Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z silniczkiem EG 1000


Recommended Posts

Do środka silniczka dostała sie mała śrubka i za h.....a nie hece wyjść ani nie mogę jej wyciągnąć. Próbowałem rozkręcić ten silniczek ale te magiczne zaczepy są tak dopasowane ze nie mogę ich odgiąć.

Teraz pytanie jak wyciągnąć te śrubkę ??

Ew. mogę odkupić od kogoś tanio silniczek typ EG 1000 DŁUGI za niewygórowaną cenę. Może być nawet z wella R6.

Link to post
Share on other sites

Masz przerąbane. Podpiernicz od dziadka - filatelisty pincetę - taka długą i cienką i wtedy spróbuj. Niestesy mozesz przy tym uszkodzić zwoje na silniku i będziesz mial po zabawie.

Możesz jeszcze próbować wytrząsnąć śrubkę, ale magnesy są silne i pewnie nic to nie da. Weź, złap silnik zębatką do wewnątrz dłoni i wykonaj szeroki, szybki zamach. Może siła odśrodkowa za którymś razem wyrzuci śrubkę na zewnątrz lub przesynie tak by była bardziej dostępna.

A jak nie to kup sobie nowy.

 

Masz Anek - ciesz sie. :wink: A jak ty byś siedział pod świetlikiem i bez kimy w taki dzień jak dziś, to pisałbyś podobną chińszczyzną :język:

Link to post
Share on other sites

kurcze blaszka a na taiwangun.com nie patrzyliscie? pozatym taka pensete jak Cyber prawił kilka postów nademna to mam ;) ale jest cala w kleju modelarskim :>

 

aaa i cyber spróbuj a nie spróbÓj? uje sie nie kreskuje a kto kreskuje dostaje dwuje :P

Link to post
Share on other sites

oj przepraszam nie doczytałem, uzyj stali chirurgicznej tzn. jakieś szczypy bądź cokolwiek ale musi być twarde. To da się odgiąć, tylko musisz uważać żeby nie złamać tego, nawet jak złamiesz to użyj kropelki, wtedy będzie musiał odpowiednio skleić dłół z korpusem z tym że to jednorazowa zabawa.

Link to post
Share on other sites

Solniczek rozkręciłem w końcu :D Podgrzałem go troszkę i odgiąłem te blaszki fantastyczne. Wyjąłem tylny panel i wyjąłem je...ą śrubkę. Założyłem panel i podłączyłem zaczął skrzypiec pomyślałem ze to tulejka od łożyskowania w panelu jest uszkodzona wiec ja wymieniłem i nadal skrzypi.

Myślę ze to może być łożysko przednie.

Silniczek kupiłem od jednego typa ( z jedna ułamaną blaszka stykowa) Nie

podłączałem go myśląc że działa. Potem jakoś po drodze wpadała mi tam śrubka i z robiłem jak wcześniej napisałem.

Teraz mam pytanie. Czy to ja zepsułem ten silnik czy prawdopodobnie kupiłem puknięty ??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...