Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Do czego są te części??? Spas 12 Dong-san


Recommended Posts

Rozłożyłem swojego Spasa 12 firmy Dong-san i mam problem z umiejscowieniem tych części (dwóch sprężynek i dwóch srebrnych gówienek), zostały mi po rozłożeniu i nie wiem do czego są, ani gdzie je dopasować...Instrukcje gdzieś zgubiłem, najgorsze jest to, że chyba ją wyrzuciłem. Ale problem mam "tylko" z tymi 4 częściami.

Znawców tego modelu, a także wszystkich którzy coś na ten temat wiedzą, prosiłbym o pomoc.

 

http://img462.imageshack.us/img462/3413/pi...pict00032gh.jpg[/url]

Link to post
Share on other sites

Tzn. nie złożyłem go do końca, nie dokręcałem obudowy,żeby później szybciej włożyć tamte części , ale na sucho strzela. Z kulką nie próbowałem. Według mnie nie mają one znaczenia w samym mechanizmie strzelania, ale mogę się mylić, bo tak naprawdę nie mam pojęcia do czego one są:) Spróbuje wpakować kulke do komory i strzelić.

Link to post
Share on other sites

Na początku dodam że nigdy nie widziałem wnętrza takiej repliki ale...

 

Od strony mechanicznej widać że te sprężynki pasują jak ulał na te bolce.

Poszukaj jakichś otworków w pobliżu komory magazynka bo obstawiam że mogą one trzymać magazynek.

Link to post
Share on other sites

Hmm. Podobnie wyglądający element jest w M3000. Tam blokuje on kulki i zabezpiecza je przed wpadaniem do komory w której porusza się cylinder i tłok. Jest umieszczony z lewej strony komory Hop-Up. Niby na sucho też nic się nie działo ale po załadowaniu kulek broń poprostu się zacinała. Kulki wpadały w przestrzeń po której poruszał się cylinder przez co nie dochodził do końca i nie dało się strzelać.

 

Załaduj kulki i spróbuj przeładować lufą skierowaną do góry. Jeśli potem będzie się zacinał i przy naciągniętym czułenku będziesz słyszał grzechotanie przy potrząsaniu to znaczy że tutaj też tak jest.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc!!! Teraz już wiem co i jak. Rozkładałem go pierwszy raz i chciałem całkowicie tak po prostu z ciekawości. Numerowałem sobie wszystko i opisywałem, ale jak otworzyłem body to mi wszystko wypadało nagle, a te cześci to nie wiem jakim cudem w ogóle znalazłem, bo nie wiedziałem że są pod tymi dziwnymi śrubkami (imbusikami). Ale już wszystko w porządku.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...