Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] Ocena uzbrojenia oraz wyposażenia podczas operacji IF


Recommended Posts

http://www.sftt.org/article06102003a.html

 

...czyli (niezależne?) opinie użytkowników na temat broni indywidualnej

oraz wyposażenia wykorzystywanego przez wojska amerykańskie podczas operacji IF. Generalnie został uznany za spełniający oczekiwania, poza paroma wyjątkami (min. M9, buty). Co ciekawe jest to już drugie po operacji w Afganistanie (cytował to kiedyś Navy) narzekanie na włoski 9mm pistolet M9 (czyli Berettę 92F). Zastanawiam się czy zostaną po tej operacji wyciągnięte jakieś wnioski, ale ostatnio Glock rozwija i promuje swój nowy nabój .45 Glock. Fani mają opis korzystania z XM-107, czyli karabinu wyborowego Barretta, nie przyjętego jeszcze oficjalnie do uzbrojenia, ale testowanego właśnie w Iraku.

 

Mnie osobiście podobało się najbardziej to stwierdzenie: "Soldiers had many positive comments about the battle ax". Gotrek oraz Gimli byliby z tego dumni :lol:

Link to post
Share on other sites

hooah,

 

już sie spotkałem kiedyś z tymi siekierkami bojowymi.

 

poniżej podaje link:

http://www.specwargear.com/images/specials-Axe-2.jpg

 

http://www.specwargear.com/images/specials-Axe-1.jpg

 

"Battle axe is tough enough to be selected by the US Special Forces to be included in their 2002 Tactical Breaching kits. This stainless steel tool stands 12 inches high and weighs 2 lbs. It comes with a 9 inch extension handle and Leather sheath."

 

całkiem całkiem;)

A jeżeli wziąść charakter walk, rozgrywanych w Iraku, napewno się przydało.

 

Nie dziwie sie, że nazękają na buty deserty. Widzialem już je wielokrotnie, i miałem okazje troche w nich pochodzić. Jedno muszę stwierdzić. Butki są jak papcie, jeżeli chodzimy w nich po miescie i takie tam. Natomiast przy konkretniejszych zadaniach, po prostu sie rozwalkają. CHodzi mi głównie o podeszwę, widziałem całkiem sporo fotek, gdzie odeszwa desertów nie była w najlepszym stanie :|

Jak również, ta "skóra" (nie wiem, co to za materiał, który został użyty) bardzo źle znosi wode. Mój kolega ma takie buty i przy kilku poważniejszych kontaktach z wodą po prstu się rozleciały i musiał je szyć:| Mimo to, buty są dalej wygodne.

Ponoć te nowe buty USMC, do munduru MARPAT MCCU bardzo dobrze sie spisują.

Moim zdaniem, wniski powinni wyciągnąć pzredewszystkim jeżeli chodzi o komfort używania bewnych elementów wyposażenia(pas nosny broni i buty) W Viet namie tak zrobili(zmiana corcoranów I i Mcnamarów na Junglery), zrobią i teraz;)

 

pozdrawiam

kapral

Link to post
Share on other sites
Nie dziwie sie, że nazękają na buty deserty. Widzialem już je wielokrotnie, i miałem okazje troche w nich pochodzić. Jedno muszę stwierdzić. Butki są jak papcie, jeżeli chodzimy w nich po miescie i takie tam. Natomiast przy konkretniejszych zadaniach, po prostu sie rozwalkają. CHodzi mi głównie o podeszwę, widziałem całkiem sporo fotek, gdzie odeszwa desertów nie była w najlepszym stanie :|  

Jak również, ta "skóra" (nie wiem, co to za materiał, który został użyty) bardzo źle znosi wode. Mój kolega ma takie buty i przy kilku poważniejszych kontaktach z wodą po prstu się rozleciały i musiał je szyć:| Mimo to, buty są dalej wygodne.

hmmm kapral, a duzo chodziles po pustyni? :P

Link to post
Share on other sites

hooah,

 

nie chodzi tu tylko o pustynie, znam trochę te buty. Ich skóra jest za delikatna poprostu. Poza tym podeszwa panama nie była najlepszym rozwiązaniem, powinni je zrobić na vibramie. Mam gdzieś fotkę, gdzie ładnie widac podeszwę desertów...Jak ktoś chce, to wyśle na mejla :)

 

pozdrawiam

kapral[/img]

Link to post
Share on other sites

powtarzam pytanie - duzo chodzilos po pustyni?

to sa buty pustynne i oczywistym jest ze w miescie i lesie sie nie sprawdza

to tak jakby ktos narzekal ze kajakiem sie wolno jezdzi po uliicy.

nie bez powodu sa buty pustynne, dzunglowe, zwykle, "skoczka", i do CQB.

czyms sie musza roznic a roznia sie praktycznie wszytkim - materialami i podeszwy, i buta, ksztaltem protektora, krojem, kolorem, itd

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...