Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning VSR G-SPEC...


Recommended Posts

Witam!

 

Do swojej VSRki G-Spec TM zakupiłem :

- lufe precyzyjną http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=445

nadmiar lufy maskuję w tłumiku

- metalową prowadnicę sprężyny : http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=564

- mechanizm spustowy i tłok

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=975

 

I teraz najważniejsza sprawa, chcę wsadzić dosyć mocną sprężynę.

Mam na oku Guardera M170. Czy karabin z wymienionymi powyżej częściami wytrzyma tą sprężynę? Jeżeli nie, to proszę napisać jakie inne części musiałbym wynienić pod tego Guardera M170 albo jaką maksymalnie mogę włożyć sprężynę do obecnej konfiguracji. Czy wymiana lufy na np. 50 czy 65cm będzie miała znaczny wpływ na celność na większych odległościach??

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

U siebie mam podobną konfigurację, sprężyna to SP170 Lylaxa. Jak narazie spust wytrzymuje to bez problemów, prowadnica wytrzyma takie obciążenia na bank, a cylindra nie będziesz musiał wymienić przez jakiś rok.

 

Co do precki, to wcześniej strzelałem na stokowej 430, teraz mam 509 Prometheusa 6.03 i widzę wielką poprawę w stosunku do Stocka. Co do dłuższych luf, to nie miałem z nimi styczności w VSR.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

I jesli jeszcze tego nie zrobiles to warto uszczelnic komore hop up,tasma teflonowa sprawdza sie rewelacyjnie ;-).

Sprawdzaliscie moze ile w takiej konfiguracji FPS ma G-spec?,gdzies w sieci znalazlem zestawienie gratow do tuningu i wychodzi na to ze w takiej konfiguracji cos pod 550fps.. ale nie mialem okazji wrzucic tego na miarke.

http://www.airsoftretreat.com/oldforums/to...0,upgrade,guide

Link to post
Share on other sites

Ja mam totalnie przerobionego Real Shock, uszczelniony Hop Teflonem, sprężyne 170sp. Ostatnie badanie na chrono wykazało (i tu uwaga, usiąść wygodnie) 360 - 380 fps ! 8O . Jednak zmierzyłem zasięgowo i kulka leci spokojnie jakieś 70 metrów w lini prostej na kulkach 0.36 Straight. Kompletnie tego nie rozumiem. Zastanawiam się czy by nie wstawić jakiejś sprężyny od M24 (nie wiem tylko, czy to będzie pasować), bo ta Lylaxa 170 się jednak ścieśnia i wytraca osiągi.

Link to post
Share on other sites
Ja mam totalnie przerobionego Real Shock, uszczelniony Hop Teflonem, sprężyne 170sp. Ostatnie badanie na chrono wykazało (i tu uwaga, usiąść wygodnie) 360 - 380 fps !  8O . Jednak zmierzyłem zasięgowo i kulka leci spokojnie jakieś 70 metrów w lini prostej na kulkach 0.36 Straight. Kompletnie tego nie rozumiem. Zastanawiam się czy by nie wstawić jakiejś sprężyny od M24 (nie wiem tylko, czy to będzie pasować), bo ta Lylaxa 170 się jednak ścieśnia i wytraca osiągi.

 

Jeśli pomiar robiłeś na kulkach 0.36g to nic dziwnego !

Wszystkie pomiary jakie masz dostępne w sklepach robione są na kulkach 0.20g !!!

Załaduj kulki 0.20g i wtedy zrób pomiar, myślę że powinno być coś koło 500FPS :twisted:

Pozdro4all

Link to post
Share on other sites

Słuchaj jak masz 70m zasięg w lini prostej to nie ma się czym martwić, tylko cieszyć ! To przecież nie wyścig o FPS !?! Jeśli zasięg cię zadowala to nic nie zmieniaj. No chyba że kulka jest tak wolna że można przed nią "matrixa" robić... ale wątpie jak by była na tyle wolna że można by było przed nią uciec to by nie leciała na 70m 8O

pozdro

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę, że Jezior masz ~380 fps. to na dystansie 70m przeciwnicy mogą robić matrixy. Przecież to koło 130 m/s do czego dochodzą opory powietrza... Fakt faktem, więcej fps się przyda, bo tak to robisz bardziej za powolną artylerie, niż szybką snajperke :/

 

Należy jednak pamiętać, czy takiego karabinu używamy na pierwszej linii frontu, czy na uboczu w zasadzce.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Hop Up na kulkach 0.36 ustawiony jest mniej więcej na 1/3 (czasem na połowę).

Kulka leci tak szybko, że czasem mam problemy z wyregulowaniem lunety. Gdy testowałem zasięg, brat stał na odległości 50 metrów, celując mu prosto w klatkę piersiową tam właśnie trafiłem. Przez koszulkę został mu ślad. Zasięg maxymalny, to koło 70 - 80 metrów (ciężko to było zmierzyć. Podejżewam, że w stojącą osobę dało by się trafić z tych 60 - 70 metrów.

 

Edit: W zeszłym roku miałem taki właśnie tuning (380 fps - sprężyna 120 sp.) do VSR i widzę różnicę w osiągach. Po pierwsze, kulka leci jakieś 2,5 raza szybciej. Poza tym, wtedy zasięg max, to był jakieś 60 m ( kulka się ledwie dotaczała), a strzelałem na kulkach Guardera 0.28. Więc potrafię zauważyć różnicę.

Link to post
Share on other sites

No ładnie ładnie :twisted:

RECPECT dla brata :F !!!

Jak dla mnie to wszystko OK, ja bym tam nic nie ruszał.

Nie wiem jak mieżyłeś FPS ale powinieneś mieć również HU całkiem na 0 !

Więc spróbuj jeszcze raz zmieżyć FPS na kulkach 0,20g i HU na 0 ! Dałbym głowę że powinno być coś koło 500FPS (przy tych osiągach co opisujesz)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...