Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SANYO KR-1800 SCE czy SANYO RC-1600 4/5 SC do 410fps ???


Recommended Posts

Witam

Chce kupić sobie baterię do AEG tuningowanego 410FPS

Mam do wyboru ogniwa

SANYO KR-1800 SCE

SANYO RC-1600 4/5 SC

 

Które według was będą lepsze.

Zaznaczę że będzie to pakiet 8,4 (w zupełności voltarz wystarczy sprawdzałem już)

Chodzi mi tylko którw ogniwa będą lepsze bo KR o 200mAh mają większą pojemność od RC no ale RC to RC :)

KTÓRE polecacie ?

 

[Nie pisz tematu samymi wielkimi literami]

Link to post
Share on other sites
(...)SANYO KR-1800 SCE (...)

Zaznaczę że będzie to pakiet 8,4 (w zupełności voltarz wystarczy sprawdzałem już)

 

 

Na pakiecie wykonanych z 7 tych ogniw mój AEG upgradowany do 380 fps bardzo słabo strzela. 300 kulek i koniec. Także chyba będziesz musiał dodać jedno ogniwo...

 

Pozdrawiam [/b]

Link to post
Share on other sites

Jak już pisałem temat napięcia nie istnieje.

Strzelałem na 9,6V i magazynek 500 kulek opróżnia dosłownie w kilka sekund. Mam łożyska kulowe 7mm i szybkostrzelność na 9,6V jest poprostu ogromna ! Sprawdzałem już na baterii 8,4V i strzela bardzo dobrze, a szybkostrzelność też jest duża.

Więc nadal czekam na opinie które ogniwa są lepsze.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
RC1600. Mam takie w m4 cqbr. Bardzo fajne. Z tym rofem to bym nie przesadzał, 9,6V rc1600 4/5 na stockowej sprężynie z jednostronnym łożyskowaniem dają jedyne 26 kulek na sekundę  :D  

Bierz 9,6 - nie zaszkodzi.

 

Jasne co to 26 kulek na sekundę ....

Sytuacja:

Strzelam do gościa z odległości około 30-35m, koleś zostaje trafiony pierwszymi kulkami (410 FPS poczół) i drze się aby potwierdzić fak trafienia, w tym monencie zanim puszczę palec ze spustu to doleci do gościa kolejne 40-50 kulek :) Czyli łącznie wystrzele jakieś 50-70 kulek na serię, a to jednak duża a kulki po ulicy nie chodzą, trza je kupic..... 8)

Uwież mi szybkostrzelność mojego SLR jest naprawdę duża, myślę że jeszcze łożyska kulowe 7mm robią swoje.

Chyba zdecyduje się na te RC...

 

szalony jack pirat - ile masz FPSów swoim CQB i na ile starcza ci ta bateria RC1600 ???

Pozdro

Link to post
Share on other sites

megalol, oj teraz to ale dałeś. Zakładając nawet, że strzelasz do skutku, to kulki przy 410 fps lecą do celu oddalonego o 35m 1/4s, czyli zanim pierwsza doleci z lufy wyleci jeszcze 6 kulek. 6 kulek to nie 40-50.

 

Poza tym nie strzela się do skutku, tylko puszczasz 5-6 kulkową serię i koniec, jak kulki mają dolecieć to i tak dolecą. Chyba, że przez krzaki.

 

26 kulek na sekundę jest właśnie po to, żeby nie narażac się na ostrzał, a jednocześnie wystrzelić wystarczająco dużo kulek, żeby zapewnić jako takie prawdopodobieństwo trafienia. Poaz tym wystarcza 20 kulek, a te 6 dodatkowych ma włąśnie dlatego, że batka jest do uoa, którego jeszcze nie mam.

 

Także Twoja sytuacja ma mało wspólnego z rzeczywistością.

 

Moje CQB ma 340 fps w stocku i aku starcza na naprawdę długo. Conajmniej 2 tys. kulek. Właśnie wstawiam upa do 420fps, to będę niedługo wiedział na ile starczy przy Guarder SP120.

Link to post
Share on other sites

No może faktycznie trochę przesadzam :D

Dokładnie tego nie miażyłem :P

Może mam za ciężki palec, albo co, bo naprawdę za dużo strzelam tych kulek, bywa że nawet cały mag na rundę, strzelamy się w lesie.

Kupuje same ogniwa i będe sam składał baterię więc narazie złoże 8,4 i zobaczę co z tego będzie.

p.s.

Ja też mam sprężynkę guardera 120 8)

Link to post
Share on other sites

RC-1600 - opór 4.5 mOhma

SCE-1800 - opór 6.5 mOhma

 

Różnica przy takim "lekkosrednim" upie właściwie nieistotna, róznica w pojemnosci tez taka że i tak starczy na długo i tak - jak dla mnie kwestia ceny/rozmiaru baterii. Mam 1800SCE zapasową i jak było trzeba to ciągnęła 190PDI, może bez powalającego ROFu ale szło. mimo wszystko polecałbym jednak 9.6V. o ile może cie przerażac zbytni ROF - choc tak jak mówi Jack wcale nie bedzie to za dużo, to różnica jest bardzo istotna na singlu kiedy karabin bedzie sprawnie strzelał a nie pluł

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...