other sites

1. FPS - 360-370(0.20g) i 330 FPS (0.35g)

2. Zasięg skuteczny - ??

3. Donośność - ??

4. MP5A4 CA - luty 2006

 

5. HU - stock

6. Lufa - 229 mm (stock)

7. Kulki 0.25g blaser, 0.25 G&G

8. Czas działania zestawu - 4 miesięcy

9. Koszt tuningu 300=>360 FPS.: 45 zł spręzyna

10. Wymienione elementy -> Spręzyna M120 CA

 

11.Uwagi -> brak :D wsztstko ładnie smiga, niewiem czy tuning przełorzył sie na wiecej killsów, ale zabijam troche :]

Link to post
Share on other sites

1.fps - 520 zmierzone (0.20)

2. zasięg skuteczny okolo 60-65m

3. donośnosc okolo 80m

4. M14A4 Rifle CA ,kupiony w styczniu 2006

5. hu gumka czerwona Prometheus

6. prec lufa Systema 6.04 ,dlugosc 510mm

7. kulki 0.33 Elephant albo 0.36 Straight

8. zestaw chodzi bezproblemowo okolo 3 mięsciecy ale na począktku było strasznie cięzko wszystko okiełznac

9. koszt 315fps>520fps , około 1500zł

10. wymienione elementy: wszystko w gearboxie oprócz samego gearboxa (narazie stock daje rade), czesci Prometheusa i Systemy ,batka 12V 2400 RC

 

11. uwagi... hmmmm dosc sporo pracy zajeło uruchomienie całego tunningu i przystosowanie czesci do springa M150, na poczatku karabin zacinał sie itd itp. , przy takiej mocy można sobie wybic z głowy strzelanie na Auto, tylko ogien pojedynczy

 

mimo sporych kosztów i dużej ilosci włożonej pracy (pozdro dla ASG Shopu) myśle ze było warto

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

M15A2 - CA

BoreUp - Systema

Prowadnica łożyskowana CA

Sprężyna 110 Guarder

Lufa 363mm 6.04mm

HU silikonowy

Bateria 10,8V na ogniwach KR - 1700AU

Reszta stokowa.

Zmierzona prędkość wylotowa na kulkach 0.25 GoldFire 380fps.

 

Replika używana praktycznie co łikend przez ostatnie osiem miesięcy, również w niskich temperaturach. Zasięg, celność, rof - bardzo przyjemny, ale chciało by się więcej 8) - nigdy nie mierzyłem dokładnie żadnego z parametrów, ale był nieporównywalnie większy od wszelkich stoków i dawał przewagę w rozgrywkach. Szacunkowy przebieg to >=60 tysięcy kulek.

Zużycie mechanizmów GB: popychacz - w części stykającej się z zębatką tłokową - do wymiany; rozdzielacz trybu ognia - zużycie w tym samym miejscu jeszcze działa - do wymiany. Blokada spustu - uszkodzenie mechaniczne (przeciągnięty spust na safe) działa, ale spust jest ruchomy nie zwiera tylko obwodu - do wymiany. GB - pęknięcie lewej połówki w miejscu gdzie zawsze pękają. Reszta części - bez jakichkolwiek widocznych oznak zużycia. Do momentu rozłożenia wszystko działało, czasem tylko strzelał na singlu dubleta.

Czy był sens tuningować? - tak- Raz na rok można wymienić GB i kilka drobnych części.

mając do czynienia z kilkoma tuningowanymi replikami różnych producentów śmiem twierdzić, że najsłabszym ogniwem jest GB. Pęknie prędzej czy później, a cała filozofia polega na tym by tak dobrać elementy upa, by stało się to jak najpóźniej i dało wymierne efekty w postaci dodatkowych fps-ów, zasięgu i celności. I nie zapominajmy o tym, że z tego strzelamy do ludzi...

Link to post
Share on other sites
a ja znam stare powiedzenie' date=' want more range, get closer :D

 

 

 

generalnie "tanie" upgrade, na 150PDI daja troche, ale mało zauważalnie. w zabawie od 170-190 PDI w góre trzeba pomysleć nad naprawde dobrymi podzespołami, zebatkami itp, dobrać je z głową i złożyć prawidłowo żeby gun hulał. co do wyższych upgrade tym bardziej plus być przygotowanym na wydatki

...[/quote']

Chyba przesadziłeś ciutke, na 150PDI możesz wyciągnąc 400fps, fakt dolatuja kulki szybciej ale co do zasięgu to zwiększa się o 2-5 metrów, proponuje pierw uszczelnić wszystko zanim wywali się krocie na tunning mocowy

Link to post
Share on other sites

A ja myślę, że to Ty "ciutke" przesadzasz Violento i nie wziąłem tego z drzewa, a z tego tematu: http://www.wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=23051

pozwolę sobie zacytować:"kupiłem dyszę G&G na specshopie do G3 TM, jak myslisz, co to da? Fps? Precyzje strzału" :wink: Odpowiem Ci tutaj - z tą dyszą to masz praktycznie karabin wyborowy :!: - taki sam jak Twój Ruger...

Link to post
Share on other sites
Chyba przesadziłeś ciutke, na 150PDI możesz wyciągnąc 400fps, fakt dolatuja kulki szybciej ale co do zasięgu to zwiększa się o 2-5 metrów, proponuje pierw uszczelnić wszystko zanim wywali się krocie na tunning mocowy

 

No na PDI 150 400fps to super dobrze złożony up. Z precką i borupem powinno tyle wyjść.

 

Ej, jak juz masz 400fps na wylocie, to zasięg zwiększa się tak samo, obojętnie, czy zrobiłeś to wkładając m150 do nieszczelnego tłoka, czy PDI150 do szczelnego :)

 

400 fps w porównaniu do stockowej klamki to jednak jest te 10-15m. To się przydaje, choć konkretny zysk bardzo zależy o dterenu na którym się gra.

Link to post
Share on other sites

polch podziwiam ciebie, szukałeś co pisze żeby wywlec to tutaj, no prosze ciekawe co jeszcze znajdziesz, nieważne, co do dyszy to jak widzę nawet ty nie potrafisz mi odpowiedzieć, co do tunningu mocowego oto poprostu udowodnij mi że 150PDI nie zwiększy zasięgu, napisałeś mądre rzeczy co do tematu który podałeś jako link - stary tutaj ludzie dalej myślą że po złożeniu GB trzeba ustawić zębatki więc nie wciskaj mi czyjiś słów tylko to co sam zaobserwowałeś z własnej dedukcji, tak to i każdy może, kopiowac tematy.

Link to post
Share on other sites

ja napisałem ze 150 pdi nie zwieksza zasiegu znacznie, ani predkosci dolatywania kulek, bo to ile fps'ów ma gun na kulkach 0,2 to nikogo nie obchodzi jak uzywa kulek 0,28 które zupełnie inne parametry zasiegu/celnosci i szybkosci dolatywania dają... bo co z tego jak zakładasz 150PDI jak zeby ci HU dobrze je ciskał a nie wywalał do boga musisz zwiekszyć wagę kulek? I napisałem ze upgrade sie opłaca od 190PDI wzwyż, poniżej tego to tylko zabawa ze można komuś z bliska większą krzywdę zrobić bo różnica na pewno w zasięgu jest, ale nie aż taka zeby człowiek sie przejmował przed wejsciem do budynku ;) a jak zobaczysz działające 190PDI dobrze zrobione to sam 3 razy pomyślisz zanim z bliska otworzysz do kogoś ogień :)

 

i bzdurą jest że przy M150 sie nie strzela na auto, sie strzela, tylko trzeba dobrze zrobić guna, sam widziałem w akcji M150 na full auto, nie za długie serie ale jednak, właściciel nie narzekał że coś sie psuje, ino co jakiś czas tłoki wymienia bo jednak plastik gorzej daje radę vs stalowe zębatki :D

Link to post
Share on other sites
....i bzdurą jest że przy M150 sie nie strzela na auto' date=' sie strzela, tylko trzeba dobrze zrobić guna, sam widziałem w akcji M150 na full auto, nie za długie serie ale jednak, właściciel nie narzekał że coś sie psuje, ino co jakiś czas tłoki wymienia bo jednak plastik gorzej daje radę vs stalowe zębatki :D[/quote']

 

jasne stary że się strzela :roll:

 

tylko ile wytrzymają takie bebechy?

 

mam w swoim gearboxie można powiedziec najlepsze dostepne częsci i fachowcy odradzają mi strzelanie na auto bo mogłbym sobie postrzelac moze godzinke, może 3 strzelanki a może wcale...

 

i co to znaczy "dobrze zrobic guna" ? wpakowac wiecej kasy? bo do umiejętnosci chłopców z ASG Shopu chyba nie masz wątpliwosci...

 

tyle

Link to post
Share on other sites

ile wytrzymają, jeden szkielet GB - miedzy 2 a 3 lata siedzi w tej giwerze, zaleznie od humoru jest tam 270 lub 300 PDI, zebatki zostały zakupione jak najlepsze sie dało, choc nie pamietam konkretnej nazwy producenta -cos tam był z nimi raz czy dwa problem ale nie byłą to akcja ze nagle sie posypały tylko w jednej zebatce sie starł zab a w drugiej ułamał, wszystko co trzeba łożyskowane, 12V o dobrej pojemnosci, styki i kable dobrej jakości, zmieniane są jedynie co jakiś czas tłoki bo jak mówie plastik vs zebatki nie daje rady ;)

 

gun hula na auto, wiadomo ze krótkimi seriami, właściciel lubi hi-capy :)

 

ostatnio wesoło cieliśmy sobie tym gunem pomidorka :D

 

wiec skoro wg fachowców masz najlepsze mozliwe bebechy założone to raczej cos takiego jak zebatki ci nie pójdzie, szkielet gb skoro jest super duper tez nie powinien wiec tylko tłoki do wymiany leca :)

 

 

a ze w dobrze zrobiony gun trzeba wpakować kupe kasy to nie od dziś wiadomo, wszystko ma być tip top po prostu, nie ma miejsca na fuszerke czy tanie zamienniki, albo dobieranie czesci na styk, zeby upgrade działał prawidłowo to czesci muszą miec duzy zapas wytrzymałości. Oczywiscie gdzie tylko mozna należy zmiękczyć efekt pieprzniecia tłoka tak wiec łożyskowanie, a najlepiej zestaw wyciszonej głowicy cylindra i tłoka.

 

w teorii która słyszałem od zarówno własciciela tego guna jak i sobie gadałem z Tazikiem w FA jest cos takiego ze przy semi są jakies drgania boczne działające na GB których przy krótkiej 3-4 kulkowej serii nie ma, i ze generalnie skoro mozna fizycznie walic krótką serię zamiast dusic spust szybciutko zeby wywalic jedna kulke na semi po drugiej co gorzej moze wpłynąc to po co palucha męczyc :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...