Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Szukalem i szukalem i nic nie znalazłem...

 

Czy ma ktos jakies pojecie jak wykonac ładną atrape tłumika do apsa ?

NIE musi on dzialac byle by lufa wyladała by na dłuższa o około 35cm a karabin nie stracił na celnosci i sile. Prosze o jakies plany lub linki

 

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

No to tak....bierzesz rolkę po srajtaśmie i oklejasz ją czarną taśmą izolacyjną. Aby uzyskać 35cm musisz skleić kilka rolek po pupusiu) :lol:

a tak serio to najpierw wpisujesz w google APS+silencer i sprawdzasz jakie wymiary ma tłumik, który chcesz. Następnie udajesz się (z karteczką, na której masz wymiary i suwmiarką) do castoramy, leroy merlin, practikera lub obi, do działu z rurkami, a następnie do dzialu ze szpachlami akrylowymi a na koniec do działu z czarnymi matowymi spreyami [czy jak to się tam pisze]. Po powrocie do domu z rurką, szpachlą i czarnym matem zabierwsz sie za majsterkowanie...potrzebny Ci bedzie jeszcze kawałek polistyrenu do wykonania zaślepek (najlepiej 1ka lub 1,5ka - do kupienia w sklepach z materialami reklamowymi) i jakies wiertełka i papier ścierny:) Jeśli masz juz to wszystko to starasz się doprowadzić kawalek rurki do stanu ze zdjęcia........przynajmniej ja bym tak zrobił :idea:

Link to post
Share on other sites

szpachla po to, żeby zaszpachlować ewentualne szparki i nierówności, lub jeszcze lepiej zaciągnąć nią całość a następnie dokładnie :!: przeszlifować aby uzyskać ciekawą faktórę na powierzchni...od kilku lat buduje różne modele i mogę Cię zapewnić ze bez niej wyjdzie kiepsko :wink:

hmm...a zeby to zamontować to możesz...nie wiem jak wygląda lufa od APSa...jeśli ma gwint to wklejasz w tłumik kawałek nagwintowanej rurki o odpowiedniej średnicy, a jesli nie ma to wklejasz kawałek rurki tak zeby wchodziła na styk (tzn na siłę i nie byla za luźna), a jak to zawiedzie to zawsze masz poxipol :twisted: jeszcze lepszym rozwiązaniem bylaby wymiana lufy wewnętrznej na odpowiednio dluższą i zabudowanie jej tłumikiem na stałe, ale to bardzo kosztowne.

Acha zapomniałem dodać że całość możesz wykonać też z metalu przy pomocy różnych frezarek, wykraiwarek i innych dziwnych machin, ale nie polecam bo taki tłumik zmieni Ci środek ciężkości karabinu i bedzie on troche źle wyważony. 8)

Link to post
Share on other sites

Masz racje z gb ale dzwiek wychdoz przez lufe bo nic go nie zatrzymuje, owszebm przez body tez ale jest zdecydowanie mniej głosny. W prawdziwych tłumikach sa scianki z drobnej siatki i innych metalowych drobnych rzeczy zaburzajacych fale dzwiekowe. W asg stosuje sie np gąbki uszczeniajace, zapewniam bedzie ciszej.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

wewnatrz tlumika moga byc przegrody a miedzy nimi material wygluszajacy /gabka albo pianka z ociepliny do rurek/ wtedy najlepiej tlumi - widzialem taki tlumik wlasnej roboty /metal/ w akcji i jest roznica - tylko pamietajmy ze to asg i fajny sport i bawimy sie replikami a nie oryginalami i nie do konca wszystko da sie wytlumic...

Link to post
Share on other sites
pamietajmy ze to asg i fajny sport i bawimy sie replikami a nie oryginalami i nie do konca wszystko da sie wytlumic...

A w broni palnej da się wytłumić?

 

oj no to masz problem bo z tego co sie orientuje nic Ci to nie da. W AEGach dzwięk nie pochodzi od kulki wylatującej z lufy tylko od bebechów guna (silnik, tłok itp,itd). Był już gdzieś o tym temat na forum...poszukaj bo mogę się mylić.

Mylisz się. Spora część hałasu to wyrównujace się ciśnienie po opuszczeniu przez kulkę lufy. Tłumik znacznie obniża częstotliwość tego dźwięku i przy odpowiedniej długości tłumi go. W efekcie strzelca trudniej zlokalizować.

 

Ech.. znawcy...

Link to post
Share on other sites
Mylisz się. Spora część hałasu to wyrównujace się ciśnienie po opuszczeniu przez kulkę lufy. Tłumik znacznie obniża częstotliwość tego dźwięku i przy odpowiedniej długości tłumi go. W efekcie strzelca trudniej zlokalizować.

 

no i wszystko jasne...dzięki za sprostowanie i wyjaśnienie 8)

 

Ech.. znawcy...

 

pytał Cię ktoś, kiedyś, o coś...? :twisted:

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...