Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M6 ..... bądz ciszej!!!


Recommended Posts

z tego co mi wiadomo, do x9 jest tak samo tandetny, jak super 9 :?

a co do kosztów:

M6-299

Lunetka rasco 3-9 x 40 -90 zł z montażem na szyne 20 mm

Bidop to jest godzina pracy z wiertarka, spawarka, i rurkami(koszt materiałow ok.20 zł)

prec lufa (casto lufa) ok 10 zł

 

mi wychodzi troche mnie niż Tobie ;p

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli prec lufa to moim zdaniem najlepiej uzbierać na coś z mosiądzu albo chromowanego, wydatek 120-200zł ale warto ...... a lufy aluminiowe i duraluminiowe made in obi lub allegro to można sobie wsadzić...... :twisted: przy najmniejszym prężeniu lub nacisku czy skrzywieniu pieknie się wyginaja bo mają cieniutkie ścianki i można wtedy strzelać zza winkla :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Tak czytam i czytam i aż dziwi mnie to, że aż tak negowany jest pomysł "tłumika".

Muszę powiedzieć, że udało mi się w pewnym stopniu, wiekszym lub mniejszym (zależy od słuchu), wyciszyć moją M6. Nie jest może bezszelestna (bo nigdy nie będzie), ale ja widzę różnicę.

Wprowadziłem w życie dwa pomysły które mi przyszły do głowy i efekt jest zadawalający:

 

1. Zrobiłem nakładke ze standardowym gwintem na końcówkę lufy w M6. Do tego, tez w Castoramie, znalazłem kolejną nakładkę, na którą nałożyłem rurke PCV, a w środku niej otulinę. Na końcówkę przykleiłem podkładkę pod śruby M10 chyba, wszystko się pomalowało czarnym matem i efekt taki:

DSCI0278_95434.JPG DSCI0280_95435.JPG DSCI0281_95436.JPG DSCI0283_95437.JPG DSCI0284_95444.JPG

DSCI0286_95445.JPG

Efekt wystrzału z i bez "tłumika" jest zauważalny, a żadnego zmniejszenia zasięgu przez to nie zauważyłem.

 

2. Nałożyłem 4 warstwy gąbki izolacyjnej (tej co się pod panele kładzie) wokół gun'a i skleiłem taśmą do pakowania żeby się trzymało. Względy estetyczne może nie zbyt wielkie, ale swoją rolę po części spełnia, a i tak cały czas pod kamuflażem jest, to nawet tego nie widać. Foty na dole:

DSCI0287_95446.JPG DSCI0288_95447.JPG

 

Efekt końcowy dla mnie jest zadowalający, a wszystko można wykonać małym nakładem pracy.

Link to post
Share on other sites

Pytanie czy efekt "wyciszenia" strzału jest zauważalny dla Ciebie (strzelca) czy dla potencjalnego celu ? Bo tłumik wydłużając lufę odsuwa od Ciebie (strzelca) dźwięk powstający na końcu lufy i stąd Tobie może sie wydawać że to wytłumienie.

Link to post
Share on other sites

Jak już wcześniej zauważyłem thor_ jesteś człowiekiem obeznanym w temacie i sądziłęm, że zadasz tego typu pytanie :-F dlatego sprawdzając donośność nagrywałem dźwięk wystrzału z i bez tłumika z tego samego msc oddalonego o ok 10m, w linii prostej od strzelby, no i muszę stwierdzić, że różnica jest :-D

Edited by SaNcEz
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...