Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czy myslał ktos nad zrobieniem M134 minigun ?


Recommended Posts

  • Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no tak...6 stron tematu a wy nie wyszliscie poza stadium kartki i ołówka, o przepraszam-myszki i painta ;).

Tak czy siak Thor ma racje, za bardzo kombinujecie :). Najprostsze rozwiązania są najlepsze bo mają najmniej cześci ktore mogą się zepsuć.

Link to post
Share on other sites
fence nie rozumiemy sie on nie ma puszczac dawki gazu tylko ma otwierac lub zamykac caly obwod. dawkowanie gazu uzaleznione jest od predkosci obrotu luf

 

No dobra to nie rozumiem - bo jak dostaneisz dawke gazu która nie wypchnie kulki - to co ci po prędkości obrotu luf?

Link to post
Share on other sites

Ten elektrozawór powinien być ok, zdaje się że ma przepustowość 1300litrów/min, ale nie pamiętam gdzie to pisało.

 

:arrow: cyku

Ja dziś wracam z wakacji, i jutro zabieram się za testowanie kilku planów co tu wymyśliliśmy. A tak na marginesie, to obawiam się czy kulki będą wchodzic do lufy, jeśli lufy będą sie obracać 6000razy/minutę, i jaka będzie moc kulki po wystrzeleniu.

Link to post
Share on other sites

cyku to nie ty wykonujesz i ty sie nie musisz martwić o to, a jakbyś zobaczył ostatni mój plan to byś zobaczył że różni sie od pierwszego "udoskonaleniami" nie skomplikowaniem, wszystkie zmiany mają zapewnić jak najbardziej niezawodną i pewną prace, pozatym nasze plany nie są tak skomplikowane jak plan Ashai lub Toy Tec.

Link to post
Share on other sites
nasze plany nie są tak skomplikowane jak plan Ashai lub Toy Tec.

Otóż to. Gdy Toy-Tec zaczął projektować swoje M134 to był rok 1990. Zakończyli "budowe" ponad 3 lata póżniej 8O Wnioski wyciągnijcie sami :!:

 

:arrow: Ukesu

Dziś wieczorem dostaniesz te plany.

 

Najlepszy album zdjęć Miniguna, 100zdjęć w dużej rozdzielczości, w tym rozłożonego na części. Oczywiście to wersja ostra, nie ASG.

http://www.imagestation.com/album/pictures...l?id=2133344937

A poniżej link do kilku najlepszych filmików z Minigunem w roli głównej:

http://www.armamentsales.com/videos.htm

 

UPDATE:

Jestem juz w domu, jutro się pobawię i zobacze co dotychczasowe plany są warte :roll:

:arrow: Ukesu plany wysłałem na Twojego maila.

 

[ Dodano: 02.08.2006, 19:59 ]

Myślę że nie ma co sobie utrudniać sprawy i warto najpierw zrobić najprostrzego Miniguna bez żadnych "wodotrysków" typu eżektor czy coś. Poniższy plan jest najprostszy jaki może być. 100% bezawaryjności, prostota wykonania. Jedyny problem to szczelność i to czy kulka zostanie załadowana do lufy przy wysokiej prędkości obrotu luf, ale to cena PRAWDZIWEGO Miniguna z obrotowymi lufami. Ja niestety problemu szczelności nie mogę przetestować, cała nadzieja w Ukesu.

planhu2.th.jpg

 

Dla chętnych M134 w AutoCAD'dzie:

http://www.freecadapps.com/swdetails.php?p...rowcolor=fce08d

Link to post
Share on other sites

No i wreszcie zaczynacie odpowiednio myśleć towarzyszu Kubo ;) Jak to zbudujecie i nie będzie trybić to powoli można to będzie modernizowaćale ja stawiam że będzie działało na 99% (jedna drobna sugestia: "wloty" luf musza być podfrezowane i najlepiej pod kątem zbliżonym do 45 stopni)

 

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

O frezowaniach to ja juz wspominałem przy pierwszym planie, u eżektor to tak naprawde bardzo prosta sprawa i zaden problem, a napewno bedzie lepiej podawał kulki, co do wężyka, to raczej podziękuje, pozostane przy swoim ostatnim planie, jestem w 47% rysowania rysunków technicznych.

Link to post
Share on other sites

Kuba_T1000: Chciałbym się dowiedzieć jakiej butli ze sprężonym powietrzem używasz i w jaki sposób ją napełniasz (no chyba że używasz jakichś kupnych już napełnionych) . Pytanie iście lamerskie ale jestem całkowitym laikiem w tych sprawach.

Link to post
Share on other sites

Co do butli proponuje wizyte w remizie straży pożarnej i zapytanie jakich używają reduktorów a dokładniej ich wymiary (średnice i rodzaj gwintu) i myślę że jak bedziesz miał "dopasowaną" butlę do ich sprzętu to pod warunkiem że będzie bezpieczna bez problemu Ci nabiją powietrzem.

Link to post
Share on other sites

polch (TROLL), spadaj na drzewo, dzieciaku neostrady, nie masz nic konkretnego do powiedzenia to gęba w kubeł i nie bulgotać ! Moderator powinien troche oczyścić ten topic.

 

Narazie plany utkneły w miejscu, błagam teraz montyminiguns o wymiary body i innych pierdół.

Link to post
Share on other sites
błagam teraz montyminiguns o wymiary body i innych pierdół.

Tylko nie mów mu, że masz już JEGO plany barell clampa(te ode mnie), bo wtedy pewnie nie da Ci nowych!!:wink:

Możesz też "pobłagać" paula pipera - ale tylko pare wymiarów, jak ja chciałem od niego więcej to wyskoczył z prawem patentowym itp., a (wtedy dla mnie najważniejszy) wymiar wycisnąłem z niego :twisted:

Jak nie uda Ci się zdobyć potrzebnych wymiarów, to wtedy trzeba będzie sciągnąc je ze zdjęć, tylko że mało dokładne bądą.

:arrow: Tread

narazie używam butli po gaśnicy 1kg, a ładuję kompresorem. Ale bądąc na wakacjach dorwałem "syfon" i byłoby ok, ale jeszcze go nie odkręciłem bo coś mocno trzyma 8O

Link to post
Share on other sites

Thor_ (pozwoliłem sobie napisać z dużej litery [szacunek]), Kuba_T1000 :

Dzięki za szybką odpowiedź. Swoją drogą masz może jakieś plany instalacji napędzającej działającego już "minigun'a" (miotacz kulek czy jak to nazwać), gdyż planuję coś takiego zrobić, a jak już mówiłem jestem laikiem w tej dziedzinie (od czegoś trzeba zacząć :]).

Link to post
Share on other sites

:arrow: Tread

Plany instalacji ? A dokładnie których części? To co poza działkiem? No to już wcześniej pisałem(chyba), że: butla, trójnik i jeden koniec weżyka do działka, drugi do wężyka z kulkami - "pasa amunicyjnego". Spust jest przy butli. Tak to działa w tej chwili, póżniej dojdą usprawnienia. A może chodzi Ci o "komore nabojową" ??

Jak chcesz coś takiego robić to mogę Ci pomóc jak będziesz miał z czymś problem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...