Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem ze śrubkami (M15 Carbine)


Recommended Posts

Sfrustrowany "prostotą" problemu z moim M15, nad którym już się głowie pare godzin, postanowiłem zaryzykować i zwrócić się do fachowców. Tak wiec:

 

Ogólnym problemem jest dostanie się do gearboxa i stanąłem na dwóch etapach:

 

1. Nie potrafie wykręcić jednej z dwóch śróbek ( :lol: ) łączących gripa z gearboxem - jest już troche zjechana i śróbokret nie daje rady; pewnie już nieraz spotaliście się z takim problemem może z innym urządzeniem - jak w takiej sytuacji postępować? Ktoś mógłby mi zdradzić jakiś magiczny sposób aby obyło się bez bardziej inwazyjnych metod?

 

2. Jak wnioskuje z manualu; aby wyjąć gb należy również sciągnąć kolbe - nie wiem w jaki sposób wykręcic element będący na dźwigni (ten w kształcie walca)? - rozchodzi się o kolbę wysuwaną.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Co do śrubki to ja bym wsadził emkę w imadło i śrubokrętem oburącz spróbował. Jeśli jest aż tak zjechana, że oburącz nie idzie, to poza rozwiertem łebka śrubki wiertarką nic innego nie widzę.

 

 

Co do tego walca, to ja za niego łapie, ciągnę na maxa w dół i ściągam kolbę.

Link to post
Share on other sites

Dałem rade. Usiadłem, pomedytowałem, skupilem sie... i jak nie ruszylem! Ho-ho. :luzik:

Przepraszam że załozyłem małowartościowy wątek - byłem już zmęczony i wkurzony... Tak czy owak; wielkie dzięki Dor - byleś mym natchnieniem ;) I co do kolby, to nie spodziewalem sie że tak łatwo schodzi - w manualu strasznie to przekombinowanie wyglądało. :roll:

 

Moderatorów proszę o zamknięcie/skasowanie tematu, czy coś...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...