Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G&G - GR16 Carbine Plastica


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czytam, i ktoś piszę że w specshopie mu zamontowali m110. Piszą że w stocku jest m90. Dokupiona, czy po prostu postanowili fabrycznie wstawiać mocniejszą sprężynę, nie zmieniając opisu? Aha, i bardzo wdzięczny bym był gdyby ktoś wstawił link do jakiegoś metalowego body do tego G&G.

 

Dzięki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanko:

Tydzień temu stałem się szczęśliwym posiadaczem GR16r4 eco ver

No prawie szczęśliwym... Doświadczam dwóch mankamentów, mianowicie latającego przedniego risa (może trzeba dokręcić, nie sprawdzałem a to mój pierwszy AEG i się tak nie do końca znam ;) ) Drugi - gorszy to praca samej repliki. Po strzale słychać jak sprężyna drga... dźwięk podobny do tego jak się kończy hi-cap... W sepc shopie na zadane o to pytanie odpowiedzieli mi, że niektóre modele tak mają ale jakoś im nie wierzę ;) Ktoś się z tym spotkał? Jaka może być przypuszczalna przyczyna??

Link to post
Share on other sites

Możesz zmienić prowadnice. W eco łożyskowanie jest plastikowe i mogło się zajechać na śmierć. Ja chyba jako jedyny nie mam ruszającego się risa. Po prostu dokręciłem go baaaaaaaaardzo mocno ale tak aby nie zniszczyć gwintu i dobrze spasowałem gaz rurkę. Teraz jest elegancko. :)

 

Co do poprzedniego pytania. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem M120 w stockowej wersji. Powiem tak. M120 troche dużo. Mocno obciąża układ, ale m110 śmiga elegancko.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Raczej jednak 9,6. Do stockowych bebechów miałem włożoną M110 MO i rof był tragiczny przy batce 8,4. Co do sprężyny to można spróbować sposobu używanego w wiatrówkach tzn. przesmarowanie smarem molibdenowym.

Edit.

Chodzi o brzęczenie.

Edited by Brenten
Link to post
Share on other sites

Z ty smarem trochę strzelam, w wiatrówkach się sprawdza więc w AEG też powinno. Uważaj tylko na podkładki, możesz mieć potem problem z ich prawidłowym umiejscowieniem. Niejako przy okazji możesz też wymienić też okablowanie. Według mnie warto. Przy okazji, jak głośno pracują wam zębatki?

Link to post
Share on other sites

Wysłałem serię maili do SpecShop, miałem wątpliwości co do sprężyny i długości lufy. Zobaczcie co odpisali:

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Witam

 

replika ta posiada dłuższą lufę 520mm - najwidoczniej błąd w opisie

 

repliki na rynek polski mają mocniejsze sprężyny aniżeli modele na inne rynki świata - M100

 

producent, a za nim my jako oficjalny dystrybutor, nie udziela gwarancji na repliki modyfikowane / tuningowane

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Wynika z tego że w opisie na tej stronie jest błąd! Tam jest napisane że w replice jest M90, rzeczywiście jest M100! Nie wiem czy odkryłem Amerykę, mnie to ucieszyło:)

Edited by Lodyga
Link to post
Share on other sites

Ja chyba jako jedyny nie mam ruszającego się risa.

 

Teraz jest już nas co najmniej dwóch ;) Spasowałem, dokręciłem i siedzi elegancko ;) Jeszcze tylko ta sprężyna... :???: Replika ma tak od czasu kiedy ją dostałem w swoje łapska więc nie wiem jak niby prowadnica miała się zajechać. A serwis nadal uparcie twierdzi, że ten model tak ma... :evil:

Edited by m0jzesz
Link to post
Share on other sites

1) Co do brzęczenia - trzeba niestety rozebrać GB, Brzeczenie niestety pojawia się kiedy np. jest luźna nakrętka głowicy tłoka. Alb ojakaś inna luźna część. To się może odkręcić, jak wtedy strzelimy (nie daj Bóg na auto), to kaszana w GB murowana.

 

2) @Dragunow. Jak replika ma 330fps, to mas pręzyne M100, albo lepszą :) Taka sprężyna co na szczelnej replice daje więcej, powinna się po prostu inaczej nazywać. Dwa popularne miejsca gdzie ten aspekt się pojawia to:

- sprężyny niektórych producentów są po prostu za nisko nazwane (SP Guardera, MO, Hurricane), a niektórychg - dokładnie (Systema, Prometheus)

- wszystkie chińczyki, które rozbierałem miały sprężyny twardsze od M120 G&G (a fps oczywiście różnie, 370, 360, a moje F2000 JLS to w ogóle 330).

 

3) RIS niestety lata, ale można go ustalić, starczy śrubokręt, a jak nie pomaga to trochę izolki. Nie jest to wielki dramat.

Link to post
Share on other sites

Zaraz miałem wychodzić na spotkanie a tu kaszana... Zaczynam się zastanawiać czy to był dobry zakup... Replika albo nie strzela w ogóle, albo odda 2-3 strzały na semi i lipa :( jak potrząsnę repliką to czasami strzeli jeszcze jeden raz albo tylko silnik zawartczy i dalej dupa :/ Chyba sobie nie postrzelam dzisiaj ;)

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar zamontowac M110 (prometeus ofc :twisted: ). Mam też wzmocnione częsci JBU ale v.3 wiem ze glowica cylindra, dzysza i głowica tłoka nie będą pasowac, ale czy cylinder i tłok v.3 będą? Mam też prowadnice v3 (przerobioną na v7 xD) i chcialem ja teraz przerobic na v.2, teoretycznie jest to możliwe. Czy ktos się orientuje co jest wytrzymalsze? Czy prowadnica G&G (podobno "wzmocniona") czy JBU (na prawde wzmocniona :P). Czy na batce 8.4v NiCd (stockowa od M14 Kart) da rade M110? Czy rof nie zmieni sie drastycznie? Czy stockowy cylinder jest typu 1? Bo nie widziałem żadnego wcięcia. Czy wyciszony zestaw głowic łoka i cylindra Systema mocno wyciszy odgłos strzału; czy tylko o jakieś 1-3dB? Ostatnie pytanie xD. Jakie łożyska są lepsze: kulkowe czy ślizgowe, które śa cichsze i które skuteczniejsze, wytrzymalsze.

Prosze o szybką odp bo w tym tygodniu chciałbym już coś pogrzebac w GB :P

 

 

*m0jzesz - mam ten sam problem z sprężynką, ale tylko czasami jest ten odgłos (głównie jak się kończy batka), jak wymienie springa na M110 to zobaczymy czy będzie tak samo :P. Może to kwesta niedokręconej śróbki?

Link to post
Share on other sites

Od około miesiąca jestem posiadaczem GR16R4 ECO.

Po zmianie z p*****nego P&J S-System II gen. dopiero mogłem sobie postrzelać.

Gdy wymieniłem niedawno lufę na Mad Bulla oraz gumkę na Systemy osiągi się poprawiły.

Jakość OK ale standardowo jak u innych lata RIS i magazynek.

Na razie chodzi bezawaryjnie. napewno jest wart tych pieniędzy.

W SpecShopie kupiłem G&G M120 i zobaczymy czy będzie strzelał lepiej.

Nigdy więcej chinola....

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...