Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam stuningowaną giwerkę i chciałbym się podzielić moimi wrażeniami z tuningu, może przydadzą się komuś.

 

Otóż tak:

Kupiłem ten karabin już używany (ver. 2005), ponoć ma wymieniony popychacz na wzmocniony G&P oraz styki. Wiem, że pasuje do niego popychacz Guardera - inne są za szerokie.

 

Na początku jak wygląda ta zabawka w środku.

- Szkielet - wygląda na bardzo mocny, na pewno lepsze wykonanie niż wzmocniony CA.

- Zębatki - Miałem już w rękach kilka rodzajów kilku firm i te spośród stockowych wypadają zdecydowanie najlepiej. Uwaga: przy wymianie zębatki tłokowej należy zmienić popychacz i na odwrót.

- Łożyska - 7mm nie potrzeba wymieniać przy żadnym upg.

- Tłok - zdecydowanie najlepszy ze stockowych i lepszy od wielu wzmocnionych jaki do tej pory widziałem - 3 pierwsze zęby metalowe, całość wygląda bardzo solidnie

- Głowica tłoka - wygląda podobnie do stockowej CA, przy mocnych upg do wymiany

- Głowica cylindra - stalowa, pojedynczo uszczelniona

- Dysza - metalowa, szczelniona - lepszej, szczerze mówiąć, do tej pory nie widziałem

- Prowadnica sprężyny - stockowo metalowa, łożyskowana

 

Reszta:

- Komoroa Hop-Up - metalowa

- Gumka Hop-Up - do wymiany

- Lufa - jak to lufa, precka lepsza :)

 

Ja w moim karabinie zmieniłem:

1. Głowicę tłoka na aluminiową, łożyskowaną Prometheus

2. Sprężynę na M140 Guardera

3. Lufę na preckę 6,04mm/534mm Systemy schowaną w tłumiku 40mm/250mm King Arms

4. bardzo dokładne podkładkowanie

 

Resztę zostawiłem stockową. Na powyższej konfiguracji karabin ma 480-490fps. Całość napędza akumulator NiMH 9.6V 3600mah Sanyo RC schowany w kolbie Special Forces CA - rof jest bardzo przyzwoity

 

Jak widać, aby wycisnąć co nieco z tego karabinu, nie potrzeba dużych nakładów finansowych (oprócz zestawu kolba + batka).

Mam nadzieję, że te informacje przydadzą się komuś.

 

Pozdrawiam,

Gallain[/b]

Link to post
Share on other sites
8O  jestem pod wrazeniem solidnosci czesci G&P.....Ale jaki masz dokladnie przebieg na tych zebatkach bo nie chce mi sie wierzyc ze sa az tak mocne.... :?

Przebieg na razie jest mały - na takim upg ok 5k kulek. Ale należy wziąć pod owagę fakt, że na sprężynie M120 działała bez usterek przez ok 2 lata.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za informację. Akurat mocno się rozglądam za bazą pod coś w stylu SR 25 tyle, że z możliwością strzelania serią i co by wyciągnąć z tego ok 650 FPS'ów. Długo myślałem nad jakimś custom'em ale drogie i w żadnym slkepie u nas nie widziałem takiego co by miał więcej niż 550 FPS'ów. Może ten model akurat nie ale prawdpodobnie teraz będę w G&P szukał bo CA wygląda przy nim słabiutko. Ciekaw jestem tylko czy w G&P ma dużo mocniejsze body bo np. do swojej emki ICS'a nie wpakuję mocniejszego UPG bo pęknie body, CA niewile się ponoć tutaj różni i ten sam szajsmetal.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak z wytrzymałością, ale pod względem wyglądu, to M4A1 G&P wygrywa na starcie - po prostu nie ma porównania.

 

A jesli chcesz osiągnąć 650 fps, to nie lepiej kupić mechaboxa Systemy i wymienić w nim sprężynę z M150 na M190? Przy rozsądnym strzelaniu (w zimę nawet o tym nie myśl) powinien pociągnać długo.

Link to post
Share on other sites

Boję się, że i to by było za mało. Te 650 to minimum jakie chce mieć, (630 absoltunie min), a tu już pogrubionymi literami ostrzegają by lepiej strzealć tylko SEMI podczas gdy ja chciałbym w miarę swobodnie koszytać z AUTO przy tych 650. GB niby do ICS'a by pasował ale jak mówiłem body przy takim UPG pójdzie w cholere (jak przy sprężynie M210 pękało), bo kiepsko znosi drgania przenoszone przez GB, no chyba, ze ten GB jest jakiś naprawdę magiczny i tych drgań, a w przypadku 650 można powiedzieć nawet o szarpnięciach, nie przenosi... no chyba, że miałeś na myśli zupełnie nowego AEG'a od właśnie np. G&P i wpakowanie tam tego mechaboxa.

Link to post
Share on other sites
Te 650 to minimum jakie chce mieć, (630 absoltunie min), a tu już pogrubionymi literami ostrzegają by lepiej strzealć tylko SEMI podczas gdy ja chciałbym w miarę swobodnie koszytać z AUTO przy tych 650

 

 

Chłopie z kim ty sie chcesz strzelać z taką mocą ??? auto i 630 FPS :ściana:

no comments ale to przegięcie chcesz kolegom krzywde zrobić ?? Airsoft na tym nie polega.

 

Podrawiam

Pandi

Link to post
Share on other sites

Takie uwagi prosze na PW bo to nie jest przedmiotem dyskusji ale żeby inni się już nie pytali to odp. dla świetego spokoju. Swój rozum chłopie mam. Zależy mi na mocnej snajperce z auto bo zauważyłem, że głównie taki rodzaj 'akcji' mnie kręci, a ogień pojedyńczy w ASG ma taki sobie sens i (z włąsnych obserwacji) wynika, że od razu ktoś wie i się przyznaje, że dostał jak dostanie serią jak bym miał strzelać doń semi. W CQB praktycznie się nie bawię, a w razie czego to i tak na bliski dystans będę zatyrzymam obecną ekmę. Tą kwestię zamykam.

Link to post
Share on other sites

Młody i gniewny spoko Desolo Animus ja tam nie chce sie spierać z toba o rozum etc. tylko pęd za takimi fps-am nic nie daje a M4 snajperką hmm za kasę którą w to włożysz możesz sobie naprawde niezła snajpe zrobić, ale to tylko moje subiektywne zdanie. Pozdrawiam snajperów high-power :)

 

Pandi

Link to post
Share on other sites

Wrzucasz ten szkielet: http://asgshop.pl/produkt.php?id=1185 a resztę najlepszą jaka jest w sklepie. Zębatki i tłok nie gorsze od tych http://asgshop.pl/produkt.php?id=1085 i przy wkładzie jak w jakiś gorszy samochód masz to czego pragniesz:). Ja sam miałem możliwość odlania GB z takiego metalu który by wytrzymał sprężynę wiatrówkową ale cena wynosiła jedyne ponad 1500 zł. Pogadaj z qmplami z politechniki :)

Link to post
Share on other sites
Sprężyny M190 chyba nie można już dostać, więc problemu chyba nie ma  :)

 

 

teoretycznie można ale ona i tak nie da 630fps 8)

 

mozna spróbować włożyc springa F630 firmy Airsoft Surgeon która teoretycznie powinna dać ponad 600fps :)

 

pozdro

Link to post
Share on other sites
Te 650 to minimum jakie chce mieć, (630 absoltunie min), a tu już pogrubionymi literami ostrzegają by lepiej strzealć tylko SEMI podczas gdy ja chciałbym w miarę swobodnie koszytać z AUTO przy tych 650

 

Niestety nie w airsofcie. Dyskusja niepotrzebna. Bylo ich wiele.

 

A takie pytanko, OT, jak długo się strzelasz? Usera masz z '04 wiec powinienes sie znac na rzeczy. A jednak nie. :roll:

Link to post
Share on other sites

Dla chcącego nic trudnego al ponad 600fps'ów to głupota w elektryku, a co dopiero Auto w snajperce... Przy takich dużych sprężynach nie działa Hop-up prawidłowo... Zastanów sie 500fpsów to b.dużo, strzelałeś chociaż z broni która tyle miała?? Jak nie to nawet nie myśl o większym upg, bo to jest głupota...

Proszę moderatora o wywalenie postów nie na temat !!!

Link to post
Share on other sites
A takie pytanko' date=' OT, jak długo się strzelasz? Usera masz z '04 wiec powinienes sie znac na rzeczy. A jednak nie. :roll:[/quote']

Gdybym się znał nie zadawałbym pytań, right? To kiedy dołączyłem do użytkowników wmasg, a co wiem na temat UPG i samego działania AEG'ów nie ma i nie powinno mieć nic do rzeczy. Nie pytam się także czy i po co mi ok 650 FPS'ów w gunie. Interesuje mnie taka, a nie inna moc bo jak mówiłem zamierzam mieć snajperkę, coś w stylu SPR/A czy SR 25 tyle, że z możliowością strzelania serią i chciałbym wiedzieć jak to osiągnąć. Wiem, że są ludzie którzy taką moc potrafią wyciągnąć z AEG'a dysponując odpowiednimi częściami dla tego się pytam. Popieram pidżefjat'a i proszę o nie OT'wanie, ale tym samym chciałbym wiedzieć od autora tematu czy nie przeszkadza mu mój podtopic w jego topicu. Jeżeli tak to pozwolę sobie przeprosić i zakończyć dyskusję.

Link to post
Share on other sites

Mi tam rybka - napisałem, co chciałem napisać, a jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania, to postaram się na nie odpowiedzieć.

 

A co do takiej mocy w tym karabinie: jestem pewien, że ponad 600 fpsów nie da się z niego, jak i z żadnego stockowego gearboxa wyciągnąć. Tym bardziej będzie to trudne w GB ver. 2. Wyjątkiem może być M249 Minimi, w którym jak wiadomo GB robiony jest z pancerza ruskiego czołgu ;) ale ze snajperką ma tp raczej niewiele wspólnego.

Jeśli chodzi o body i ogólną jego wytrzymałość - myślę, że nie powinno być z tym problemu. Body wygląda na solidne, na pewno dużo lepsze niż SRC, także metalowe (akurat kilkanaście dni temu miałem te trzy obok siebie).

 

Jeśli chcesz mieć -0nad 600fps strzelające serią, to przygotuj się na to, że niezależnie od tego jak drogi i stuningowany będziesz miał gearbox, to przeżyje on kilkadziesiąt (lub kilkaset) razy krócej niż na stockowych bebechach.

 

No i jeszcze pozostaje kwestia kulek - do tego będa się nadawały 0,36 - 0,43, chociaż w te pierwsze wątpię. Zastanów się, czy będzie Cię stać na kupowanie takich kulek i pozbywanie się ich seriami. Jak widzisz koszta nie kończą się na samym kupnie giwery - potem trzeba ją jeszcze utrzymać.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Najnowszy news ;) :

na ostatniej strzleance zaliczyłem zacinkę na M140 i stockowych bebechach. Zanim zorientowałem się o co chodzi, trochę jeszcze pomieliłem zębatkami i to tak, że aż chrupało. Rozłożyłem potem w domu gearboxa i co widzę? Wszystko całe - nawet najmniejszych śladów zużycia na stockowych (!) zębatkach czy zębach stockowego (!) tłoka :)

 

Coraz bardziej lubię ten karabin :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...