Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning PJ4 S-SYSTEM - wewnętrzny.


Recommended Posts

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Enderhawk: co do tego czy robi sie to tak jak w każdym innym aegu nie byłbym taki przekonany więc nie wyśmiewaj od razu kolegi. Chodzi o to, że jest to nowa marka tańszych replik i trzeba ustalić jakie części są w niższym standradzie. W temacie o tej replice ustaliliśmy już, że rozsądnie byłoby ją tuningować w granicach tak jak welle czy cymy czyli M100 max M120. Na pewno trzeba wymienić plastikową prowadnicę sprężyny i plastikowe łożyska. Ustalone zostało także, że cylinder jest typu 0 a lufa ma na oko stocka od eMki czyli 363 mm (czyli tłok nie pasuje do cylindra). Pozostają pytania co jeszcze wymienić żeby tuningować spokojnie do tych 330-360 fps. W wellach np. była fatalna głowica tłoka. 1 z użytkowników napisał także, że w jego GB było całkowicie sucho... Jak widzisz nie są to sprawy do zaniedbania, więc trochę pokory... Ja równiez proszę o wasze opinię a szczególnie tych którzy widzieli wnętrzne.

Link to post
Share on other sites

jak już to Garvina

 

udoskonalenie.. co masz przez to na myśli? więcej fps? 350? 380? 500? większa celnośc? lepszy ROF?

 

 

chcesz większą moc?

a) dzwonisz do taiwangun i pytasz się o wytrzymałość części albo otwierasz gb i sam to stwierdzasz

B) wymieniasz części które wyglądają na bardzo słabe a robisz tuning <m110, albo większość stockowych (tłok, głowica tłoka, prowadnica, głowica cylindra, łożyska, ew. zębatki czy gb po jakimś czasie- jak sie zużyją) dla >M110

 

celność?

precka

 

ROF?

łożyska kulkowe i większa bateria

 

 

aa, i najpierw zastanów sie czy chcesz odrazu tuningowac emke, bo jak dotąd biegałeś z sprężynką za 50 zł a dopiero co kupiłeś/kupisz pierwszego elektryka... tuningowana broń w rękach niedoświadczonego gracza nigdzie nie jest mile widziana..

Link to post
Share on other sites

K***a mać, Enderhawk, jak cie to nie interesuje to nie pisz, a nie walisz ot. Co znaczy udoskonalenie wg Hiredguna już ci napisałem, a on potwierdził więc przestań pier***ić (jeśli jakiś moderator zechce usunąć moje przekleńtwa to niech sie chociaż przy okazji zajmie tym co napisał Enderhawk). Jak widzisz Krakmani nie potrafili nawet nasmarować GB a do tego połowie ludzi zalali komore HU albo dali trefne baterie, więc wole opinię innych osób które nie będą miały interesu w tym żeby kłamać. Nie chce stawiać jakichś poważnych zarzutów taiwangunowi ale w końcu robią na tym kasę i mogą ci powiedzieć że musisz wymienić troche więcej niż potrzeba. Pamiętaj że otwarcie GB wiąże się z utratą gwarancji. Jeśli jest jakaś doświadczona osoba, która chce to zrobić bo i tak będzie tuningować i może opisać co i jak wygląda to może przy okazji pomóc mniej doświadoczonym osobom (siwat nie konczy sie na opinii Krakmanów a wg mnie bardziej wartościowe są opinie użytkowników). Nie wiem czy da sie to narysować albo wytłumaczyć na kolckach Lego więc nie wiem też czy pojmiesz w końcu o co chodzi. Z resztą skąd Taiwangun ma wiedzieć jak sie zachowa replika przy M120 skoro jej do niej nie wsadzali?

 

Co do dalszych roważań przyszło mi na myśl czy bateria to wytrzyma.

Link to post
Share on other sites

Z tą wymianą to troche bardziej skomplikowana sprawa. Rozumiem, że stockowa gumka jest zwykła i będzie zamarzac w niskich temperaturach, więc jeśli chcesz strzelać sie w zimę to gumka obowiązkowo. Jeśli chodzi o komorę to nie wiem po co ją wymieniać, skoro obecja jest ok i raczej szybko nie padnie. Poza tym jeśli chciałbyś wymienić na metalową z CA to rozumiem, że liczysz sie z utratą gwarancji bo bez przerubek gniazda tego nie wmontujesz. Jeśli chodzi o lufę to jakos średnio to widzię - S-System z tłumikiem ? Nie wiem, nie widziałem... W każdym razie gdybym ja miał 150 zł na wydanie na tuning tej repliki to tak:

1. Gumka - http://asgshop.pl/produkt.php?id=55 , niewiem po co ci ten Guarder do 400 fps... 30 zł

2. Łożyska - http://asgshop.pl/produkt.php?id=261 - 33 zł.

3. Jeśli prawdą jest, że repliki są suche w środku to smar - http://asgshop.pl/produkt.php?id=132 - 18 zł.

4. Sprężyna 170 % CA (albo coś koło tego, sory żę link z machineguna ale asgshop mi padł) - http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=120 - 45 zł

5. W komisie masz pełno luf od stockowych CA i można je czapnąć za 2 dyszki.

 

Wtedy poleprzy sie zdecydowania praca GB, wzmocnisz go, będziesz miał zdecydowanie więkrzy zasięg, a na lufie z CA jako taką celność do tych 45 m.

Link to post
Share on other sites
1. Gumka - http://asgshop.pl/produkt.php?id=55 , niewiem po co ci ten Guarder do 400 fps... 30 zł

 

Bo guarder nie zamarza w zimie i fantastycznie podkręca kulki... to może być powód?

 

5. W komisie masz pełno luf od stockowych CA i można je czapnąć za 2 dyszki.

 

a po co wymieniać lufę 6,10 na 6,08? chyba lepiej dozbierać do precki

 

Jeśli chodzi o komorę to nie wiem po co ją wymieniać, skoro obecja jest ok i raczej szybko nie padnie

 

gdybyś czytał wątek dokładnie wiedziałbyś, że komora i gumka HU są niestandardowe. mianowicie są o 1mm KRóTSZE niż być powinny. Dlatego jeśli ktoś chce zmienić gumkę musi zmienić też komorę

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

Heh, znam temat od deski do deski, śledzę go od początku i dodatkowo sie udzielam więc... :] Po 1 gumka systemy też nie zamarza w niskich temperaturach a jest nieco tańsza. Z tą lufą to masz racje z tym że precka jest 7 razy droższa ;) A jeśli chodzi o kompatybilność to owszem, stockowa jest troche krótrza ale standardową gumkę i tak do niech wepchniesz więc wymiana komory jest nie potrzebna. Z resztą nawet jakby coś nie pasowało to żaden problem przyciąć gumkę o 1 mm :] Ale to juztwój wybór ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ok, moje przemyślenia po tunningu eSki:

 

1) komora HU i gumka silikonowa to jednak podstawa, stockowe HU ma niezły zasięg, ale to co się daje wyciągnąć po zmianie hop-siupa to magia :)

2) doszczelnienie:

no tutaj zaczyna się cała zabawa. Okazuje się, że stock ma sprężynę o mocy +/- m100/110. Jedynym problemem jest szczelność wszystkich elementów. Po wymianie zespołu cylindra [głowica tłoka, głowica cylindra, chromowany cylinder, uszczelniona dysza] na zespół NB-CA osiągi wzrosły potwornie. Do tego postanowiłem wsadzić przy okazji preckę 6,03 SRC [najtańszym kosztem].

 

Rezultat:

Mierzone na Taiwangunie STAŁE 360fps. zasięg bije na głowę wszystko stockowe - CA, SRC, GG, GP etc. strzela dużo dalej niż APS 2 tanie.

 

polecam gorąco :)

 

Tunning zewnętrzny: kolbę da się ładnie usztywnić zdejmując ją i naklejając kilka pasków taśmy izolacyjnej. Luzy znikają :)

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

witam

 

Mam takie zapytanie co do tuningu m4. Chciałbym wykonać następujące przeróbki:

 

- już u krakmanów wymienić lufe na precyzyjną src 129zł + gumka silikonowa guardera 32zł + komora hop up src 39zł --> nie wiem ile taiwangun życzy sobie za takie przeróbki.

 

- wysłać replike do asgshopu na zamontowanie ftk hurricane'a ze sprężyną m100 czyli 169zł + bateria intellect 9.6 1400mah 109zł --> z tego co mi wiadomo chłopaki z asgshopu montują ftk za darmo, wystarczy zapłacić za sam zestaw.

 

1) czy body nie pęknie albo coś takiego? miałem już kilka replik [m4a1 tm, mp5sd2 ca, ak47 cymy], jednak jedynie stocki. Nie mam doświadczenia z tuningiem.

 

2) jaki przyrost mocy dałyby mi te zabiegi? ftk m100 to ok 360-370fps + precka ??

 

wraz z repliką wychodzi 1024zł, częsci to 478zł + ew. robocizna i przesyłki --> pisze to w razie zapytań "ile to by wyniosło"

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Rozbierałem i sprawdzałem: głowica tłoka jest bardzo szczelna i wygląda lepiej niż ta "wzmacniana" żółta z ca, głowica cylindra też jest bardzo szczelna tylko puszcza ta beznadziejna dysza może silikon pomoże plus przydałoby się coś szczelnego na tą dysze hop up tez by się przydał lepszy no i prec lufka i na tym bym poprzestał. nie dajcie się za bardzo wkręcać z kupowaniem mega drogich a zbędnych części. ah i bateria uczciwa by się przydała . jeśli chodzi o rof to powinno sie koniecznie sprawdzić silnik bo u mnie był on za głeboko wciśniety odkręcenie śrubki i wyjęcie podkładek nie pomogło trzeba było piłować pokrywkę.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się zwiększyć moc eSki z tych 305 stokowych fps-ów do 365-370fps. Trochę w inny sposób niż Kakaroth;

- sprężyna M100 (jednak trzeba stwierdzić, że stokowa to około M90 bo przy 100-tce widać różnicę),

- uszczelniłem teflonem głowicę cylindra oraz lufę w komorze HU.

 

Koszt mniejszy ale lufa, komora HU i gumka Guardera pojawią się już niebawem i będzie miło :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...