Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 z STTI (SR4 SRC) - awarie, upg, pomoc


Recommended Posts

Witojcie!

Skoro jednym z głównych felerów tego karabinu jest słaba bateria, powinno się ją wymienic na mocniejsza (9.6V -jak pisali zacni koledzy :D ) i tu nasuneło mi się pytanie....

Czy ktos prubował zrobic własną baterie?

Sklepowe sa cholernie drogie! Poprawcie mnie jesli sie myle ale jeżeli akumulatorek ma napiecie 1.2V i połączy sie takich szeregowo 8 sztuk to wyjdzie nam jak w morde strzelił 9.6V no a pojemność to jak kto woli 2500mAh , 1700mAh... itd. taki jeden akumulatorek kosztuje 5pln na allegro.

Nie wiem czy dobrze miarkuje ale 50zł według mnie wygląda lepiej jak 200zł :P

Przeczytałe sporo o tym karabinie i bardzo zastanawiam sie nad jego zakupem. Jeśli taka "bateria" zadziała to to koszty SRC znacznie zmaleją ,a to jak dla mnie i pewnie wielu z was, znaczna motywacja;) :twisted:

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

swooy - jasne, ze sie dazrobić, tylko takie ogniwa na pewno nie nadzadzą się do upg, bo nie dadzą takiego prądu jaki będzie chciał silnik.

I lepiej zlutować 10,8, bo jak juz pisałem są słabo wydajne. Zawsze mozna kupic to jedno ogniwo wiecej i zrobic test. ;)

 

Dochodzi problem z ladowaniem.

Link to post
Share on other sites

Poprostu cholera mnie bierze. Wlasnie gun dotarl z gwarancji. W srodku mialem napisane że przyczyną awarii jest zacięcie (troche mało sprecyzowane) niewazne zreszta wkoncu gun zaczyna strzelać ale oddaje tylko puste strzały. Magazynek jest dobrze podkrecony i podaje bo po wyciagnieciu widac w kanaliku jak sobie siedza 4 kulki i wypadaja. Hop skrecony na 0. Wyciorem przejezdzam i zatrzymuje sie na szyjce tloka.

Poprostu niewieim co jest i poprostu plakac mi sie chce bo za duzo tych nerwow jak na 600zl

Link to post
Share on other sites

Hej

 

Ja swoją przygodę z SRC (sr4 Carbine) rozpocząłem w poniedziałek, przyszła do mnie wersja 330 fps :) wszystko wygląda wyśmienicie, jednak od samego początku miałem problem z baterią... niestety te ogniwa z src chyba nie przechodzą kontroli jakości. Na szczęście jak zwykle miła obsługa u krakmana i już bateryjka poszła na wymiane. Karabin miałem na jednej strzelance (strzelam na innej baterii) na semi strzelał strasznie dziwnie bo kulki leciały jak chciały czasem nawet na 15 m tylko. Na auto walił tak jak powinien >40m, regulowałem hu ale nie pomogło, a hu działał bo strzelając na auto widać było jak podkręca kulki. Skręcenie na hu 0, regulacja śruby silnikowej nie pomogły, a dziś przestał działać selektor ognia (strzela auto nawet w pozycji semii). Także za radą Krakmana wysyłam na serwis. Mam nadzieję, że więcej się nie zepsuje selektor (ani nic innego ;)

dodam, że tłok dosyć często się blokował w tylnej pozycji, ale i na to miałem radę podłączając mocniejszą baterię (12V 2800mAh) i oddając jeden strzał (na batkach 9,6 V też nie dało rady rozblokować, ale te mam już dosyć stare i mogły nie mieć już takiej wydajności).

 

Otwierałem body, aby zobaczyć jak się dostać do hu, choć narazie nie wyjmowałem komory, nie wiem zabardzo jak, ale może będę musiał bo hu może być winowajcą słabych strzałów na semi. Zauważyłem za to że te aluminiowe uszy w górnej części body można swobodnie przesunąć lub nawet wyjąć - Czy tak powinno być ? Czy one się trzymają tylko na pinie po skręceniu ?

 

Co do chwiejnej lufy, u mnie też delikatnie się chwieje, ale nie przeszkadza mi to, choć może lepiej za wczasu to wyeliminować. Pisaliście, że dobrze jest powkładać gumke lub prostokącik z plastiku... jednak nie wiem w które miejsce dokładnie i jak się tam dostać. (to jest mój pierwszy AEG - doświadczenie zdobyłem tylko na springach i to tanich) Więc prosiłbym o jakieś zdjęcie/rysunek.

 

W poniedziałek wysyłam do serwisu, jak dostanę z powrotem to zdam relacje. :)

 

pozdrowienia.

Link to post
Share on other sites

MAzur

To moze byc cos podobnego co mial moj kolega:

trzeba troche przesunac gorna czesc komory Hu,poniewaz wystaje kawalek i czasami blokoje kulki -raz strzela raz nie, trzeba przyklejic kawalek papieru albo czegos podobnego do GB tam gdzie styka sie z K.HU lub do tejczesci K. Hu, zeby zbytnio nie przesowala sie w strone GB

Link to post
Share on other sites

mazur,

potwierdzam to co napisal kolega powyzej

u mnie powodem pustych strzalow byla przesuwajaca sie komora hop up, po prostu plastykowy hop up dosuwa sie do gear box'a zaslaniajac tym lekko wlot kulek, po prostu zerknij z latarka z karabinkiem przechylonym kolba w dol w otwor wlotu kupek i bedziesz mogl sie przekonac czy przyadkiem maly fragment hop up'a nie zaslania im wejscia,

 

problem rozwiazalem tak, ze wycialem podkladke z tektury i wsadzilem na okolo dyszy - w ten sposob hop up opiera sie o gear box, ale na tyle daleko ze nie przeslania drogi kulkom

 

patrzac na budowe komory i jej "mocowanie" aby sie nie przesuwala dziwie sei ze u innych taki problem nie wystepuje

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jako, ze watek tyczy sie rowniez upgradeowi... mam pytanie:

 

Co winno sie wymienic (w granicach rozsadku!) w gearbox'ie by jego wnetrznosci nie rozlecialy sie przy pierwszych strzalach uzywania sprezyny GUARDERA 110 badz tez jego odpowiednika? (tuning do 360 fpsow)

 

Osobiscie posiadam wersje 330, ale jak zdazylem wyczytac na forum owe 25 - 30 fpsow w stosunku do wersji 300 da sie uzyskac poprzez uszczelniona glowice tloka. Wiec gdyby wsadzic sprezyne 110, ponownie uszczelniona glowic tloka (moze jakiejs lepszej firmy) mozna by osiagnac predkosc w granicach 380 - 390 fpsow.

 

Znalazlem watek upgrade'u powyzej 420 fpsow i co bylo w owej replice wymienione, niestety nie jest mi taka predkosc potrzebna.

Link to post
Share on other sites

kupilem swojego sr4 w maju. nie bylem na zadnej strzelance bo karabin caly czas sie psuje. bateria jest do kitu. ostnia zacial mi sie karabin (jak juz bylo opisywane). zaczelem sprawdzac napiecia, zaskakiwal dopiero przy sporo ponad 9V ale bateryjka szybko siadala. odeslalem na gwarancje. wrocil z nowym gearboxem ale przy 8,4V nie strzelil. teraz laduje baterie.

 

trzeba bylo te 400zl dolozyc i CA kupic :(

Link to post
Share on other sites

Witam

mam nowiutki SR4 RIS kolba tactical

i chyba mam pecha bo mam problemy

-niemoge zlożyc kolby do konca z baterią 3 ogniwa 1700 9,6v

-na poczatku kulki leciały co ktoras na 5m były tez puste strzały

problem sie skonczyl ale od poczatku karabin słabo strzela poprostu niema 300FPS niemoge nawet z 1m przebić puszki po piwie cos jest nie tak pozatym HU jest nie do wyregulowania poniewaz strzelam na slabo podkreconym i mocno i lot kulki jest zawsze taki sam na poczatku lekko do gory a konczy mocna sciagajac kulke w dol i nie na 40m tylko ok30m

-ta latajaca lufa to poprostu szok czy to moze obnizyc moc karabinu?

co o tym sadzicie wysyłać do krakmana? ciekawe co on powie

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wysyłać!

 

u mnie SR4 Carbine 330 fps identyczne objawy - wysyłka do Krakmana (także z powodu selektora) karabin jedzie już z powrotem, Krakman napisał, że te dziwne słabe strzały to wina Hop-up. Dojdzie pewnie w poniedziałek, dlatego nie mogę sprawdzić czy po serwisie jest już ok.

 

Przy czym u mnie, na dłuższych seriach auto kulki leciały tak jak powinny dla 330 fps (bez kilku pierwszych kulekw serii).

Link to post
Share on other sites

Ja mam inny problem :)

Podczas transportu wyciagnieta zostala lufa wew.(nie powiem prze kogo :)), i gdy chce ja wlozyc spowrotem to nie moge, bo gumka (od HU) jest jakos tak dziwnie powyginana, nie da sie jej ani ulozyc ani wyjac. I nie wiem co z tym zrobic, czy kupic nowy HU czy sama gumke i dac do zalozenia komus czy tylko sprobowac za pomoca kogos to naprawic?

Bylbym wdzieczny za jakas pomoc, chociaz rozumiem ze trudno bedzie sobie wyobrazic to co sie dzieje w mojej lufie :)

Dzieki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hmmmm...

 

Dziwne trochę te wasze problemy z SR....

 

Ja kupowałem razem z kolesiem tego samego dnia, no i po kilku strzelankach jego sie cały czas sypała a moja sypała ale kulkami :)

Jedyny problem to sławne juz zębatki :?

 

Jednak ja swoją upgretowałem do około 420 fps, wymieniłem jej praktycznie całe bebechy, dołożyłem precke od M16 + tłumik + luneta z montażem, i muszę wam powiedzieć że nie mam żadnych problemów z repliką, strzela wyśmienicie, zasięgiem pobijam CA czy TM-y.

 

Co do elektryki... ja w swoim mam batke 9.6 V 1400 mAh i śmiga jak zła, mam dobrą szybkostrzelnośc.

 

Jedyny problem jaki ma to że na singlu potrafi, szczególnie po naładowaniu batki wywalić auto, ale to mały pikuś, mi zbytnio nie przeszkadza.

Jakiś czas temu miałem mały problem z podawaniem kulek, ale też już to usunąłem i wszystko już bangla :)

 

Taka moja mała porada...

Ten karabinek ma tak proste rozwiązania techniczne, że dziwię się wam że tracicie kasę na wysyłki gwarancyjne, GB V2 to prawie jak konstrukcja cepa 8), nie bójcie się sami pogrzebać w tej replice !! sami zrobicie dużo lepiej i szybciej, ja tak robię...i z repliką nie mam problemów :)

 

Dobra spadam na zlot...Pozdrawiam.

 

Jak by co służę radą :)

Link to post
Share on other sites

Jasne twoja rada jest wyśmienita. Nie dość że można samemu coś spieprzyć, bo nie wszyscy znają się na cepach, to do tego stracić gwarancje, bo jakakolwiek ingerencja w GB tak właśnie się kończy.

A ja myślałem że gwarancja to coś dobrego i coś co warto mieć, więc raczej nie uwierze że służy tylko do tracenia kasy na przesyłki.

 

Mam za to inny problem. Magazynki STARa (mid-cap) podają kulki tylko gdy docisne je mocno ręką do broni. Jakieś rady? Owinąć taśmą na górze żeby mocniej się trzymały w gnieździe?

I czy ktoś już taki mag rozbierał? Bo jeden jakby się zaciął i wogóle sprężyna nie idzie do góry.

Link to post
Share on other sites
Ale zaraz' date=' została wyjęta, gdy była zainstalowana, czy broń do tego celu rozebrano? Bo jeśli to pierwsze, to chyba możesz się pożegnać z gumką hop-up.[/quote']

 

Zostala odkrecona oslona lufy, i po prostu wyciagnieta. Przypuszczam ze jakby na sile, tylko gdy zostala wyciagnieta to gumka zostala w HU i byla zgieta...

 

Mam za to inny problem. Magazynki STARa (mid-cap) podają kulki tylko gdy docisne je mocno ręką do broni. Jakieś rady? Owinąć taśmą na górze żeby mocniej się trzymały w gnieździe?

I czy ktoś już taki mag rozbierał? Bo jeden jakby się zaciął i wogóle sprężyna nie idzie do góry.

 

 

Proponuje je porzadnie przesmarowac silikonem. A sprezyna po prostu czasem sie zgina, i nie chce podawac wiec wtedy mozna stuknac z boku lub od dolu w magazynek i powinna powrocic na tor.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a jednak. gwarancja na src sluzy do wydawania kasy na przesylki. w piatek odeslali mi karabin (wydaje mi sie ze z nowym gearboxem). dzisiaj strzelanka i po 200 kulkach zaciecie. w bateryjce 8,92V i dupa blada. powoli odechciewa mi sie patrzec na ten karabin, ale jak to sie mowi tanie mieso psy jedza.

czy ktos mi moze powiedziec co jest przyczyna tego zacinania i co moge wymienic zeby wkoncu bylo dobrze!!?!?!!??!

 

a moze mam poprostu pecha bo niedawno nagrywarke kupilem "uszkodzona fabrycznie" :P

Link to post
Share on other sites

moze na nieznane uszkodzenie wymiana calego gearboxa jest najlatwiejsza? mysle tak dlatego ze ten nie ma stickera tylko zamalowane sruby (poprzedni mial stickera i "czyste" srubki )

kulki mam cyber guna 0,20 i 0,25.

chodzilo mi o to ze karabin strzela tylko przy duzym napieciu na baterii. ponizej 9V nie ma sily naciagnac sprzezyny. gdy naciskam spust slysze tylko male cykniecie i juz tylko szlag mnie trafia.

tylko nie piszcie "to kup baterie 9,6V" bo ma mi chodzic na 8,4V!!!

Link to post
Share on other sites

No jak ma ci chodzić na 8,4V to niech ci chodzi ale co to za chodzenie. Nie chcesz 9,6V to nie pisz że nie mozęsz patrzeć na tą replike. Widać kupiłes model z baterią i maską w gratisie. Tak samo jak mój kumpel. I własnie przygotowuje się do mysli że musi ją zmienić. Bo strzela zawolno itp. Fakt strzela, jeśli twój nie ma siły to cos jest skopane i nie upatrywałbym problemu w baterii, są tacy przecież co piszą że na 8,4V działa. Ale jak mówie mój na silniejszych i pojemniejszych strzela lepiej i szybciej niż kumppla.

 

Jeśli pomyliłem nomenklatury 8,4 i 9,6 to sorka pisze na szybko, wiadomo o co chodzi.

Link to post
Share on other sites
Jasne twoja rada jest wyśmienita. Nie dość że można samemu coś spieprzyć, bo nie wszyscy znają się na cepach, to do tego stracić gwarancje, bo jakakolwiek ingerencja w GB tak właśnie się kończy.

A ja myślałem że gwarancja to coś dobrego i coś co warto mieć, więc raczej nie uwierze że służy tylko do tracenia kasy na przesyłki.

 

Jak się nie znasz to nie tykaj.... i tyle do twojego komentarza...

 

SR4 to pierwszy AEG jaki wogóle miałem i jaki rozbierałem, zanim się zdecydowałem na jego rozebranie, przeczytałem wszystko co można było na temat GB, jak go rozebrałem to się uśmiałem, wydawało mi się że to Bóg wie jaki twór techniczny będzie, a to zaledwie parę zębatek i silnik omg...ale skomplikowane urządzenie, chyba niczego bardziej bym nie żałował jak wydanej kasy na wysyłkę :)

A co do gwarancji na którą się tak upierasz...mniej ją sobie, i wysyłaj co tydzień do serwisu, a oni cały czas to samo ci będą robić, czyli nic :)

Ja z gwarancji zrezygnowałem, sam serwisuje swojego AEG-a i nie mam z nim najmniejszych problemów, a jak czytam już chyba z 7 temat w którym jest po 10 stron jaki to SRC jest do doopy, to się śmieję...macie swój serwis...Buahahhahaah

 

Ja chwalę ten karabinek, bo jest tani i dobry.... jak się o niego zadba :)

 

Wczoraj na strzelance koleś podszedł do mnie i mówi że coś mu kulek nie podkręca hopsiup... niby jak miał skoro dystanser nie trafiał w wyżłobienie w lufie?? tak mu poskładali w serwisie :)

Nie wspomnę o zębatkach na których było tyle pozostałości od odlewania, że nie hciały się zazębiać.

Mi to zajeło 15 min pracy :) chłopak zadowolony że wszystko pięknie strzela, ale ty pewnie byś wysłał do serwisu:) i stracił tydzień czasu i kasę na wysyłkę, a ich odpowiedz pewnie by brzmiała:

 

" za mocno skręcony hop-up i zabrudzone koła zębate, czyli twoja wina, więc bulisz jeszcze za serwis"

 

Pozdrawiam i powodzenia.... dorabiaj dalej poczte i niby serwisy :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...