Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

mam problem z blokadą wystrzału w Sigmie

 

pożyczłem replikę kumplowi, i dostałem spowrotem z blokadą w 3ch częściach

 

wygięty dwustronnie na końcach drucik

plastikowy element blokady

sprężynka z powyższego elementu

 

i za nic nie umiem tego złożyć

 

miał ktoś już taki problem lub dysponuje schematem?

 

pozdrawiam

Kernest

Link to post
Share on other sites

Jeden koniec drucika zachaczasz o ten plastikowy element, a drugi o wystającą część tego popychacza, co idzie od spustu do kurka.

 

Aby go założyć dobrze jest wyjąć cały mechanizm kurkowy (wybijasz ten bolec z tyłu i całość wychodzi bez oporów).

 

Ja u siebie ten drucik wywaliłem i wkleiłem ten plastikowy element na stałe, bo mnie ta blokada denerwowała (drucik wydawał strzelający dźwięk za każdym naciśnięciem spustu :wink: ).

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Odswieze troche...

Otoz dzis na strzelance moja sigma CG przestala cofac zamek i moge strzelic tylko raz, potem zamek jakby sie blokuje i ucieka gas...wie ktos co to moze byc? Wyjme maga i znowu raz strzeli a potema taka padak..tak jakby nie mogl blowbacka cofnac mimo ze naboj co2 zmienialem 3razy... ;(

Link to post
Share on other sites

Hmmm...

 

Czy magazynek nie ma luzu w pionie? Czy po dociśnięciu maga od spodu jest tak samo?

 

Psiknij odrobinę smaru silikonowego na górną uszczelkę (tą prostokątną) w magazynku, włóż magazynek do piestoletu i przeładuj kilka razy. Potem wyjmij magazynek i sprawdź czy smar na uszczelce jest wytarty.

 

Sprawdź też działanie zaworka w dyszy (tej co jest integralną częścią cylinderka). Powinien on swobonie poruszać się w obie strony, a zamknięcie powinno następować nawet po lekkim dmuchnięciu w otwór, przez który gaz wlatuje z magazynka.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Czy to normalne,że po włożeniu naboju co2 do tej sigmy i dokręceniu go, magazynek syczy, ale nic nie czuć aby ulatniał się gaz?? Strzela normalnie ale nie wiem czy to syczenie to norma czy spierd...a mi gaz bokiem ;( Mam giwerę pierwszy dzień i dlatego pytam....A co lepsze to mój pierwszy gaziak....

Link to post
Share on other sites

Jak zajżysz w głąb magazynka (tam, gdzie wkłada się nabój CO2) to zobaczysz taki okręgły pierścień z elementem, który rozdziewicza nabój ;)

Ten pierścień czasami jest niedokręcony. Sprawdź to płaskim śrubokrętem, jak jest luźny to dokręć. Powinno momóc ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pytanie zupełnie z innej beczki 8)

 

Jak się Wam sprawuje dany gaziak?

Mechanizm po dłuższym użytkowaniu się zbytnio nie rozszczelnia?

Jak z celnością repliki oraz wydajnością kapsuł CO2?

Byłbym wdzięczny jakbyście napisali coś o wykonaniu, głównie wersji z metalowym zamkiem.

 

Cena jest bardziej niż zachęcająca ;) (jak na wersje full metal)

Link to post
Share on other sites

Dziś przysłali mi ją z drugiej reklamacjii niby napisali coś że działa że coś tam tam zostalo wymienione naprawione ale przy pierwszym strzale znów sie zje*****

znów sie zacinagaz odrazu sie ulatnia i do dupy leci :(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...