Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning PJ4 S-SYSTEM - wewnętrzny.


Recommended Posts

od końca - wybijasz czarnego pina najbliżej kolby - łamiesz guna przez dość silne uderzenie pięścią w SIRa, ale takie z rozwagą a nie na chama :) nie mam jak zrobić schematu więc musisz dać sobie radę :)

 

odnośnie sprężyny... chcesz mieć krótką eMkę o mocy 480fps? ? ? [tyle daje sprężyna m140]. Do takiego tunningu musisz wymienić wszystko. dosłownie wszystko - całe bebechy GB, okablowanie, styki, baterię na 10,8 a taka już do chwytu nie wejdzie, prawdopodobnie obudowa GB też nie wytrzyma porządnego strzelania [o auto zapomnij].

 

Bezpiecznym tunningiem jest m120 max! Z uszczelnionym gunem jak ja mam to zrobione masz 360fps, ale zasięg naprawdę BARDZO ładny i nikt z CA, SRC czy TM nie podskoczy. Zapewniam. Więc spokojnie, sprężyna to nie wszystko.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A weź chwyć za lufe albo foregripa i za chwyt piscoletowy i pociągnij :P

A tak na marginesie to moja Ska mi upadła spadając RISem do ziemi i uderzając kolbą o ziemie pin roz****ł uszy :/ co prawda wyrwało po kawałku i jeszcze reszta trzyma to w kupie, ale nie wiedomo na jak długo :P

Link to post
Share on other sites

Panowie widzę że niektórzy gubią się jeszcze w anatomii AEG i wougle w budowie rodziny m4.

Tak dla ułatwienia powiem, że mam w PDF'ie instrukcję do S-Systema TM. Nawet laik da sobie z nią radę. Tak więc, kto potrzebuje ten niech pisze, a ja mu prześle ją mailem.

 

Pozdro Berliners.

Link to post
Share on other sites

HIREDGUN chcesz by broń miałA odpowiednią moc przemyśl te oto modyfikacje:

- Wzmocniona, łożyskowana prowadnica sprężyny (Guarder)

- Zainstalowanie sprężyny M130 (Guarder)

- Wzmocniony, poszerzony cylinder (Guarder)

- Wzmocniona, poszerzona, głowica cylindra - podwójnie uszczelniona

(Guarder)

- Wzmocniona, poszerzona, łożyskowana głowica tłoka (Guarder)

- Wzmocniona, poszerzona, uszczelniona dysza (Guarder)

- Wzmocniony zestaw zębatek - Super Torque Up (Classic Army)

- Skorygowanie podkładek pod zębatkami.

- Prace mechaniczne mające na celu zmniejszenie ryzyka blokady tłoka w

tylnym położeniu.

- Przesmarowanie.

 

To jakieś 450 fpsów. Polecam jeszcze dodać preclufe jak do psg1 i tłumik 30cm i powiem szczerze, że będzie to prawie karabin parasnajperski- czemu prawie? Bo najlepsze są sprężyniaki- mniej obaw o zacinanie itp. :) podro... aha koszt pełen to jakieś 570zł bez preclufy i tłumika- ale sprzęt firmowy a nie jakiś tani shit :).

Link to post
Share on other sites

Taaa jasne. Bateria to min. 200zł precelufa ok 150zł przy tej dł. tłumik 150zł a gearbox nie pożyje więcej niż 5tys strzałów (jeżeli nie rozpadnie się odrazu)... więc do wymiany kolejne 150zł. Nie zapomnij także pierdołach takich jak łożyska od30-100zł, popychacz 50zł. Więc wymiana wychodzi ponad 1200zł. A to nie ma sensu...

Link to post
Share on other sites

http://img90.imageshack.us/my.php?image=photo0302qc4.jpg

http://img174.imageshack.us/my.php?image=photo0301jx2.jpg

 

mój s-system z lunetę BLOG 3-9x40 z mojego APS Type 96 Maruzena. Wg mnie wygląda to co najmniej komicznie....

 

luneta JEST NA WYSOKIM MONTAŻU... ale i tak wygląda dennie wg mnie

 

porównanie z APS Type 96:

http://img79.imageshack.us/my.php?image=photo0299vj4.jpg

http://img159.imageshack.us/my.php?image=photo0300mv6.jpg

Link to post
Share on other sites

luneta JEST NA WYSOKIM MONTAŻU... ale i tak wygląda dennie wg mnie

 

||

\/

 

Dla mnie to spoko... może ładniej z wysokim montażem by wyglądało ale w końcu GUN i tak wygląda jak wygląda - strzelać też ma jakoś... lepsze to niż proca z lunetą icon_surprised3.gif teeth.gif .

 

 

:roll: Czytanie ze zrozumieniem się kłania...

Link to post
Share on other sites

Ja na początek kupiłem sobie prosty i tani kolimator :) i wygląda to tak:

KLIK . Powiem tyle że w realu jakoś fajniej to wygląda, może to wina kadru :P

 

A co do lunety, to tak szczerze mówiąc jest to dla mnie dziwne jej używać jeśli broń ma zasięg ok. 50m przy szybko poruszającym sie celu trzeba szczęścia żeby go uchwycić i trafić, dlatego według mnie kolimator jest naj ;)

Link to post
Share on other sites

Nie, kolimator posiada plamke, którą można regulować w 11 stopniach oraz ma regulacje w pionie i poziomie. A co do celowania to jak dla mnie wycelowanie z kolimatora to sama przyjemność.

 

A tak wracając do tematu to wymiana komory na tą co podał Kakaroth w krakmanie za 39zł, wymiana gumki na sylikonową i precka dużo mi dadzą ?

Link to post
Share on other sites

TAK :) wymiana gumki i precka [ja mam SRC] bardzo dużo dają w stosunku do stocka. Przede wszystkim możliwa jest porządna regulacja HU [u nas w teamie jestem już chyba etatowym ustawiaczem HU :)]. no i zbliża się zima a przy temperaturach 5stC i mniejszych gumki stockowe zamarzają i nie podkręcają kulek.

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

Ja co do twojej "m203" powiem pare słów: nie zamontujesz tego... a pozatym to po co skoro to ma zasięg zwykłej zabawki odpustowej no moze prawie slabego granatnika i strzela pojedynczo kulka 11 mm ktorej nigdzie nie znajdziesz - chyba ze z farba :-F . No i padnie ci to po tyg. max. :wink: więc po cholere ?

Link to post
Share on other sites

tłumik dźwięku w żaden sposób nie poprawia parametrów broni, chyba że służy do zamaskowania dłuższej lufy wewnętrznej.

 

Ten granatnik się nie nada, chyba że wymyślisz jakiś sposób żeby go podczepić na szynę ris. Bez sporem ilości przeróbek nie da rady go zamontować.

 

Tyle ode mnie

Link to post
Share on other sites

Ja co do twojej "m203" powiem pare słów: nie zamontujesz tego... a pozatym to po co skoro to ma zasięg zwykłej zabawki odpustowej no moze prawie slabego granatnika i strzela pojedynczo kulka 11 mm ktorej nigdzie nie znajdziesz - chyba ze z farba :-F . No i padnie ci to po tyg. max. :wink: więc po cholere ?

 

 

Jak dla mnie to nawet strzelać nie musi, chodzi mi o sam wygląd broni, a z granatnikiem wygląda super :) no a 500zł za granatnik+200 za granat to troche dużo więc założył bym sobie taką atrapke. A zamocował bym tak jak mocuje sie kolimator, tzn takimi łapkami co łapią za RISa i taką szyne przy kolimatorze. Tylko boje sie że ich skala 1:1 będzie wyglądała jak połowa prawdziwego

Link to post
Share on other sites

Tak jeszcze raz przeczytałem sobie ten temat, od dechy do dechy i chciałbym uzyskać konkretną odpowiedź na moje pytanie, ze względu, że dopiero zaczynam bawić sie w tunning więc sorki za jego lekką zieloność: co przydało by się wymienić ze stock'owych bebechów aby nie obciążać całego mechanizmu przy zamontowaniu M100?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...