Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy ta bateria nie jest zbyt tania?


Recommended Posts

Przeglądając allegro natknąłem się na takież bateryje:

http://www.allegro.pl/item132720558_9_6_v_...w_do_autek.html

http://www.allegro.pl/item132720740_9_6v_a...logia_nimh.html

Tanież niemiłosiernie stąd rodzą się pytania:

- Czy ktoś miał i używał tych baterii do ASG? Z jakimi efektami?

- Co (jeżeli wogule cokolwiek) dyskfalifikuje tę baterię do zastosowania w ASG? Kształt na pewno będzie małym problemem. Co pozatym?

Link to post
Share on other sites

Witam, z tego co wyczytałem w różnych dyskusjach nt baterii wynika że baterie w rc sa poddawane jeszcze wiekszemu "katowaniu" niz w aegach.

Zawsze mozna spróbowac w koncu to tylko 30zł ... tylko rodzi sie pytanie dlaczego w takim razie baterie do aeg sa takie drogie a do rc takie tanie... czyzby kwestia marketingu?

Link to post
Share on other sites
Witam' date=' z tego co wyczytałem w różnych dyskusjach nt baterii wynika że baterie w rc sa poddawane jeszcze wiekszemu "katowaniu" niz w aegach.

[/quote']

 

Przykładowo: bat. 2400mAh NiCd "Conrad" w samochodzie RC ok. 10-15 min. zabawy. Po wyjęciu jest "dość" ciepła.

Link to post
Share on other sites

na zdrowy rozum to w samochodach jest inny charakter pracy mechaniki a co za tym idzie inny podór prądu - największą wydajnośc prądowa potrzebujemy do ruszenia auta/zębatek i tłoka - tak jak z pchaniem wozu - najciężej zacząć. W karabinach jest potrzebna znacznie większa wydajność - dla konkretnych upów rzędu 40A i tym sie charakteryzują dobre baterie. W samochodzikach nie ma takiej potrzeby - wystarczy mniejsza chwilowa wydajność za to duża pojemność.

Link to post
Share on other sites

Swego czasu bawiłem się profesjonalnie modelami samochodów RC (pozdrowienia z Tarnowa dla Murowanej Gośliny) i powiem tak : taki model napewno zdecydowanei bardziej katuje baterię niż AEG. Tyle że bateria o której tu mówimy to jakieś tam gówno do zabaweczek, a nie prawdziwa bateria. Do AEG zdecydowanie odradzam.

 

Kacper

Link to post
Share on other sites

Poza tym baterie do RC nie dość, że się mocno grzeją podczas kilkuminutowego używania, to jeszcze są w trakcie zawodów są doładowywane szybkoładowarkami. Dlatego odpadają baterie z dużym efektem pamięciowym. Wielkość pojedynczych ogniw jest taka sama jak w ogniwach baterii large.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...