Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

To może i ja coś powiem, z tego co wiem to bezpiecznik stawia spory opór i i ta cała nieszczęsna złączka w kolbie,która tylko miejsce zabiera tez raczej daje troche strat.Co do kabli to ja mam kable modelarskie(sylikony) i wcale nie są jakieś wyjątkowo grube :]I polecam wymianę kabli,bo cymowskie to jest jakaś paranoja ...no i wtyczki na takie z pozłacanymi stykami (lepiej przewodzą)poza tym polecam zrezygnowanie z tej złączki pomiędzy body a kolba

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zbrojownia odpisala mi tak, na pytanie co wymienic, aby byl troche mocniejszy i celniejszy (zmiane kabli zalecilem sam):

1. Sprężyna M100 Madonion (25zł), łożyskowana prowadnica sprężyny

Element(45zł), stalowe łożyska Element (35zł).

2. Lufa precyzyjna Systema (125zł), gumka hopup Systema (28zł).

3. Przesmarowanie hi-capa lub zmiana na lowcapy. (aby podawal wszystkie kulki)

4. Wymiana okablowania (20zł)

5. Ew. bateria 8,4V 2000mAh Sanyo (139zł) lub

3600mAh Intellect (225zł) (aby nie stracic na szybkostrzelnosci)

6. Montaż, przestrzelanie itp. - 30zł.

Wysyłka - 11zł (+ ewentualnie pobranie 4zł).

 

Zliczyłem i się za głowę złapałem ;)

Ale co o tym myślicie?

Edited by Ja-Bo
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

Mam AK47S od 08.06., czyli pierwszą wersję tej repliki. Denerwował mnie kiepski ROF i szybko padająca batka (8,4V/1100mAh). Prawdopodobnie silnik był felerny, bo jak zacząłem grzebać w bebechach, to szczotki się skończyły w mgnieniu oka i ogólnie silnik jakiś niedorobiony był. Nie reklamowałem go bo stwierdziłem, że nie ma co wymieniać badziewia na badziewie (plus czas pobytu repliki w serwisie oczywiście), ale Krakmani przysłali mi nowe szczotki gratis i mocniejszy silnik SRC (za który zapłaciłem). Tak się zaczęło.

1. Łozyska kulkowe [DeepFire] - 75 PLN (chyba).

2. Wzmocniona prowadnica sprężyny v.3 [sRC] - 49 PLN

3. Sprężyna MadOnion M100. - 20 PLN

4. Silnik SRC (Ultra High Torque) - 115 PLN

5. Akumulator NiMH 9,6V 1400mAh typ Stick [intellect] - 105 PLN.

6. Przewody - wykorzystałem od starego zasilacza komputerowego. Są wystarczające. Bezpiecznika chwilowo nie mam. Planuję włożyć samochodowy plastikowy, ale z tych małych.

To był pierwszy etap. Wszystko pięknie hulało. ROF jak w M15A4 Rifle (CA) albo i lepszy. Pestki 0,2g odfruwały w niebo i sporo się namęczyłem z regulacją hopsiupa. Zmieniłem na 0,25g i było OK (oczywiście zasięg lekko spadł). Dłuższy akumulator dało się upchnąć po wypruciu niepotrzebnych plastików pod zespołem muszki i skróceniu ciężarka (kątówką).

Nazbierałem trochę kasy i dziś włożyłem:

1. Sprężyna Hurricane M130 - 29 PLN.

2. Zestaw Bore Up (CA) z cylindrem, głowicą cylindra, dyszą i głowicą tłoka (łożyskowaną). Wszystko wzmocnione i doszczelnione - 170 PLN.

3. Wzmocniony tłok nowy typ (CA) - 50 PLN.

4. Nakładka opóźniająca do zębatki tłokowej (KA) - 30 PLN.

Wszystko działa i buczy. Teraz jeszcze pozostało wymienić komorę hopsiupa i wstawić preckę 6,04. Chwilowo nie ma drobnych. Szkoda, że nie mam jak sprawdzić parametrów, ale spodziewam się, że na kulkach 0,25g powinno być spokojnie 450fps. Acha, nieznacznie spadł ROF. To tyle. Mój AK wiele przeszedł, ale było warto. Koszta można obniżyć, bo w tej chwili kilka sklepów ma te towary po niższych cenach. Tłok chyba niepotrzebnie zmieniłem. Mogłem najpierw starego zamęczyć. Prowadnicę można dorobić, jeśli ma się dostęp do tokarza i zręcznego ślusarza, a łożysko można pewnie zamówić w hurtowni. Łożyska zębatek można włożyć ślizgowe za 30 PLN i też będzie dobrze. Oczywiście trzeba poczekać na strzelankę, bo nie wiem na ile starczy prądu. W planach mam rozwiązanie awaryjne na okoliczność awarii "elektrowni". Kupiłem na początku mojej drogi tuningowej, prawdziwy mag i myślałem o włożeniu do niego ogniw, ale sprawa umarła. Mag miał być dopięty do hi-capa. Poza tym stwierdziłem, że AK będzie wyglądał jakby miał cewnik. Kable zawsze bedą szpeciły, a Kałach jest najpiękniejszy jak jest goły!!!

Uff! Się rozpisałem. Mam nadzieję, że ktoś moje doświadczenia wykorzysta i uniknie niepotrzebnych kosztów. Cóż nauka kosztuje, ale w sumie i tak się opłaciło.

Pozdrawiam wszystkich miłośników tej repliki!

Link to post
Share on other sites

Siemka-

Możesz mi coś więcej napisać o tym silniku SRC? W porównaniu do innych firm jest tani jak barszcz a potrzebuję czegoś co zwiększy mi rof bez zmiany baterii (drewniana kolba, nie chce bardziej drążyć).

Ile już go masz, czy nie masz z nim problemów etc etc.

Wszystkie informacje mi się przydadzą, zapewniam ;)

Link to post
Share on other sites

Silnik jest rewelacyjny. Kupiłem go w czerwcu br. w trakcie gorącej korespondencji z Krakmanami. Zacząłem experymenty i oryginalny padł na amen. Tak więc tego kupiłem, a oni od siebie dali mi szczotki do starego, bo się okazało, że w oryginalnym była wada fabryczna. Z zawodu jestem elektrykiem od silników i trochę się znam. Jesli masz wątpliwości to kup CA TorqueUp taki jak jest w M15 oryginalnie. Na Machenegun.pl jest wyprzedaż. Kupiłem tam trochę rzeczy ostatnio, m.in. ten zestaw bore up, tłok i sprężynę.

Pozdro!

 

Acha prób z dzisiejszą konfiguracją gearbox'a dokonałem na częściowo rozładowanym aku. W piątek byłem na strzelance i do tej pory trzyma i strzela.

Edited by ronn70
Link to post
Share on other sites

Witam czy ktoś może powiedziec coś otej komorze http://www.asg.com.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1096 ?? czy w ogóle pasuje do cymy ??

Musi pasować...jeśli ma ona być wsadzona do ak :) .Komora ogólnie jest bardzo dobra wiadomo metalowa:) ,w przyszłosci jak bedziesz chciał prec lufę zamontować to nie bedzie problemów

pozdro

Edited by sknerus
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
eśli masz starszy silnik polecam go umyc w spirytusie (takim z apteki)

Spirytus salicylowy zostawia biały nalot. Jest taki spray nazywa się "Contact" Do układów scalonych.

Takimi metodami doprowadzacie do ruiny swoje repliki.

 

 

Ja do ponad rocznej cymy wpakowałem M 120 mad onion wymieniając jedynie panewki na metalowe icon_biggrin.gif

Panewki? Chodzi ci o łożyska? Po co wymieniać? Kupić toczne i mieć spokój.

Link to post
Share on other sites

Co do czyszczenia w spirytusie aptecznym

Zajmuję się modelarstwem i jakoś silniczki swoje myłem w cudnym procentowym płynie i nie narzekałem na naloty

 

Można też myc silnik w wodzie destylowanej

Lejemy wody do szklanki i spuszczamy silniczek na kabelkach do wody

Zalecam podłączenie do silniczka akumulatorka żeby dobrze wypłukał brud z siebie

(nie dojdzie do zwarcia woda destylowana nie przewodzi prądu)

 

 

Szczotki do silnika to koszt kilku/kilkunastu złotych dostępne na www.rojna.pl

(nie jestem pewien czy nie są zbyt szerokie ale trochę piłowania i będą dobre)

 

Jeżeli nic nie pomaga i silnik dalej jest gorący możemy przetoczyć komutator

 

Smary w silniku faktycznie są ale wręcz minimalne ilości na panewkach

Polecam smary na bazie teflonu

Jednak brakiem smaru bym się nie przejmował (smarujemy silniki za 300 zł nie za 30 ;) )

 

 

Uszczelnianie dyszy to rzecz niemożliwa

Można dostać wzmocnione uszczelnione dysze np na taiwanguns.com

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nabazgram tu co zrobiłem mojemu AK47 cymy:

Kupiłem wersje która miała 290fps po 5k wymiana springa na M110 około 350fps

Po 35k rozebrałem replikę by wymienić łożyska na metal ( jedyna część po której było widać ślady zużycia ) Po innych częściach nie widać zużycia materiału. ( replika ma łącznie około 40k przebiegu ). Karabinek pracował przez 30k na standardowym aku a od 10k działa na SANIO NiCd 8.4V 1700mAh. W przyszłym miesiącu wymiana springa na M120.

P.S. dotychczas brak jakichkolwiek problemów z repliką ( cały czas pracuje na stockowych częściach )

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Chciałem zapytać jaka teraz w standardzie Cyma ma sprężynę, bo w temacie jest że M90 a niedawno jeden z userów wykładał mi że M100 lub M110 + jakaś podkładka.

 

zamierzam delikatnie zwiększyć zasięg i zastanawiałem się nad zamontowaniem sprężyny M100 i teraz nie wiem czy to ma sens.

Link to post
Share on other sites

To tak, systematyzując

1)Stare serie posiadały sprężynę m90, niestandardową komorę i aluminiową lufę

2)Kolejna seria miała sprężynę m90, niestandardową komorą ale już mosiężną lufę

3)Znów m90, ale już standardowa komora i mosiężna lufa

4)Mała rewolucja, sprężyna ~m110 + podkładka, standardowy HU i mosiężna lufa.

 

To tak na chwilę obecną, ciekawe co jeszcze Chińczycy wymyślą :)

 

PS: Zmiana sprężyny na razie nie ma sensu, lepiej wstaw precfife i silikonową gumkę HU.

Edited by cyku
Link to post
Share on other sites

Witam!

Po 5 miesiącach użytkowania w mojej cymie sprężyna się nieźle ubiła chyba, że coś w środku pękło, bo mam 340fps czyli mam ok 35fps straty :/

(to chyba normalne, bo mój kuzyn po 8 miesiącach stracił 60fps)

Karabin kupiłem na jesień, jakieś 2 tygodnie przed pojawieniem się wersji z szyną boczną. Nie wiem co to za wersja ;)

Pytanie czy ktoś mi może powiedzieć jaka tam była sprężyna, bo chciałbym wstępnie wymienić na SP110 Guardera (słyszałem, że jedna z najlepszych firm produkujących sprężyny) ;) Do tego batke Firefoxa 8,4 i metalowe łożyska ;)

Tylko pytanie czy osiągnę te nieszczęsne 400fps?

(Mam precke i sylikonowy HU)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...