Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem: nie wypluwa kulek.help.(mp5a5 CA/ICS/systema)


Recommended Posts

no więc tak.

 

mam:

 

komora HU - CA (ze strony krakmana), lufa CA, GB V2 , dysza uszczelniona systemy. taped systemy wzmocniony, body- metal ICS.

 

i teraz tak:

 

kulkę pobiera- ta trafia do komory, ale nie wylatuje. cisnienie wieje dołem. hu wyłączony. wcześniej na innej dyszy i innej głowicy cylindra- strzelał.(tj były inne problemy - istota jest,ze kulki wylatywały).

 

w kazdym razie po pobraniu kulki od spodu widać- 1/4 kulki i dyszę. dysza się cofa oczywiście...

 

 

jakies sugestie? na pierwszy rzut oka wygląda na zbyt krótką dyszę- ale poprzednia była jeszcze krótsza(o 0,2mm) i kulki wylatywały... czy takie objawy mogą dotyczyc za długiej dyszy?

Link to post
Share on other sites
wcześniej na innej dyszy i innej głowicy cylindra- strzelał.(tj były inne problemy - istota jest' date='ze kulki wylatywały).[/quote']

Założyć ta dysze i głowicę. Dyszę można troszkę przytrzeć papierem ściernym, bo najwyraźniej za mocno wciskała kulki w HU

Link to post
Share on other sites
wcześniej na innej dyszy i innej głowicy cylindra- strzelał.(tj były inne problemy - istota jest' date='ze kulki wylatywały).[/quote']

Założyć ta dysze i głowicę. Dyszę można troszkę przytrzeć papierem ściernym' date=' bo najwyraźniej za mocno wciskała kulki w HU[/quote']

 

tak jak napisałem: wtedy były inne problemy: ładował po 2 kulki na raz,czasem więcej ;)

 

poza tym tamta głowica tłoka okazała się przykrótka(zła wysokość) i wyrwała mi jednego pina stabilizującego i naderwała drugiego... tym sposobem się dowiedziełam,ze głowice mogą mieć różne długości/wysokości, inne położenie otworu stablizującego itepe :>

 

 

w każdym razie pomysł odpada. podobnie średnio mnie będę interesowały propozycje-typu "kupuj głowice i dysze az zacznie działać". chcę się dowiedzieć dlaczego jest tak a nie inaczej- moze wystarczy przyszlifować tę głowicę co mam jeśli jest za długa- ale muszę mieć pewność ,ze to to.

Link to post
Share on other sites

1. A sprawdzał Waszeć sprężynę listwy dosyłacza, bo daje to dokładnie taki objaw (nie dosyłanie kulek do komory HU)?

2. Warto również oglądnąć gumkę HU i sprawdzić spasowanie zespołu dysza-komora HU.

3. Całkowicie możliwe i prawdopodobne, że to coś zupełnie innego.

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites
Bo body ICSu jest inne niż body CA może z tej nowej serii B&T by pasowało ale standardowe CA nie będzie pasować a to dlatego ze większość Dysz będzie za krótka :D

 

mhmm jak moze być za krótka jeśli szkielet GB się opiera o komorę hu?juz się bardziej wsadzić nie da ;)...

 

poza tym dysze sa różnej dlugości- co 0' date='2 mm i na pewno można coś dobrać. tylko trzeba wiedzieć jak...i po czym poznać,ze jest za długa/za krótka...

 

ale prawda- był problem z wpasowaniem wzmocnionego GB CA do body ICS... musiałem nieco przyszlifować mocowanie prowadnicy spręzyny zamka... ;). ale nawet wtedy strzelał(mimo,ze GB był krzywo)... co prawda jaja niemałe były,ale strzelał ;). pod tym względem okazało się,ze body wella jest bardziej universalne- jak coś to przyjmie kazdego GB...

 

 

sprezyna listwy działa- solidnie naciąga- trzeba się nieco nagimnastykować zeby ją założyć. jeśli mimo to moze być z nią coś nie tak- rad bym się dowiedzieć ;) . imho- listwa chodzi tak jak powinna(vide drugi GB który mam- oryginalny, nigdy nie otwierany [jeszcze :twisted: ']

 

 

 

jeśli jest jakieś forum do któego ten temat bardziej pasuje- to serdecznie poproszę o przeniesienie go tam(wraz z informacją na które ;) ) gdyz rad bym poznać odpowiedzi na nurtujący mnie problem...

 

w sumie juz 2 mce się babram z tym ścierwem i sprawiłoby mi niemałą radość gdyby wreszcie zaczął strzelać jak trzeba... masa kasy tam leży... a jaja były praktycznie przy każdym wymienianym elemencie... tu się dowiedziałem na własnej skórze,ze to g.prawda z tą kompatybilnością częsci różnych firm...

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Wyślij do Asgshopu (nie, nie zapłacili mi za te kryptoreklamę). ;)

 

A poza tym sprawdź gumkę HU (jeśli to zrobiłeś to wybacz, nie doczytałem).

Ew. zobacz czy listwa dosyłacza dostatecznie luźno chodzi (ale nawet ja nie sądzę...).

 

Pozdrawiam

KZ

Link to post
Share on other sites
Wyślij do Asgshopu (nie' date=' nie zapłacili mi za te kryptoreklamę). ;)

 

A poza tym sprawdź gumkę HU (jeśli to zrobiłeś to wybacz, nie doczytałem).

Ew. zobacz czy listwa dosyłacza dostatecznie luźno chodzi (małopradopodobna przyczyna...).

 

Pozdrawiam

KZ[/quote']

 

nigdzie nie wyślę ;) odpada. z zasady zajmuję się tym sam. wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;D. koresponduję za to z krakmanem. problem jest z nim taki,ze go aktualnie nie ma ;P ;)

 

kcem wiedzieć :D -znać odpowiedz na pytanie- jak dioberać długość dysz...

 

gumkę mogę sprawdzić ponownie- ale ostatnio działała tak załozona a nie przypominam sobie,zebym ją rozbierał od tamtej pory. listwa dosyłacza chodzi tak samo jak w innym moim GB ;)

Link to post
Share on other sites

Awful..

1. sprawdz dokładnie gdzie ucieka powietrze

2. idz po nitce do kłębka

3. z tego co ostatnio gadaliśmy wynika ze nieszczelność jest gdzieś przy

HopUpie

4. może to nie chodzi o długość dyszy a jej obwód? moze spróbowac obwinąć

ją dla testu izolką?

5. masz teraz prawie kazda część z innej firmy i coś gdzieś "nie gdaka" ze

sobą

6. skoro pobiera jedną kulkę to znaczy, że cofa sie dobrze czyli:

- albo wraca nie tak

- albo wraca dobrze ale jest nieszczelność jak już jest w gnieździe hopsiupa

- albo już na starcie jest w złej pozycji (czy kulka włazi jak tylko wsadzisz

maga czy dopiero jak pierwszy raz próbujesz wystrzelić?

Link to post
Share on other sites
Awful..

1. sprawdz dokładnie gdzie ucieka powietrze

2. idz po nitce do kłębka

3. z tego co ostatnio gadaliśmy wynika ze nieszczelność jest gdzieś przy        

   HopUpie

4. może to nie chodzi o długość dyszy a jej obwód? moze spróbowac obwinąć  

   ją dla testu izolką?

5. masz teraz prawie kazda część z innej firmy i coś gdzieś "nie gdaka" ze  

   sobą

6. skoro pobiera jedną kulkę to znaczy, że cofa sie dobrze czyli:

- albo wraca nie tak

- albo wraca dobrze ale jest nieszczelność jak już jest w gnieździe hopsiupa

- albo już na starcie jest w złej pozycji (czy kulka włazi jak tylko wsadzisz  

  maga czy dopiero jak pierwszy raz próbujesz wystrzelić?

 

lup łobuzie- nie doczytałes- dołem wieje powietrze (przed dolot kulek) ;)

 

tak knuję,ze skoro pobrał kulkę to przy takim cisnieniu(cylidner t0 spręzyna 120guardera,tłok wzmocniony i uszczelniony + uszczelniona dysza :> ) kulka powinna się chociaz wyturlać... więc trudno- zabiorę się za komorę.

 

eetam rpzesadzasz z tymi róznymi firmami ;) systema- części do tuningu- wzmocnione, reszta(poza body) jest CA. nie wiem co tu ma nie banglać ;) :P

 

pzdr

Link to post
Share on other sites
lup łobuzie

 

wuuuaaałłłłuuuchhaaaaa a i był bym zapomniał wrrrrruuummm? ;)

łuuuuuch ja włochaty łobuziak agrrrhhhh :wink:

 

 

nie wiem co tu ma nie banglać

A nie bangla....no :)

Doczytałem, że dołem ale to dość ogólne określenie (mi czasami też dołem...)

więc czy to jest tuż przed komorą, w komorze i czy np podmuch wychodzi dołem ale np wewnątrz body? No taka detektywistyczna zabawa ale jak to inaczej? Nie chcesz jak sam twierdzisz wysłać to się baw :)

Stawiał bym, że układ dysza komora gdzieś nie trzyma ale gdzie?

Zdawaj dalej relacje z zabawy. MacNab też jest ciekaw.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

dobra rozwinięcie akcji...

 

wsadziłem gumkę HU od mp5. stock CA, ale nówkę mięciutką...

 

ciasno właziła i z tego co widziałem ciągle się odkształcała w górnej części komory, przez co ładował po 2 kulki, 3cia wypadała na glebę.za to strzelał juz całkiem solidnie.

 

 

tyle osiągnąłem w pewną sobotę wieczór. na niedzielę była planowana szczelanka CQB więc zabrałem tego shotguna.

 

bez zbędnych szczegółów- givera wypadła mi na beton- uderzyła lufą. całkiem solidnie- uszkodziła sie koncówka lufy zewn i widać obdrapanie na wewn... dobrze ze nie precka, ale... stał się cud. ładuje po 1 kulce na raz...na dodatek wali much better...

 

na chrono wyszło ok 100m/s więc tragiedii nie ma. moze i powinno być ciut więcej- za to da się z tym zyć(i wiem co robić w przyszłości przy takim problemie- większy młotek)...

pewnie upadek wbił lufę jeszcze głębiej w komorę...w sumie przez to gumka mogła się bardziej wsunąć na lufę... ciekawe...trzeba będzie rzucić na to gałą...

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...