Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dobra kończę z głupimi myślami, czas pomyśleć realnie o moim Kałakowie ;)

Nie dawno wycofali z oferty zestaw m120s do ak z asgshopu, więc poległem, ale spotkałem na specshopie zestawik:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2621

 

Nie wiem o co chodzi z tymi "m100s" a dokładnie chodzi mi o tą końcówkę "s"! Słyszałem że przykładowo m100s = m110 ale nie mam potwierdzenia. Ale taka sprężyna jak jest w tym zestawie jest wystarczająca bez względu czy jest to m100 czy m110!

Szkoda tylko, że zestaw nie ma łożysk, ale myślałem nad tymi:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2403

 

Tylko nie wiem jakiej są te części jakości, bo nigdy się nie spotkałem w realu z tą firmą ;)

W karabinku mam już baterie Strike Systems 8,4V 3000mAh, ale wymienię również okablowanie na kabelki miedziane w sylikonowej izolacji od głośników i zregeneruje styki ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów.

Zamierzam wymienić baterię w replice cymy 0.28 ze stałą kolbą. Stockowa bateria to 8.4V 1200mAh Nicd. Planuję zamienić ją na ogniwo 9.6V (sprężyna 110).

W związku z tym rodzi się pytanie. Jakie pakiety będą pasować do wersji ze stałą kolbą? Czy muszę nastawiać się na piłowanie wnętrza by wsadzić coś mocniejszego, czy też na rynku jest odpowiedni pakiet?

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bateria mini wejdzie ;)

Do large raczej trzeba by szlifować, ale to wszystko zależy od wielkości baterii ;)

Wiem, że bateria strike systems 8,4V 3000mah ma problemy z wejściem ;)

Jeśli chcesz mieć pewność to zainwestuj w batke mini 9,6.. Polecam Firefoxa ;) ale większej pojemności niż 1200 :P

 

Co do pytania - to nie jest pytanie dla bardziej doświadczonych, tylko normalnych użytkowników ;)

Link to post
Share on other sites

Hmm,wyraźnie podkreśliłem by wspomóc radą. Ja wiem,że lepsze są pakiety mocniejsze (9.6V). Chodzi mi o to jaki największy wejdzie do tej kolby...Znalazłem na allegro ogniwa Sanyo 1700mAh 9.6V nicd ale coś czuję,że weszłyby na "wpych" a tego chcę uniknąć.

Link to post
Share on other sites

Witam,

chciałbym podniesc moc AK Cymy (cm028) do 450 fpsow. Ponieważ chce aby było to również w miarę precyzyjne zamierzam zmienić komorę hop up. Czy sam tuning bez komory i lufy wyniesie więcej niż 300 zl?

 

Pytania:

1. Czy komora hup up ta spełni wymagania wręcz snajperskiej celności :), a może znajdzie sie coś tańszego(sama gumka starczy?)?

2. Czy ta bateria sie nada do sprężyny jaką polecicie?

3. Co kupić do tuningu mechanicznego, aby podnieść moc do 450 fps.

Edited by Ewin
Link to post
Share on other sites

Ewin,ta bateria jest za duża jak na kolbę AK. Pytanie zasadnicze czy masz wersję s czy ze stałą kolbą...

Poza tym ogniwa nimh są słabe. Szybko tracą energię na małych temperaturach.

Co do "suchego" mierzenia ogniw to zachęcam do odwiedzenia sklepu batimex. Na ich stronie są dane dotyczące wymiarów ogniw. Zrób przymiary i zobacz czy wejdzie taki model. Po co kupować kota w worku.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ewin co do tuningu- 450fps to będzie rodne ale 430 da rade ;) poszukaj jakiegoś zestawu ze wzmocnionymi zębatkami i metalowymi łożyskami i załóż sp120 guardera, do tego jakiś zestaw bore-up.

 

Przy stockowej lufie nie będziesz snajperem :P zainwestuj w jakąś precke, montaż i lunetę.

Jeśli chodzi o komore, to ja mam przy precyzyjnej lufie stock i jakoś działa, ale będę zmieniał na pro win ;)

 

Sirgornik: http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1096

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu w moim AK (CM 028) podstawa muszki przesunęła się nieco w lewo - poodkręcałem co trzeba, żeby poprawić, ale oryginalna nakrętka na lufę nie wytrzymała odkręcania i rozpadła się na kilka części - wiadomo, shit metal.

 

Kupiłem na allegro oryginalny reduktor podrzutu od AKM-a (czymś ten gwint chciałem zabezpieczyć) i nawet pasuje - nakręcił się bez problemu ale... nie do końca.

 

Żeby dobrze siedział a ten bolec wszedł w wycięcie tłumika, brakuje paru milimetrów,a nakręcony jest do oporu (nie chcę na chama, bo podejrzewam, że zerwę gwint)

 

Druga sprawa - z tego bolca co wchodzi w podstawę muszki chyba zgubiłem jakąś część - po założeniu go na miejsce zawsze wypada.

 

W obecnym stanie reduktor trzyma bolec,ale jak go dokręcić tak jak być powinien, to pewnie ten bolec wyleci. Jak to rozwiązać? Miał ktoś podobny problem ?

 

Myślałem, żeby dać podkładkę, ale nie wiem, czy wtedy reduktor się nie będzie odkręcał z czasem

Link to post
Share on other sites

To jest tak- bolec wchodzący w podstawę muszki nie trzyma się na niczym. Ot, sprężynka z bolcem wsadzona w dziurkę. Tak naprawdę nie jest on niezbędny, reduktor Ci się sam nie odkręci. Możesz zestalić gwint jakimś spoiwem, wtedy będziesz miał pewność, że nie zgubisz :)

Link to post
Share on other sites

I chyba tak zrobię, że go wyjmę, co prawda reduktor będzie przekręcony o pare stopni względem oryginalnego położenia (w oryginale jest lekko w prawo nachylony, a tu będzie prawie poziomo), ale to jakoś idzie przeżyć ;)

 

Na stałe nie chcę kleić, bo kto wie, może kiedyś będę chciał zamontować jakiś tłumik ?

Link to post
Share on other sites

cyku

nie mam zamiaru czytać o żywotności replik ak47 cymy z pierwszej i drugiej serii, gdzie miały 290, i 330 ileś FPS, bo w obecnej bardzo dużo jest zmienione [mocniejsza sprężyna, wzmacniane części GB, słabsza bateria]

nie mam też zamiaru przeglądać tego tematu po raz enty, by czytać o tym *co zamontować żeby było x* itd, itp.

Zadałem pytanie do użytkowników tej broni, czy po prostu jest sens w nią inwestować [tzn czy wytrzyma te 2 sezony], bo mocna sprężyna+ chińczyk mnie niepokoi.

 

btw.

mam okazje kupić batke intellecta 9,6 V, 1400mAh, i zastanawiem się, czy napięcie 9,6V nie zajedzie mi stockowego cymowskiego GB.

Proszę o odpowiedź, bo musze się zdecydować z najbliższym czasie.

Link to post
Share on other sites

Ja zainwestowałem już w moją cymke przeszło 1000zł i za niedługo kupię zestaw m100 ;)

 

Jeśli chodzi o samą żywotność ;) no to jakąś prowadnice z łożyskowaniem, wzmocniony zestaw cylindra i tłoka, sprężynke nie większą niż m110, okablowanie niskooporowe, metalowe łożyska. ;) wydaje mi się że to wystarczy, żeby pochodził długo..

 

Ja osobiście zainwestowałem w metalbody KA, drewna, precke systemy i batke 8,4V strike systems ;) i chodzi ;)

Teraz jeszcze dokupię zestaw m100s od JBU, łożyska i metalową komore ProWin ;) Do tego kabelki niskooporowe od głośników porządnej jakości i zobacze ile mi to pociągnie ;)

Link to post
Share on other sites

VastoLorde - nie wiem, czy zauważyłeś, że tematyka zmienia się wraz ze zmianami wprowadzanymi w kolejnych seriach CM028. Może jednak poczytaj, może coś skumasz... Chcesz wszystko na tacy? W "Tuningu wizualnym AK47" - o ile sobie poczytasz - napisałem o głębokich zmianach Cymki. Mało Cymy w Cymie zostało - coś jak u Forest Snajpa. :lol:

Link to post
Share on other sites

Jakiś czas temu w moim AK (CM 028) podstawa muszki przesunęła się nieco w lewo - poodkręcałem co trzeba, żeby poprawić, ale oryginalna nakrętka na lufę nie wytrzymała odkręcania i rozpadła się na kilka części - wiadomo, shit metal.

 

Kupiłem na allegro oryginalny reduktor podrzutu od AKM-a (czymś ten gwint chciałem zabezpieczyć) i nawet pasuje - nakręcił się bez problemu ale... nie do końca.

 

Żeby dobrze siedział a ten bolec wszedł w wycięcie tłumika, brakuje paru milimetrów,a nakręcony jest do oporu (nie chcę na chama, bo podejrzewam, że zerwę gwint)

 

Druga sprawa - z tego bolca co wchodzi w podstawę muszki chyba zgubiłem jakąś część - po założeniu go na miejsce zawsze wypada.

 

W obecnym stanie reduktor trzyma bolec,ale jak go dokręcić tak jak być powinien, to pewnie ten bolec wyleci. Jak to rozwiązać? Miał ktoś podobny problem ?

 

Myślałem, żeby dać podkładkę, ale nie wiem, czy wtedy reduktor się nie będzie odkręcał z czasem

 

Możesz zeszlifować trochę ten reduktor to wkręci się trochę dalej i może załapie się na ten bolec.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...