Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

hi-cap p90, HELP pliz


Recommended Posts

Mam chyba felerny hicup do p90.

Po podkręceniu do kliknięcia, magazynek potrafi mi wypuscic 2 - 5 kulek lub wcale.

 

Rozebrałem maga, wyczyściłem, złożyłem i to samo znowu.

 

Wydaje mi się, że mój problem tkwi w 4 zębatce licząc od pokrętła - czyli w ostatniej. Po odciągnięciu sprężyny owa zębatka luzuje się i wypada. Zębatka ta ma mały otworek w środku a powierzchnia maga, na której leży posiada taki sam otworek, lecz w magu nie było żadnej części, która by te otworki łączyła ! Czy tak powinno być ? Mag byłrozbierany ostrożnie i wykluczam możliwośc wypadnięcia czegokolwiek.

 

Prosze o pomoc ludzi, którzy mają hi cap'y p90.

Link to post
Share on other sites

Juz kilka razy pialem jak mozna rozwiazac podobne problemy ale napisze jeszcze raz. Przedewszystkim sprawdz czy nic nie jest polamane, i czy wszystko jest na miejscu, potem przesmaruj tulejki, i osie zebatek jakims olejem sylikonowym, potem wszystko zloz w calosc i najwazniejsze, nie skrecaj srobkami na hama tylko zostaw male luzy, tak zeby czesci magazynka nie byly zanadto scisniete i zeby zebatki mogly sie swobodnie obracac. Zwykle dziala to ze wszystkimi hi-capami. Jezeli w dalszym ciagu nie bedzie dzialac to mozna zaczac rozpatrywac inne przyczyny. Wedlog mnie zebatki poprostu sie zacieraja i nie chca sie przez to obracac.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedż, ale najwyraźniej nie przeczytałeś mojego posta dokładnie. Całośc jest już przesmarowana a problem tkwi w ostatniej zębatce licząć od tej z pokrętłem. Czy u ciebie owa zębatka trzyma się na jakimś bolcu ? - u mnie jest luzem.

ps: obraca się wszystko a mag jest nówka i nie działa od "urodzenia".

 

Zębatki obracają się bez kulków, po załadowaniu kuleczek zębatka podająca obraca się kilka razy i stop - prawie zawsze nie wprowadza nawet pierwszej kulki do komory. Lekko udeżam - kulka wskakuje, odpalam, lecą 2 -4 kulki a potem baj baj...

Link to post
Share on other sites

Zadna zebatka nie moze byc luzem, moj kolega kiedys dostal nowego aega z hi-capem ktory tez nie dzialal od samego poczatku, okazlo sie wlasnie ze jedej zebatce brakowalo osi czyli jak mowisz byla luzem, wstwilisly kawalek gwozdzia w zamian czy cos tym podobnego i dziala bez zarzutu u ciebie tez powinno dac sie tak naprawic. A tak poza tym ja nie mam P90 ale wiem jak dzialaja hi-capy :wink:

Link to post
Share on other sites

Dzieki

 

Tyle ze w tym hi capie jest jakos strasznie malo miejsca aby nawet drucik wcisnac.

 

jeszcze raz bardzo proszę o podpowiedz kogoś kto rozkladał hicap'a do p90

 

[ Dodano: 04.08.2006, 15:12 ]

A jeśli można, to uprzejmie proszę o sprawdzenie tej zagadkowej zębatki - czy siedzi ona na jakim bolcu ?

Link to post
Share on other sites

Dzięki !

 

Wypas, no to kupiłem maga bez śróbki.

Jeśli ktoś taki miły i bardzo się nudzi to robiąc fotkie tej śróbki ( jej samej oraz zainstalowanej ) zyskałby moją dozgonną wdzięczność. to byłoby bardzo pomocne.

 

 

Rozebrałem maga jeszcze raz i nie bardzo widze gwint w mejscu na śróbkę, pozatym jak wsadzę tam coś nakształt owejśróbki to zębatka i tajk wypada.

Link to post
Share on other sites

Witam. To nie jest srubka , tylko bolec wchodzacy na wcisk. Podstawa wchodzi w otwor a na górze ma "leb" jak gwóźdź , prosciej opisac nie umiem. Sam mialem z nim problem bo dwukrotnie zebatka mi wypadala z miejsca i mag rzeczywiscie nie działał poprawnie , musialem go rozebrac , wlozyc bolec i zlozyc spowrotem. Musisz poszukac jakiegos substytutu ;)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak myślałem, wielkie dzięki. Próbowałem dziś coś z drutu cienkiego zmajstrować ale bez większych efektów. Swoją drogą może zadziała ten mag bez ostatniej zebatki, bo jakoś nie widzę mozliwości dostania takiego małego badziewia do maga nawet na Dentrinity :(. Z gwoździa też nie idzie, bo musiałbym walić młotkiem w plastikową obudowę maga. Powoli zaczynam sie irytować swoją bezsilnością.

Może jakiś twardziel miał już taki problem i zbudował zastępcze badziewie ?

Wszelkie uwagi bardzo mile widziane.

 

Kupowałem w Specshopie ale napisali mi, że nie wymienią, bo rozebrałem maga. Napisali, żebym słał do naprawy. Raczej nie bedą mieli zastępczej części, więc podejrzewam, że odeślą bez poprawy.

 

Swoją drogą, to nie za bardzo da się np. przesmarować taki mag bez rozbierania a smarowanie to standardowa procedura. Przecież nie bedziemy słali każdego maga do serwisu, żeby wyjeli np. zablokowaną kulkę :(

Link to post
Share on other sites

Niewierze zeby wtykniecie durnego bolca do zebatki stwarzalo az tyle problemow, sie bierze pierwszy lepszy gwóźdź co ma podobna srednice do otworu, przycina sie go na odpowiedna dlugosc i wtyka na swoje miejsce, co w tym trudnego. BTW gdybys kupil na ASGshop to nie byloby problemu typu "rozkrecany magazynek"

Link to post
Share on other sites

tia, tyle że po pierwsze primo - numer z gwoździem jest git kiedy jest on spłaszczony z obu stron i to ciasno a do tego musze walnąć w niego młotkiem kiedy już jest w obudowie z plastiku a to zaboli maga.

 

po drugie primo - bym był nabył maga na asgshopie gdyby był się on tam znajdował

 

no more hicaps :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ale z gwozdziem nie jest glupi pomysl. Musisz znalesc gwozdz o identycznej srednicy , uciac go bardzo krótko , spilowac na gładko (w koncu nie masz go wbijac w hicapa tylko ma wejsc na styk ;) ) i sprobowac. Z tego co widze to ta zebatka sluzy do nagarniania kulek , wiec bez niej nic nie zadziala (wypluje kilka kulek za kazdym wstrząsnieciem maga) .

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ta ośka to japoński debilizm :) Ja swoją dorobioną przykleiłem superglutem b.ostrożnie i działa. Czasem trzeba tylko pacnąć magiem o łeb i dalej tralalala. Schematu maga nie znalazłem na sieci ale jest on na tyle prosty, że dasz radę go złożyć i rozłożyć nawet z całą ręką w pu...

Link to post
Share on other sites

Wiedzalem ze bez instrukcji to nawet z palcem w pu... cos spier...

W czasie rozbierania maga moj kotek postanowil sie pobawic srobkami i częściami. Porwal mi taka mala sprezynke ktora powinna przeciwdzialac powrotowi glownej sprerzyny do stanu przed nakrecaniem. Teraz nie wiem gdzie i jak powinna byc wsadzona ta mala skuban sprezynka. :?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...