Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problemy z MP5 SD3 z CA


Recommended Posts

Mam MP5 SD3 z CA. Giwerka zaczeła na ogniu pojedyńczym się zacinać tzn. aby oddać strzał trzeba nacisnąć spust np dwa a nieraz 3 razy co zatym idzie wali 2 lub 3 kulki(sprawdzałem przy podłączonym magazynku jak i przy nie podłączonym) a przy ogniu ciągłym się nie zacina ale też zadużo podaje kulek niż powinna, jak na serie. Przez co kulki nie wylatują równomiernie i jedne lecą o połowe blirzej niż inne. Nadmienie że wymieniłem w niej sprężyne na M110 i kable bo na orginalnych akumulator nie ciągnoł, a kable bardzo się grzały.Teraz kable się nie grzeją.

Miał ktoś taki objaw?

Link to post
Share on other sites

Jak mogłeś sprawdzić na nie podłączonym magazynku, że podaje 2-3 kulki? Przy ogniu ciągłym to raczej dobrze, że podaje "za dużo" kulek.

Jełśi do komory HU wchodzi za dużo kulek to albo gumka poszła się kochać albo dysza jest za krótka. Prawdopodobną przyczyną może być zużycie styków w GB.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o to że przy niepodłączonym magazynku też się zacina i trzeba kilka razy nacisnąc spust do oddania strzału, a to że wypluwa tyle kulek ile trzeba nacisąć spust to wiadomo że za każdym razem( dysza wykonuje ruch i wprowadza kulke)

No nie dobrze ze podaje więcej kulek na ogniu ciągłym bo je wtedy nosi jak diabli. skoro po zwolnieniu tłoka on wraca aby wypchać z lufy dwie kulki albo trzy a nie jedną to i zasięg i ceność jest gorsza

Link to post
Share on other sites

To jest raczej niemożliwe bo:

- jeśli musisz nacisnąć spust 2-3 razy i za każdym razem kulka jest wprowadzana do HU to oznacza że GB pracuje.

- jeśli tak jest a kulki nie wylatują to problem leży w komorsze HU (prawdopodobnie gumka jest uszkodzona)

- czy za każdym nacisnięciem spustu słychać pracę GB czy też nic się nie dzieje?

- spróbuj odwrócić giwerę do "góry nogami" i na pojedyńczym ogniu sprawdzaj czy dysza się rusza, spróbuj też palcem od strony gniazda magazynka poruszać dyszą. Jeśli się swobodnie rusza to oznacze, że złamał się popychacz.

- na ogniu ciągłym też sprawdz czy dysza wykonuje prawidłowe ruchy czy też może się "zacina".

Link to post
Share on other sites

sprawdzałemto ze 100 razy Gerbox pracuje i dysza też poprostu w momęcie gdy dysza wykonuje ruch do przodu a silnik powinien jeszcze troche naciągnąc sprężyne to się wtedy przycina. Następne naciśnięcie spustu i znowu dysza się cofa i powraca i nastepuje strzał.Wsadziłem orginalną sprężyne i orginalą lufe i to samo. Popychacz nie jest złamany. Gerboxa to 10 razy rozbierałem składałem i ciągle to samo

 

[ Dodano: 14.08.2006, 13:23 ]

Po wyciągnięciu komory hup i sprawdzeniu bez niej gerboxa to samo czyli wina leży po sronie gerboxa, ale nie wiem co

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...