Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Identyfikacja brytyjskich naszywek


Recommended Posts

Witam

Mam taką prośbę - kupiłem ostatnio mundur brytyjski DPM i ku mojemu zdziwieniu znalazłem w kieszenie dwie naszywki. Niestety nie znalazłem nigdzie wzorca ani żadnego spisu naszywek brytyjskich, także nie wiem co to za naszywki i gdzie je naszyc. Czy ew. ktoś mógłby mnie w tym zakresie wspomóc ?

Jedna z naszywek to granatowy romb na którym widnieje biała włócznie (grot od włóczni, ew. może to także byc stalówka), zaś druga to dwuarwny, zielono-czarny prostokąt na którym znajduje się biały miecz. Ew. proszę o kontakt to wyślę zdjęcie na e-mail - niestety (wiem że zabrzmi to lamersko) w zakresie wstawiania zdjęc tu na forum jestem jeszcze zielony i nie bardzo wiem jak to zrobic (nie śmiejcie się...).

Ew. gdzie należy takie naszywki naszyc ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Ew. gdzie należy takie naszywki naszyc ?

Z góry dzięki za wszelką pomoc :)

Pozdrawiam

 

Zanim to naszyjesz' date=' dowiedz się, co te znaczki kwiatki-kółka-pieski-kotki znaczą. Może się okaże, że coś, z czym nie chciałbyś mieć nic wspólnego, nawet, jeśli ograniczałoby się to do noszenia tejże naszywki na kurtce.

 

 

Generalnie naszywki - tego typu - naszywa się na rękawy - lewy, lub prawy [m/w tak samo, jak np. 101 lub 82 dpd z IIWŚ']. Nie mam bladego pojęcia, od czego to zależy, aby naszywka była na lewym lub na prawym rękawie. Zauważyłam tylko, że różnokolorowe kwadraty noszą spadochroniarze brytyjscy - na ich prawym rękawie.

 

Brytole nie zwracają aż takiej uwagi na naszywki kompanijne/pułkowe/dywizyje jak hamerykanie. Toż to ja widzę po własnej kompani, jak potrafią chodzić całymi mięsiącami bez naszywki - niebieska tarcza, z dwugłowym ptaszyskiem i tarczą. I jest dobrze.

 

Naszyj sobie na lewy rękaw małą Union Jack.

Link to post
Share on other sites

Mówiłem, że to tylko skojarzenie. Napis "RECCE" wskazuje na rozpoznanie. A może to w ogóle nie naszywki UK Army. Nie tylko brytyjska armia używa DPM-a

 

Może temat już trochę umarły, ale wydaje mi się, że znam rozwiązanie (pewnie złe :-P )

 

Wydaje mi się, że ta naszywka z pięścią i napisem "Recce" może oznaczać Recce Troop z Mountain Leader Training Cadre.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Naszywka z mieczem to Royal Signals: 16th Royal Signals Regiment, to ze "stalówką" (to szczyt włóczni jest 8-) ) to odznaka Royal Signal HQ z Bośni.

 

(Sprawdzone na kellybadge.co.uk i w jednej takiej książce, chociaż ona jest stara i tam Bośni nie ma :/)

 

O Royal Signals w Wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/Royal_Corps_of_Signals

 

Czyli - naszywka korpusu komunikacyjnego armii brytyjskiej służącego w Bośni.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Gdyby ktos zidentyfikowal naszywke ktora znajduje sie na prawym rekawie(bluza lighweight dpm)

jest kwadratowa jakies 5cmx5cm , ma ciemnozielone tlo i pojedyncza belke koloru bialego ustawiona pionowo.Jak beda problemy wymysle jak zeskanowac.

 

Belka czy jedynka?

Ciemna zieleń czy oliwka?

 

Daj skan najlepiej ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...