Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mój drugi szalony pomysł.


Recommended Posts

Myślałem nad stworzeniem gearboxa z jaknajmniejszą liczbą zębatek i oto co wykminiłem:

beztytuu2dd.th.png

 

W tym przypadku tłok naciąga specjalne "koło zębate" 8)

 

Jest jedno ale: Gdzie umieścić silnik? Jeśli byłby bezpośrednio złączony z zębatką to gearbox byłby zbyt szeroki. :?

 

PS: Błagam adminów i urzytkowników o cierpliwość. Taki już jestem jak coś mi sie uświruje w głowie. :lol:

Link to post
Share on other sites

jesli to bedzie zebakta to szybki straci zeby trac o "palec popychacza" (nazwa?)

dodatkowo bardzo obciazysz silnik.

 

jesli to bedzie kszywka na tej samej osce z duzo wieksza zebatka to moze i by sie udalo, zalezy jaka sprezyna bedzie...

 

a co do przelozenia napedu, moze slimak na zebatke, zebatka na osi z kszywka ?

 

wtedy bedziesz mial silnik pionowo.

Link to post
Share on other sites

1. Palec popychacza będzie mieć "na sobie kółko" które będzie pełnić role łożyska.

 

2. Niewiem jak zrobić w miare wytrzymałe kółko zębatkowe.

 

3. Ślimak niemoże być ponieważ blokowałby spężyne np. gdy tłok był w pozycji odciągniętej co by powodowało szybkie zyżywanie się sprężyny. W tym przypadku tłok po każdym strzale musi wracać na miejsce.

 

PS: Jeśli by sie udało to wydaje mi sie że by była spora szybkoszczelność.

Link to post
Share on other sites

potrzebujesz sporej sily aby naciagnac sprezyne w ten sposob, myslisz ze silnik to wytrzyma bez systemu przekladni na zabetkach ? ;-)

 

nie jestem specem w dziedzinie modernizacji aegow ale na chlopski rozum pomysl nie wydaje mi sie dobry.

 

silnik zacznie naciagac sprezyne ale w pewnym momecie stanie, albo ukreci sie walek albo silnik sie zjara.

 

aczkolwiek powtorze, nie jestem specem, ktos doswiadczony powinien sie wypowiedziec na temat mocy silnikow aeg.

 

[ Dodano: 18 Cze 2006 17:31 ]

hmmm... dopiero teraz chyba zrozumielem w pelni co Ty tak naprawde chcesz zrobic

Ty chcesz ta kszywke nalozyc bezposrednio na walek silnika ulozonego poziomo.

 

Stary, to nie wypali...

 

jesli nie wiesz nic o przekladniach, a wnioskuje ze nie (nazwales kolo zębate kolem zębatkowym) to poczytaj:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przek%C5%82adnia

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przek%C5%82ad...nia_z%C4%99bata

 

ilosc zebatek w przecietnym gearboxie nie ma na celu zbednego skomplikowania konstrukcji tak aby sprawiala wrazenie bardziej skomplikowanej i sklaniala ludzi do ich kupowania zamiast bawienia sie w majsterkowicza ;-)

jednym o ile nie glownym celem jest zamienienie obrotow na moc, moc ktora jest potrzebna do naciagniecia sprezyny.

Link to post
Share on other sites

Hmm w sumie mogło by wypalić tylko silnik musiał by być wielkości ... hmm ... co najmniej pięści a zasilać to z akumulatora samochodowego, poza tym prędkość takiego guna to by co najmniej kilkakrotnie przewyższała standardowe AEG, no i nie zapominajmy że przy takiej prędkości plucia kulek w grę wchodzi tylko magazynek wsypowy no a sam cylinder, tłok i cała reszta musiała by być ze stali.

No w sumie do zrobienia ale tylko w wersji działka pokładowego albo do okopu. Dodatkowo polecałbym nie stosować żadnych prec-luf tylko coś szarszego i sypać do tego jakiś najtańszy shit z allegro, bo kuli to to by żarło na kilogramy :P

 

No a mówiąc na poważnie to nie zrobisz AEG’a nie stosując odpowiednich zębatek.

Chociaż …. Może by zrobić takie działko na jakimś stojaku i używać do ochrony budynków ?? No a jadąc już na maksa po kosztach używania to może by na groch zrobić :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
No w sumie do zrobienia ale tylko w wersji działka pokładowego albo do okopu. Dodatkowo polecałbym nie stosować żadnych prec-luf tylko coś szarszego i sypać do tego jakiś najtańszy shit z allegro, bo kuli to to by żarło na kilogramy Razz

 

a może miotacz ognia?! 8O ...eghm...kulek :roll:

aku na plecach w butli, lufa szeroka, może (musi) pluć kulkami...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Gdzieś, w jakimś starym czasopisemku znalazłem "miotacz grochu"

Działało to na mniej więcej takiej zasadzie

miotacz1yj1ct8.th.jpg

 

PS: Odrazu mówię, że to dosłownie "pluje" kulkami i nie jest moim orginalnym pomysłem, więc się nie czepiajcie :)

 

edit:

Chyba przestane polegać na imigeshacku...znowu mam problemy :)

Poprawiłem Ci

Fiedotow :D

 

Dzieki Fiedotow ;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Myślałem nad stworzeniem gearboxa z jaknajmniejszą liczbą zębatek

 

To nie pojdzie. Wiesz czemu gearboxy maja tyle zebatek? Napewno nie dla jaj. jest to zasada dźwigni, im wiecej jest zebatek, tym mniejsze opory ma silnik. Odkrecales kiedys mocno przykreconą srubke malutkim srobokretem, wzoles wiekszy i szlo lepiej? Wlasnie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...