Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam...

 

No coz, wg mnie ten noz to jedno z tych tanich badziew, w ktore mozna zaopatrzyc sie u ruskich na rynku (u mnie wlasnie przyjaciele z za wschodniej granicy tymi nozami handluja)...

 

Ostrze jest strasznie cienkie a stal kiepska (dlatego tak dobrze sie ostrzy). To co Abusajev nazwal oksyda, to poprostu zwyczajna farba (jakas matowa emalia chyba). Jedyna mocna strona jest ladnie wyszlifowane i wyprofilowane ostrze (az sam sie zdziwilem, ze komus chcialo sie to robic z taka stala).

 

Ja osobiscie tego noza nie polecam. Radze raczej poczekac i nazbierac pieniadze na cos bardziej konkretnego (jedne z tanszych i niezlych jakosciowo nozy to np. Muele, mozna je dostac za 60-100zl - w zaleznosci od modelu. Sam takiego noza uzywalem i nie moge powiedziec o nim wielu zlych rzeczy). Sa do kupienia na www.azymut.waw.pl.

 

Ronin

 

p.s.

 

Ten noz (saber) mozna u nas kupic za 15zl!!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Rany - radze nie kupowac takich rzeczy... lepiej zaoszczedzic niz potem zalowac. Stal pewnie chinska ... miekka i ciagle trzeba ja ostrzyc - z duzym prawdopodobienstwem do kruszenia i lamania. Nie uda sie jej tez do konca dobrze naostrzyc bo szybko to gubi.

 

Po drugie wyraznie widac, ze ktos chcial skopiowac jeden ze slynnych nozy firmy Strider tutaj link dla zainteresowanych -> www.striderknives.com ale zrobiono koszmarek.

 

Lepiej troche zaoszczedzic i zaopatrzyc sie np w jakiegos Ka-bar'a moze (dobre i wytrzymale noze o typie nozy wojskowo-survivalowych), cos z Cold-Steel (tyle ze tutaj juz wydatek moze sie okazac za duzy) albo juz ewentualnie Muele (tylko, ze tutaj tez jakosc nie poraza - jesli juz to moze Tornado np - oczywiscie z pamietaniem by nie dawac mu zadania w stylu rzucania do drzew itp).

Niestety przykra rzecza jest to, ze jak noz nie kosztuje tak z 200PLN minimum to nie jest to noz, ktoremu mozna zaufac... tutaj wszystko rozchodzi sie o stal.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jak do 60zl to kup sobie polskiego Trenera, jak masz troche wiecej kup oryginal Cold Steela.

 

Oczywiscie ze dziki :-) sie nabija, ludzie nic za 30zl nie moze byc trwale. pomyslcie czy sami robilibyscie dobre noze za te pieniadze - koszt materialu, robocizna, zarobek dla was i posrednikow :-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Miałem takiego Sabre za 15 zeta, wspaniały kształt, mocna stal,rękojeść jeszcze ujdzie, pochwa to tragedia.....

 

-Upuściłem nóż z wysokości 1 metra na drzewo tak aby się wbił camym końcem. Wbił się. Pewnie.Tylko ze przy wyjmowaniu ruchem posuwistym w górę, złamał sie w 1/3 wysokości.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...