Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam serdecznie, :)

 

Jako ,że nie widzę tematu na temat tej wersji mp5 ,"taniej sprężyny" to postanowiłem założyć nowy temat ,w którym przedstawię swoje wrażenia.

 

::: REPLIKA :::

MP5 A5 by CYMA (choć do końca jestem pewien ,czy to A5 czy jakaś inna wersja ,wiadomo ,że na taniemilitaria.pl pomyłki są rzeczą normalną. Na broni sie nie znam ,więc jeżeli jest to inny model to proszę o poprawkę ) Link do tego mp5: http://www.taniemilitaria.pl/sklep/product...products_id=253

 

::: WYKONANIE :::

Mp5 robi wrażenie sam w sobie ,a wykonanie jest naprawdę solidne. Niestety ale jest tutaj więcej ABS-u niż metalu ,chociaż taki detal jak mocowanie paska z metalu cieszy. Z daleka wygląda jak prawdziwa ,z bliska jest trochę gorzej ,ale to i tak klasa wyżej niż te tanie badziewie za 20 zl. Moja ocena 4/5. Jedna rzecz jaka mnie troszkę drażni to gdy załaduję magazynek ,nie strzela i musze wyjąc i ponownie włożyć magazynek ,przy czym wpada parę kulek. Aaa ,i mógłby też ważyć o jakieś pół kilo więcej :P

 

::: OSIĄGI :::

Zwykłe żółte (tragedia ,ścierwo! nawet nie boli od strzału z HU z 5 metrów ,a jak nosi na boki !) ,0,12g profilowane są ok i takie są wystraczające do potyczki w pomieszeniach zamkniętych ,0,20g - tutaj zasięg poprostu powala :) myśle ,że w granicach 40-50 metrow. Zasięg to chyba główna zaleta tej repliki :P

 

::: W AKCJI :::

Gdybym stał ponownie przed wyborem zakupu sprężyny to albo by to był shotgun albo snajperka (ale tylko do lasu) z bardzo prostego powodu ,w pomieszczeniach albo z bliskiej odległości nie ma się dużych szans przy elektryku ,a taki shotgun domyślnie strzela pojedyńczo ,przy czym ma większą moc i się go odruchowo ładuje. Puki co mam za sobą trochę strzelanek i nie ma z tym mp5 większych problemów ,jedynie powstała rysa na kolbie :)

 

::: MOJE PODSUMOWANIE :::

Ogólnie jestem z tego mp5 zadowolony. Zaskoczyło mnie bardzo miło wykonanie ,jest naprawdę solidne oraz osiągi jakie ta "broń" prezentuje. Niestety w ASG wszystko ma wady i zalety ,a główną wadą tej repliki jest to ,ze nie strzela serią ,ahh te sprężynowce :P Za 64,00 PLN-y jest to dobre rozwiązanie dla zaczynających zabawe w ASG ,ale i tak na początek polecam shotgun'a ,a potem radzę kupić solidnego elektryka za ok 500 zl ,bo kumple mają tanie AEG m4 RIS i ich zasięg to ok. 15 metrow ,tylko ciekawe kiedy im padną :| ,bo z tego co tutaj czytam to prędko...

 

DODANO: 14 Grudnia 2006r.

Po paru strzelankach odpadła tylna część kolby ,ta pod którą się podpierasz .... teraz ostatnio mi się ułamała część odpowiedzialna za zatrzask i wyjmowanie magazynka :/ nie ma się co dziwić ,przecież to plastik :/ wie ,ktoś może jak to naprawić albo gdzie dostać taką część ? Podejrzeam ,że to już koniec mojej przygody z tą mp5ką.... Chociaż i tak sporo wytrzymała ,w porównaniu do kumpli tanich elektryków !!! to nic innego jak wyrzucenie kasy w błoto.... lepiej sobie kupić jakąś pompe mocną i solidną ,bądź pistolet.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ok nie mam pytań... a tak serio to chyba nie wiesz co to jest 40-50 m.

zreszta sądząc po tej replice jak osiągnie 15-20 to bedzie dobrze, a i jeszcze jedno ja nie wiem moze nie jestem na bierząco albo co bo od kiedy przy użyciu cięższych kulek wzrasta zasięg ...no chyba że masz jakies nowe kulki anty-grawitacyjne :P

 

Tyle

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

To Mp5 A5 jest bardzo dobre różnica między Mp5 A5 a Mp5 A3 jest taka że Mp5 a5 ma z przodu oświetlenie taktyczne i przednie body wygląda troszke inaczej. A co do tej Mp5 A5 na kulkach 0,25g mojemu kumplowi spokojnie leci 40m. Dużą wadą tego Mp5 A5 jest cyngiel od magazynka zawsze się łamię :killer: Ale po za tym to ocena 5/5.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Co do zasięgu to MOJE MP5A5 TLF po uszczelnieniu komory HU daje jakies 35-38m na kulkach 0,25g. I UWAGA JEST TO WERSJA STOCK! a co do oswietlenia... latarka daje niebieskawe swiatło i rozproszone...niezbyt dobre ale jest :) a i jakosc wykonania jak za taka cene (70-80zł) jest naprawde bdb. POSIADAM MP5 OD WAKACJI!

 

Moja ocena MP5A5 !TLF! to +5/6

Link to post
Share on other sites

Ja wiem jak naprawic ten zatrzask od magazynka, rozbierz mp5 wyciąg go najpierw sklej kropelką, potem wytnij blaszki z np. puszki dobrze ją wyczyśc i przyklej blaszki z obu stron tego zatrzasku powinno trzymac mojemu qmplowi tak się stało ... i tak ma zrobione. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...