Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z lufą od Glocka(teraz nie chce strzelać...)


Recommended Posts

Witam!

Jestem początkującum maniakiem i chociaż od roku z powodzeniem strzelam z sig'a 552TM to jednak nadal jestem technicznym ,,n00bem,, szczególnie jezeli chodzi o gaziaki.

Dotychczas z gaziakami nie mialem jakiegokolwiek doświadczenia.Nigdy z żadnego nie strzelałem ani nawet nie trzymałem, az do teraz. Dzis odebrałem na poczcie zakupionego na Allegro uzywanego Glocka 19 Ksc-Kwa z zamontowanym metalowym zamkiem. Pistolet był wspaniały przerósł moje oczekiwania.Sprzedający zostawił w magazynku troche gazu wiec oddałem kilka strzałów i wszystko pieknie. Tyle, ze jak odsuwam zamek do tylniej pozycji to cała lufa jest wygięta lekko w góre i ,,dynda,, przesuwa sie troche do tyłu, troche do przodu.Moge chwycić ją i potrząsnąć.Tak chyba nie powinno byc;).Tak samo jest z ta plastikową podłóżną częścia pod lufą.

Do tego gdy naciskam zwalniacz zamka to czasami zamek powróci dosyć szybko ale wiekszość razy powoli wsuwa sie na miejsce.

Raz widziałem filmik na którym pewien maniak prezentował swojego glocka(tez z m. zamkiem) i gdy on naciskał zwalniacz to zamek wracał na miejsce jak burza

Pewnie powinniem go rozebrać tylko, ze sprzedający nie miał manuala

a samemu troche strach bo jak juz mówiłem jestem technicznym n00bem.

Przydała by sie jakas pomoc

 

NOWY PROBLEM.

Echh...dajcie dziecku zabawke...

Nowa usterka.

Kupiłem butle green gasu napełnilem nim magazynek oddałem kilka strzałów i nagle po którymś strzale po naciśnięciu spustu pistolet nie wystrzelił zamek sie nie przesunął a spust pozostał w ,,naciśniętej,, pozycji,.Przeciągnąłem zamek do tyłu i spust wrócił na miejsce ale za kadzym razem gdy próbuje go nacisnąć dieje sie to samo i jak nie moge strzelać tak nie moge...

Link to post
Share on other sites
Tyle, ze jak odsuwam zamek do tylniej pozycji to cała lufa jest wygięta lekko w góre i ,,dynda,, przesuwa sie troche do tyłu, troche do przodu.Moge chwycić ją i potrząsnąć.Tak chyba nie powinno byc

To jest jak najbardziej normalne ;)

 

gdy naciskam zwalniacz zamka to czasami zamek powróci dosyć szybko ale wiekszość razy powoli wsuwa sie na miejsce

Jak już sam zauważyłeś to normalne nie jest :mrgreen:

 

Dobrze by było replikę rozebrać, przeczyścić, nasmarować odpowiednio i złożyc do kupy :roll:

Link to post
Share on other sites
gdy naciskam zwalniacz zamka to czasami zamek powróci dosyć szybko ale wiekszość razy powoli wsuwa sie na miejsce.

 

Hmmm może to trochę naiwne ale czy na pewno nie blokujesz ruchu zamka palcem(zwłaszcza jeśli jesteś w rękawiczkach)? Spróbuj zwalniać zamek placem drugiej ręki, szybko i zdecydowanie(ot tak dla testu czy to nie głupia przyczyna). Jeśli się mylę to zrób jak radzi OLO – przeczyść i nasmaruj.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

lewa reka sciagnij te 2 dupsy, po obu stronach korpusu broni, w dol. 2 reka przeladuj i zamek wyjdzie. zrob to bez magazynka. nie buj sie nic sie nie rozpadnie nic nie wystrzeli bedziesz mogl sobie zobaczyc jak to wszystko wyglada zani zabierzesz sie doczyszczenia. te glocki juz tak maja. sam mam G18c i G17 wiem co mowie. a to ze lufa lata to bardzo normalne, ze ustawia sie pod kontem zazem z zerdzia sprezyny powrotnej, kiedy zamek jest odciagniety to tez normalne.

Link to post
Share on other sites

Hmmm może to trochę naiwne ale czy na pewno nie blokujesz ruchu zamka palcem(zwłaszcza jeśli jesteś w rękawiczkach)

 

Nie nic z tych rzeczy.

 

Ogólnie pistolet działa, strzela bez zarzuty.Rozebrałem go przykreciłem srube od blow-backa bo troche juz zaczynala puszczac no i zaaplikowalem olej sil tam gdzie trzeba i teraz rzeczywiscie po nacisnieciu zwalniacza zamka zamek wraca troche szybciej. No ale na dodatek podczas tego ,,przeglądu,, chyba stworzyłem sobie nowe zmartwienie. Mianowicie wydaje mi sie, ze teraz z kolei odciąganie zamka idzie gorzej :) Jak naciąga sie go tak jak zwykle to nic nie czuc ale gdy uzyje sie do tego troche mniej sily to po naciągnięciu gdzies do połowy długości nagle czyć lekki opór, chwile potem czuć lekki ,,przeskok,,i dalej jest juz norm.Niby w niczym to nie przeszkadza bo jak napisałem przy uzyciu ,,normalne,, siły tego nie czyć no ale jednak zawsze ma sie ta swiadomość, ze cos jest nie tak.Jakas cześć moze zahacza o druga albo jest silne tarcie i cos w przyszłości moze pęknąć.

Mozliwe jest tez , ze nic sie nie stalo i,ze to sobie ubzduralem.Bo zauwazylem to dopiero po rozebraniu, przesmarowaniu i zlozeniu repliki co nie znaczy ze nie bylo tego wcześniej bo jak juz napisałem jest to z początku niezauwazalne.

Tak to jest kiedy techniczna sierota zacznie grzebac tam gdzie nie powina

Link to post
Share on other sites
Jak naciąga sie go tak jak zwykle to nic nie czuc ale gdy uzyje sie do tego troche mniej sily to po naciągnięciu gdzies do połowy długości nagle czyć lekki opór, chwile potem czuć lekki ,,przeskok,,i dalej jest juz norm

To też jest normalne :D

Poprostu ta zaokrąglona płytka na końcu zamka musi pokonać opór "młoteczka" w szkielecie i się z niego zeslizgnąć.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

"oddałem kilka strzałów i nagle po którymś strzale po naciśnięciu spustu pistolet nie wystrzelił zamek sie nie przesunął a spust pozostał w ,,naciśniętej,, pozycji,."

 

A czy przypadkiem po tych kilku strzałach selektor ognia nie przesunął się na "safe"? Czasami się zdarza...

 

A tu masz coś ciekawego:

http://wmasg.pl/artykuly.php?artykul=55

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam! Wszyscy mówią o przesmarowaniu, a nikt nie pomyślał o tym ze sprężyna powrotna może jest Stockowa albo sie już do niczego nie nadaje. Co do tego, że lufa unosi sie do góry to jest rzecywiście normalne, nazywa sie to chyba: "ryglowanie zamka". Co do tego oporu przy naciaganiu zamka to powinno to byc niezauważalne, a poza tym robi sie to tak sporadycznie, co nie zmienia faktu, ze jest normalne-tak jak pisał Stolar.

Pozdrooo RoNiN691.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...