Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning PJ4 S-SYSTEM - wewnętrzny.


Recommended Posts

  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ten zestaw jak dla mnie za drogi. Po co wymieniać cylinder na v1, jak w stocku jest zdaje się v0 ? Cena... 200 zł, a trzeba jeszcze dodać tłok prowadnice, sprężynę i łożyska ślizgowe przynajmniej.

 

 

Czy będą ważne ? Powiem tak, na zwykłych też będzie działać. Da to większa szybkostrzelność, a silnik będzie pobierał więcej prądu. Stąd trzeba baterie 9.6 v kupić.

Jednakże dla lepszej "mechaniki" geraboxa, zalecam zębatki o większym przełożeniu.

 

W dwóch zdaniach: Można oszczędzić na tych zębatkach i zostawić stock'owe. W końcu podobno są ze stali, a w przyszłości kupić o większym przełożeniu.

 

 

EDIT

 

Weźcie też pod uwagę to, że ta replika posiada gearbox v2, i że jest to pierwszy aeg P&J, i tak naprawdę nie wiemy jak długo wytrzyma taką sprężynę( w ujemnych temperaturach ). Ale Jak mówi przysłowie: "Do odważnych i bogatych Świat należy" ;-)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmmm dziwna sprawa ja w styczniu szykuje się na wstawienie ftk z m120 i dołożeniu aku 9,6 + wzmocniony tłok. Ale przed tym zbierałem opinie. W Polsce dostałem wiadomosć od 2óch typów, że spokojnie idzie na takiej sprężynie, tak samo znalazłem gościa z Anglii co już przerobił 2szt. na taką moc i też działa (tyle że oni mają producenta A&K, ale to praktycznie od naszych P&J się nie różni) więc albo masz dupną baterie albo skiszony silnik.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

moim zdaniem zestaw FTK HurricanE jest jak najbardziej wskazany za wyjątkiem sprężyny z zestawu (M120). Zamiast niej proponuję M100. "Setka" + dobrze uszczelniony układ powinien dać coś około 360 a 380fpsów.

 

Jeśli chcecie wrzucić M120 to zmieńcie zębatki.

 

Taka moja drobna rada.

Link to post
Share on other sites

czy takie części jak te:

Standardowy mosiężny cylinder CA

Standardowa plastikowa głowica cylindra CA

Standardowa dysza bez uszczelnienia CA

Standardowa, plastikowa głowica tłoka CA (ta żółta)

Standardowa sprężyna 130% Classic Army

Lufa standartowa CA

Wpłyną bardzo na szybkie uszkodzenie GB? I jakiego przyrostu mocy mogę się spodziewać? Repliki jeszcze nie kupiłem ale czekam na wypłatę i kasę ze sprzedaży G3 SAS well i wtedy prawdopodobnie się na to zdecyduje a kumpel daje tuningować m15 ca w asgshopie i daje mi te części więc chcę wiedzieć jak wpłynie to na replikę

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zapytać czy ktoś oddawał Ske do tningu do krakmanów? Potrzebuje stuningować gnata do ~420fps(ale nie więcej bo na pasternik nie wejde:P) i nie wiem czy kupić np. zestaw hurricane za jakieś 170zł + jeszcze wymiana innych części które mogą sie roznecieć to ok. 250-300zł czy nie pojechać do chłopaków z taiwanguna postawić kawe na ławe i niech zrobią tak żeby było dobrze, tylko że wtedy cena może mnie porazić :/

Link to post
Share on other sites

naprawde do tego zestawu trzeba dać 360zł za zębatki?? Na zlecenie pewnie ktoś by taniej zrobił. Nie dam tyle pieniędzy za pare kółeczek bo dla mnie to zdzierstwo i głupota :(

 

tzn. nie zrozum mnie źle, bo nie głupotą jest tyle dać bo jak trzeba to trzeba, ale głupotą jest tyle rządać bo założe sie że koszt produkcji takich zębatek to grosze

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że tak.

Jeśli masz zaufanie do tych zębatek oferowanych w zestawie FTK Guardera to śmiało możesz brać.

 

Ja na ich temat wiem mało, a na pewno mniej niż na temat Torque Up od CA więc dlatego postanowiłem połączyć FTK HurricanE z zębami od CA.

 

Moim zdaniem jednak polecam Tobie zostawić w spokoju sprężynę M120 i wmontować FTK HurricanE M120 ale docelowo ze sprężyną M100.

Efekt może ciut gorszy o fpsy ale oszczędzasz ponad 200zł.

Ktoś na forum opisywał, że wsadził zestaw tłoka NB i wyszło na Krakmanowym Serwisie 360fpsów, więc podejrzewam, że jeśli wsadzisz do tego M100 uszczelnisz układ to powinno podejść coś pod 380fpsów.

Link to post
Share on other sites

No guarder ma lepszą jakość, ale stosunek ceny do jakości to Huricane ma lepszy... Za 165zł +bateria+tłok (ewentualnie zębatki) masz M120s i koło 430-440fpsów

 

No guarder ma lepszą jakość, ale stosunek ceny do jakości to Huricane ma lepszy... Za 165zł +bateria+tłok (ewentualnie zębatki) masz M120s i koło 430-440fpsów

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...