Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jabol

Weteran
 • Content Count

  445
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

3,775 profile views
 1. Jabol

  AK [E&L]

  Nie ma czegoś takiego jak sprawdzony setup, szczegolnie w chinczyku. Posluchaj kolegów i nie bierz sie za tuning jak nie masz dostepu do chrono, bo to strata pieniedzy.
 2. Jabol

  AKS-74 [LCT]

  Widać, że krzywa muszka to wizytówka tej firmy Gdy by to była cymka czy bojek za 500zł też bym sie pobawił w rękodzieło
 3. Jabol

  AKS-74 [LCT]

  <p>LCT niby 1 klasa, a krzywe jak boye. Przechylona podstawa muszki, krzywo zakolkowana, na dodatek sama muszka przesunieta 2mm w prawo i jeszcze wsadzona w za duzy gwint wiec lata i sie odkreca, nierowno przynitowana szyna (sic!), niekompletna komora hop up. Niedopasowane dolne loze. "Oksyda" schodzaca od byle dotkniecia, latajacy wycior. Wiecej mi sie juz nie chcialo sprawdzac. Odeslane.Najnowsza wersja z gearboxem 3 generacji z 9mm lozyskami
 4. Jabol

  AKS-74 [LCT]

  muszkę da sie regulować na boki? bo nie wiem czy ten kołek to prawdziwy czy atrapa
 5. A zmieniłeś na cylinder 0 przy lufie 455mm ? Pewnie nie...
 6. Przepraszam za to"spowrotem",ale bylo juz pozno, mecz piwo itd ;) Skad wiem ze sprezone powietrze pcha kulke do samego konca? Bo objetosc cylindra jest wieksza od objetosci lufy.
 7. To co sie u was dzieje z tym sprezonym powietrzem przez tlok? Bo u mnie ono rozpedza kulke, dopoki nie opusci ona lufy. Za kulka jest wysokie cisnienie, przed niskie. To oczywiste. A u was jak to wyglada? Sprezone powietrze znika po natychmiastowym przekazaniu calej energii kulce? Moze jest zasysane przez tlok spowrotem do cylindra? PS. Tak, kulki o roznej masie na poczatku maja taka sama energie, czyli 0 bo sie nie poruszaja.
 8. Czyli w skrócie. Kulka ma 0 fps potem nagle z okamgnieniu ma 570 i lecąc przez lufę już hamuje? To może u Was tę kulkę kopią kransoludki? W takim razie po co wam lufa? Według tego co piszecie jest niepotrzebna, bo przecież hamuje. Pytanie dlaczego w dłuższych lufach są większe fps? Acha, wiem bo tam się kulka mniej odbija? chyba raczej więcej bo jest dłuższa ? Czy jak to w końcu jest? Przestańcie sie już kompromitować.
 9. Niestety nie mogę edytować. Jeżeli chodzi o jakość kulek to chodził mi to jak blisko są średnicy 6mm, niż o ich "okrąłość". Dlaczego? Załóżmy że mamy lufę 6.01mm średnicy, a super "okrągła kulka" ma 5,95mm. Mamy 0.06mm luzu, czyli zmarnowanej energii. A na kulce 5,98mm będzie 0.03mm luzu, czyli mniejsza strata energi. Można sobie teraz zadać pytanie jaki jest sens płacić 300zł za lufę 6.01mm skoro się używa za małych kulek np.5.95 ? A ktoś inny kupił lufę za 150zł 6.04 i używa lepiej dopasowanych do niej kulek 5.98mm? Oczywiście jeszcze jest wpływ marketingu typu "moja lufa jest lepiej wyp
 10. Im cięższ kulki tym większa energia, oczywiście do pewnego momentu. W końcu damy taki ciężar że przyrost się zatrzyma i wszystko co cięższe będzie powodowało spadek energii. Zależy to od: 1.lufy i jej precyzji wykonania 2.sprężyny 3.szczelności, 4. jakości kulek. 5. jeszcze by się coś znalazło, np czas w jakim dysza cofa sie po strzale. Według mnie im później tym lepiej, szczególnie przy cięższych kulkach. Oczywiście bore-up zwiększa wyniki na 0.2g, więc na bore-upie przyrost energii będzie mniejszy, bo startujemy z zawyżonych +~20fps. Znalazłem plik z danymi. U mnie
 11. Od 10 lat używam luf japońskiej firmy Systema i nigdy mnie nie zawiodły. Zwiększenie celności widoczne gołym okiem. Pamiętam, jak jedna osoba strzelając z mojego AK47(lufa455mm o ile dobrze pamiętam) powiedziała, że to snajperka! Niektórzy twierdzą, że mosiężne lufy się rysują od kulek. Ciekawe, bo moja najstarsza dalej od środka wygląda jak nówka. Także tyle są warte te wypowiedzi. Polecam lufy Systema najlepszy stosunek jakość/cena. Szkod, że obecnie ciężko je dostać.
 12. Ja nie założyłem tego tematu, ktoś go wydzielił z innego razem z postami. Dyskusja widzę przechodzi na to czy kogoś stać czy nie na bore-up ktory nic nie daje. Temat nie pasuje w ogóle do rozmowy, bo ja tu podaje suche fakty, więc jaka to dywagacja? Dywagacje to prowadzi wiciok, bo nie ma bore-up'a, a się wypowiada. I dla niego oczywiste było to, że na cięższych kulkach będzie mniejszy przyrost niż na 0.2g. Jakoś dla mnie to nie było oczywiste, wręcz spodziewałem się, że bore-up przy cięższych kulkach da więcej.
 13. No to jak bez komentarza to po co piszesz? Przecież nie podstawiłem tych danych do żadnego wzoru, tylko napisałem tak orientacyjnie.... Co do tej luźniej uszczelki jeszcze to z tego co pamietam, były na niej odchyły fps +/-6fps ,a na wieksze j -/+1 fps. Dodatkowo na większej jest zdecydowanie mniejsza szansa na pękniecie gearboxa, bo uszczelka na mrozie sie kurczy. Oczywiscie przeprowadzilismy testy w zamrażalniku przy -21c.
 14. A u nas prędkość na luźnej uszczelce i tej większej była dokładnie taka sama.
 15. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, powoli i ze zrozumieniem. z tego co napisałem wynika, że: 1. bez BP na 0.2g 530fps 2. z BP na 0.2g 550fps +20fps 3. bez BP na 0.3g 447fps 4. z BP na 0.3g 450fps +3fps - żeby było warto musiało by być też 20. W sumie kulki 0.3 sa ciezke o 50% od 0.2g, wiec powiedzmy że +10fps było by akceptowalne jeszcze, ale nie +3fps, co może być błędem pomiarowym. Ale za 10fps nie dałbym 200zł czy tam 120 nawet. Także jeżeli ktoś strzela na 0,2g to może sobie tego bore-up kupić. BP -bore-up Zróbcie sobie testy potem piszczie. Ja zrobiłem.
×
×
 • Create New...