Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Close Combat Vest (Tactical Assault Vest)


Recommended Posts

Witam,

 

 

mam pytanie do użytkowników i znawców tematu, co można przypiąć sobie na plecy w tej kamizelce http://geardo.com/ccv.html ?! Jak wykorzystać zamki na plecach, czy da się doczepić jakiś plecak ?!

 

I do czego to służy (jak tego się używa :) ): http://geardo.com/images/3904update/ccv/la...ge/ccvcatch.jpg

 

Pozdrawiam Capp

 

P.S. Swoją drogą bardzo wygodna kamizelka :)

Link to post
Share on other sites

Zamki służą do mocowania kieszeni z plecaka PLCE lub np. kieszeni na granaty nasadkowe.

Also note the side zipper for PLCE pocket attachment

 

Ten rzep jest do trzymania broni podczas wspinaczki, przeszukiwania itp. rzeczy kiedy potrzebujemy obu rąk wolnych

Weapons catch loop on the right side of the vest body between the PALS side and magazine pockets.
Link to post
Share on other sites

Hehe, szkoda ze KHS to trochę zdupcył CCV w stosunku do orginalnych planów Kelda, ale w sumie to nadal bardzo dobry sprzęt.

 

A teraz tłumaczę i objaśniam: suwaki typu YKK No.10 na plecach pozwalają na przypięcie jednej 10 litrowej kieszeni plecakowej typu PLCE. Popularnej w europejskich plecakach wojskowych np. Bergen, Lowe Alpine. Kieszeń ta pełni wtedy rolę "daypacka".

 

Wygląda ona tak: Bergen PLCE i dwie boczne kieszenie dopinane na suwaki. Właśnie taką kieszeń możesz dopiąć do CCV.

mini_1160511395.jpg

 

Ten drugi detal to "rifle catch" czyli po prostu uchwyt na karabinek żeby nam się nie telepał i przeszkadzał, tylko wisiał wzdłuż ciała kiedy puścimy go swobodnie na pasie nośnym, a my mamy np. na coś wejść.

 

Jeszcze jakieś pytania? :)

 

PS> Hehe, za długo szukałem zdjęcia PLCE i Punisher mnie ciut ubiegł.

Link to post
Share on other sites

Prawie wszystko już wiem :)

 

A co "niemieckiego" można dopiąć na plecy ? Całe plecy są pokryte mocowaniami - myślę ze ni zrobili tego dla szpanu :) Tak samo boki... może ktoś używa tej kamizelki ?

 

I jeszcze "koluszka" na dole kamizelki - do czego mogą służyć ?

Link to post
Share on other sites

Co "niemieckiego"? Po pierwsze nie ma znaczenia "niemieckie" czy "szwedzkie" Bierzesz co potrzebujesz. Czasem przypina się tam kieszenie na FB, radia i inne takie (są różne szkoły, ja nie lubię nosić na plecach rzeczy do których nie mogę sięgnąć i muszę liczyć na kolegów, ale to zależy tez od "szkoły". A co nosisz na plecach kamizelki? Ja noszę Camelbaka. Dopinasz to czego potrzebujesz - KHS i Tacgear, Tasmanian Tiger, ATXS na pewno robią różne modułowe gadżety - przestrzegam tylko przed pułapką myślenia w systemach modułowych - NIE MUSISZ zapełnić wszystkich modułów jak nie masz takiej potrzeby, ludzie często noszą zupełnie niepotrzebne rzeczy tylko dlatego że mają jakieś wolne PALSy.

 

D-ringi na dole kamizelki - mogą służyć do tysiąca rzeczy, jako uchwyty do flexicuffs, świateł chemicznych etc. Można do nich przypinać np maski p/gaz. Co kto lubi - byle kierować sie rozsądkiem. Zwracam uwagę że CCV jest zrobione w "tradycji" europejskich kamizelek - czyli nie ma jako takiego mocowania do pasa, w przeciwieństwie do standardu LBV/TAC-V typowego dla Amerykanów. Komplikuje to oczywiście używanie kabur, paneli udowych i innych "subloads" bo wymaga niezależnego pasa z szelkami pod spodem...

Link to post
Share on other sites

Niestety przed końcem roku nie będziemy mieli cordury we flecku raczej.

 

Co do kieszeni PLCE 10 litrowych - nie do końca jest tak jak napisałeś, do kamizelki 95tki nie przypniesz ani pojedyńczej ani tych połączonych kieszeni. Istnieje wariant szelek PLCE pozwalający na ich przypięcie (mało praktyczne, lepsze zwykłe szelki PLCE), poza tym każda z kieszeni ma swoją "szelkę" standardowo, można więc nosić je jako mały plecaczek czy torbę niezależnie od oporządzenia:

 

Ze strony RBB:

mini_1160573503.jpg

 

Z życia holenderskiej LMB: Widać spięte kieszenie PLCE (od nowego etatowego plecaka LoweAlpine Saracen) i ich zapasowe szelki.

mini_1160573507.jpg

Link to post
Share on other sites

Zna ktoś wymiarych tych bocznych 10l kieszeni od plecaka PLCE, bo chciałbym sobie uszyć takie kieszonki. Normalnie nosiłbym je dopięte do mojego Alpinusa K2 (już wkrótce utakttycznionego poprzez doszycie taśm molle). A podczas wypadów z bazy, spięte jako plecaczek lub dopięte do kamizelki szturmowej.

Mile widziane jakies dokładniejsze fotki. Może ktoś ma je na wyposażenie, interesują mnie szczególy jak są spięte i jak mają przymocowane szelki.

Link to post
Share on other sites

dsc05500jw7.th.jpg

 

Nie mam akurat w domu ich, ale może Gierson by zmierzył. Jak nie to może jutro sprawdzę wymiary. Kieszenie spinają się ze sobą tym samym suwakiem YKK #10 którym przypinamy je do plecaka czy kamizelki. Do każdej kieszeni jak widać dołączona jest prosta szelka (po jednej na kieszeń), szelki mocujemy przeplatając ich taśmy przez drabinki (triglide, po 4 na kieszeń), czyli możemy mieć obie szelki do jednej kieszeni. Szuflki od spodu pozwalają mocowanie tej kieszeni również w poziomie. Poza tym kieszenie z zewnątrz mają szlufki do przyczepiania dodatkowego sprzętu za pomocją taśm (np. czekan) a same kieszenie przypięte kieszenie tworzą "kanały" po bokach plecaka na różne cholerstwo.

Link to post
Share on other sites

Thx Catch22, jak by mi ktoś zdjął te wymiary to był bym wdzięczny. Idzie gdzieś dostać ten plecak w Polsce albo same kieszenie i jak się kształtują ceny.

Rozwiazanie jest bardzo fajne. Przydało by się gdyby np. Arizona zastosowała ten patent w swoich plecakach Wolverin. A może Miwo samo lub w kooperacji zrobił by plecak z dopinanymi kieszeniami, które po odpiąć robiły by za daypack?

Link to post
Share on other sites

Wymiary:

 

Wysokość 37cm

Szerokość 19cm

"Głębokość" podstawy 10,5cm

Suwaki mają po 33cm długości

 

Dodaj do tego oczywiście po jakieś 1-1,5 zakładki na szwy.

 

Kieszenie i plecaki z nimi co jakiś czas widuje się na allegro.

Bardzo, bardzo klasyczny model (zaleca sie przeróbkę szelek bo lubią sie wrzynać) z kieszeniami PLCE http://www.allegro.pl/item132300370_plecak...i_berghaus.html

 

Co do planów - owszem mam taki projekt w wersji patrolpacka+kieszenie boczne, ale od rzemyczka do koniczka...

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wymiary, o dodatku na szwy wiem.

 

Przeglądałem test:

http://recon.net.pl/forum/viewtopic.php?p=34008#34008

i ogladałem ten plecaczek z allegro. Zielony ma nawet przyzwoitą cenę, ale pojemność dla mnie troszkę za duża. Optymalnie to by było 50+2x10=70l.

 

Mój K2 ma chyba 70 lub 75l, więc uszyja sobie kieszonki po 6-7l. Plecak miał by łącznie prawie 90l, a plecaczek z zasobników 12l. Suwaki sobie odpuszczą i tak nie będę mógł ich wykosztać. Bedę musiał pomysleć nad jakimś uniwersalnym system montażowym. Mógłbym dopinac je wtedy jeszcze do HiM Focusa 42l, co by dwała z niego 55l plecak. Pełna uniwersalnosć.

 

A Miwo niech lepiej zacznie te rzemyczki wreszcie sprzedawać, bo jest kilka obiecanych rzeczy na ktore ludzie czekają zniecierpliwością. A na super plecaki kiedyś przyjdzie czas, a ja może wtedy będę wymieniał plecak na nowy, bo chwilowo mój jest całkiem sprawny.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...