Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] Sig Sauer P90 / S9 / Super 90


Recommended Posts

Witam

 

Do wszystkich uzytkownikow Sig Sauer S9 (UHC) mam wielka prosbe:

 

 

Mozecie napisac jaki jest zasieg waszych replik (w miare mozliwosci

przed i po tuningu)? Mam na mysli odleglosc, z ktorej bedziecie w stanie

z powyzej 80% skutecznoscia trafic w kwadrat o boku 50 cm (mniej wiecej korpus

czlowieka)?

 

Bede bardzo wdzieczny !!

 

 

Moj (bez przerobek) wynosi ok. 28 metry.

 

 

 

[sorry - OT] BTW: Kupie magazynek na 25 kulek, szczerbinke oraz tlok do tej

repliki...

 

 

P.S. Bede wdzieczny za podanie wymiarow (dlugosc, szerokosc, szerokosc drutu oraz

ilosc zwojow) sprezyny do S9 - wielkie dzieki !!! Niestety sam nie potrafie rozebrac

zamka :(

Link to post
Share on other sites

Nie nawyklem odpowiadac samemu sobie :-)

 

 

Otoz kupilem ten karabinek na Allegro i zawiodlem sie osiagami -

stad ten post - chce sie upewnic, czy moj ezgzemplarz nie

jest wybrakowany

 

Wczoraj przy czysczeniu zauwazylem, iz Hop-Up wyglada jak sfleczala

skarpeta :D

No coz - guma, z ktorej zostal wykonany jest dosyc elastyczna (niczym

modelina) wiec zaczalem kombinowac i odbudowalem Hop-Up (jest

nieco wybrakowany, ale..)

 

Po kolejnej sesji testowej orzekam iz zasiego mojego egzemplarza

wzrosl do ok. 34 metrow (trafienie w korpus czlowieka, z celnoscia

na poziomie 80%)

 

 

Czy to dobrze jak na bron snajperska?

Jestem w tym laikiem - chce jednak zostac snajperem :)

 

 

Na ile wzrosly by osiagi gdybym dokupil 170% sprezyne PDI ?

 

 

Dzieki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze: nie wkładaj silniejszej sprężyny! Mechanizm spustowy jest na tyle słaby, że nie wytrzyma tego na pewno. Żeby nie pozostać z zepsutą repliką bez wymiany mechanizmu spustowego na silniejszy nie wzmacniaj sprężyny.

Po drugie zasięg jest raczej poprawny (no może jeszcze trochę brakuje). S9 strzela zazwyczaj jak stock EAG (ok. 90 m/s) zasięg ok. 40 - 45 m maksymalnie.

O tuningu S9 było sporo informacji wcześniej, ale ogólnie (w kolejności zmian):

1. Wymiana lufy na precyzyjną o średnicy wewnętrznej 6,04 (było już o osiągach jakie można osiągnąć przy ciaśniejszej lufie w tym temacie:http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=196&postdays=0&postorder=asc&start=0, na trzeciej stronę; dodatkowo jest tam dużo opisów o tym jak podkręcać sprężyny i link do mojego tekstu na ten temat na WMASG

2. Poprawa fabrycznego (nienajlepszego w opinii wielu użytkowników) Hop-Up najlepszy opis jak to zrobić jest tutaj: http://springer.airsoftretreat.com/worksho...er9/super9.html

3. O tym ile można wyciągnąć z tej repliki przeczytać można tutaj:

http://springer.airsoftretreat.com/articles/super9.htm

 

I to właściwie wszystko w skrócie. Poszukaj jeszcze z pomocą wyszukiwarki na forum to znajdziesz jeszcze trochę wiadomości.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Kumpel z ekipy (gunmaniak) kupil z Tajgunu nowe S9, okazalo sie ze zasieg broni nie przekracza 27 metrow, w kwadrat o bokach 25 x 25 cm dalo sie trafic z odleglosci max 15 metrow. Bron zostala odeslana do tajgunu, gdzie wymienili ja na Micro Uzi.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

czesc!

jestem nowy w tym temacie i nie znam sie za bardzo na broni wiec mam pytanie

czy sig sauer 90 jest produkowany przez wiecej niz 1 producenta?

bo przeglodajac zdjecia tych snajperek zauwazylem ze na tajgun.pl i militaria.pl wygladaja tak jakby mialy naciag nad kolba - ta "metalowa kulka", a na military.pl nie maja tej "kulki" za to wygloda jakby naciag byl pod lufa

:?: :? :?: :?

Link to post
Share on other sites

nie patrzylem na zdjecia wiec bede zgadywal - na jednym zdjeciu zamek jest otwarty a na drugim zamkniety? :)

 

a co do mas to standard - jedni sami waza klamki i nni podaja cene producenta, jeszcze inni sciagaja z serwisow internetowych a jeszcze inni biora z glowy :D

Link to post
Share on other sites

:!: WAŻNE dla użytkowników S9 :!:

 

Aby broń miała osiągi takie jak się mówi należy:

 

1. Po kupieniu zestawu nie montujemy lufy zgodnie z instrukcją.

2. Wyjmujemy "gearbox" z obudowy w której przesuwa się cylinder z tłokiem.

3. Wyciągamy część w której jest hop-up (to do czego wkłada się konwerter / łuski)

4. Wsadzamy lufę w wyżej wymienioną część a następnie opieramy tą część na dywanie i opieramy się na lufie. Należy to robić z czuciem gdyż można rozwalić w/w część. Ewentualnie można postawić odwrotnie (tzn. na lufie) i delikatnie pięścią uderzać w w/w część (jak to się nazywa???).

5. Gdy lufa zetknie się z pierścieniem umieszczonym w (grr...) w/w części montujemy całość do kupy.

 

Niskie osiągi wynikają z przerwy pomiędzy lufą a pierścieniem. Kulka po prostu zawadza o scianke lufy i traci moc. A z wlasnego doswiadczenia wiem ze nie idzie postępujac zgodnie z instrucja wsadzic lufy tak by stykala sie z pierscieniem.

 

Mam nadzieję że moja rada cos pomoze wszystkim zawiedzonym posiadaczom tej giwerki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
Po pierwsze: nie wkładaj silniejszej sprężyny! Mechanizm spustowy jest na tyle słaby, że nie wytrzyma tego na pewno. Żeby nie pozostać z zepsutą repliką bez wymiany mechanizmu spustowego na silniejszy nie wzmacniaj sprężyny.

 

Ja mam zamiast sprężyny z drutu 1,2 sprężynę 1,4 (o ile suwmiarka nie kłamie...) - kupiona razem z gunem. Mechanizm spustu wytrzymał to bez problemu. Ale z kolei mam tłok i prowadnicę wymienioną na metalowe.

 

UWAGA! Nie gwarantuję, że upgrade ten jest bezpieczny. Po prostu stwierdziłem, że w moim przypadku wszystko gra. Jeśli jednak ktoś zastosuje go u siebie, z tragicznym skutkiem dla karabinu, nie będzie to moja wina. Każdy poważniejszy ugrade wiąże się z ryzykiem i warto o tym pamiętać.

 

Poza tym, w moim przypadku słaby zasięg (koło 30-35m) jest spowodowany brakiem HU - jestem ciekawy, jakby gun walił z hopem. Muszę kiedyś się zabrać za to i dorobić. No i lufę przydało by się wymienić na precyzyjną i to krótszą (560mm jak kiedyś liczyłem, zamiast 630mm).

Link to post
Share on other sites

zgadza sie, oznaczen nie ma. te dwie giwerki, tak czesto ze soba mylone, to:

1. Super 9 - Unicorn Hobby Corporation [uHC] - brak hop-up, brak oznaczen

2. Sig Sauer 90 - CyberGun - jest hop-up, brak oznaczen.

w obu jest pare niedociagniec [luzna/wypadajaca uszczelka konwertera, problemy ze stabilnym umocowaniem lufy]

od 4 tygodni jestem szczesliwym posiadaczem tej drugiej opcji. wymienilem uszczelke w konwerterze, a lufy juz solidniej na pewno umiescic sie nie da :]

trafienie w czaszke kolesia na pietrze budynku 30m ode mnie nie stanowi wiekszego problemu :]

bron jest na sprzedaz za cztery stowki, brakuje mi do eag mp5k :]

Link to post
Share on other sites

GuNNer, faktem jest, że Super 9 nie ma Hop-Upa, natomiast karabiny oznaczone jako Sig Sauer 90 HU mają. Wiem, bo sam mam Super 9 (tak było napisane na pudełku), a kumpel miał Siga Sauera 90 (tak było napisane na pudełku :)) i on miał HU, a ja - nie.

 

Pzoa tym, wydaje mi się, że niczym się nie różnią (a przynajmniej podczas oględzin innych róznic nie stwierdziłem). Ale jak dla mnie brak HU to wystarczajaca różnica.

Link to post
Share on other sites

dzieki, Uzi :]

zapomnialem jeszcze dodac, ze obil mi sie o uszy taki wynazlazek, jak Super 9 PRO, wyposazony w HU, produkowany przez UHC, ale na wlasne oczy zobaczyc nie mialem okazji :]

GuNNeRze, trudno sie nie zgodzic, brakuje mi kurz'a jak cholera :]

ale roznica miedzy karabinkami, jak widac, jednak jest :]

Link to post
Share on other sites
GuNNer, faktem jest, że Super 9 nie ma Hop-Upa, natomiast karabiny oznaczone jako Sig Sauer 90 HU mają. Wiem, bo sam mam Super 9 (tak było napisane na pudełku), a kumpel miał Siga Sauera 90 (tak było napisane na pudełku :)) i on miał HU, a ja - nie.

 

Masz strasznie krótka pamięć. Ja nie miałem Sig Sauera 90, tylko Super9 PRO.

 

Może dorzucę swoje 3 grosze do tej dyskusji.

Obecnie zarówno Super9 PRO jak i Sig Sauer 90 posiadają HU. Obydwa modele to jedno i to samo i nie różnią się osiągami.

S9 Gerarda, to starszy model nie wyposażony w HU

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ciekawy link dla posiadaczy Super9 http://www.airsoftcore.com/postx2747-0-0.h...8e922a1ea7fa307

 

Nic nie kosztujaca, nie "silowa" przerobka s9 do okolo 350 fpsow( niestety troche neizbyt stala predkosc wylotowa) w skrocie uszczelnienie pewnych newralgicznych punktow, oraz rozwiercenie dyszy cylindra ( tego nei jestem pewny, osoby posiadajace s9 na pewno beda wiedziec o co chodzi).

Oraz nastepujacy link: http://www.unconventional-airsoft.com/mirr...ugi3000/Super9/

 

To opis juz bardziej zaawansowanego,silowego rasowania super 9. Najbardziej mi sie podoba pomysl zastapienia stockowej zerdzi sprezyny, metalowa, wykonanej z... gwozdzia :).

 

Mam nadzieje, ze komus sie to przyda.

 

pozdrawiam

piok

Link to post
Share on other sites

Witam,

nie chcialem zakladac nowego topicu a mam pewna prosbe.

 

Chcialbym dowiedziec sie czy polecacie te bron poczatkujacemu, dodam ze chcialbym pojsc w kierunku Snipera. Bede wdzieczny gdybyscie swoje opinie popierali konkretnymi argumentami itd.

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam...

Link to post
Share on other sites

Nie. Chciec a byc snajperem w asg to 2 rozne rzeczy. Jezeli okaze sie, ze jedno trafienie na runde lub po pol godzinie lezenia, ewentualnie glupia "smierc" w budynku (jak juz bedziesz musial wlezc) ci nie lezy to gun bedzie nieprzydatny. Polecam XMa z TM lub z CG i montaz lunety. Dzieki temu w razie potrzeby bedziesz mogl sie przeistoczyc w szturmowaca (czytaj: jak nie bedziesz nadawal sie na snajpera). Pozatym moim osobistym zdaniem zalezy czy w grupie w ktorej sie strzelasz/bedziesz strzelal sa aegi. Bo jezeli tak to czeka cie zakup gaziaka :( (na pewno przy S9 i XM CG i raczej przy XM TM) .

Link to post
Share on other sites

A ja Ci polecę S9, sam jestem szczęśliwym posiadaczem już ok 2- miesięcznej (wymieniłem tłok, kilka części pogubiłem, kilka złamałem, nasmarowałem, i zmieniłem kulki na te 0,20 g pakowane po 500) i jestem bardzo zadowolony, chociaż każdy kto weźmie ją do ręki i strzeli to przczepia się do zasięgu (30m , 40m w lecie), mimo wszystko jestem z niej zadowolony.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam.

Ostatnio szukalem czegos na temat super 9 i znalazlem info ze UHC wypuscilo nowa wersje swego s9 "UHC Super 9 PRO Version 2"

od poprzedniej wersji odroznia ja glownie to ze ma wewnatrz o wiele wiecej czesci metalowych niz jej poprzedniczka

 

jest np. na tej stronce

http://www.shortyusa.com/cart/

i chyba na tej ale nie jestem pewny

http://www.airsoftarms.com/viewproductdeta....php?ProdID=373

 

I teraz mam pytanie czy ta 2 wersja jest sprzedawana w polsce ( byc moze pod stara nazwa a w sklepie zadnych informacji na ten temat nie ma ) czy do nas jeszcze nie dotarla

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...