Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Struktura Force Reconu


Recommended Posts

Czy ktos wie jaka jest struktora Kompani FR? Na wiipedii znalazlem ze jest szesc plutonow, a zdanie pozniej powiedziane zostalo powiedziane ze jednym z 4ech plutonow kompanii jest pluton Scot/Snipers. Wiec jak to jest?

Jezeli ktos moglby przedstawic klarownie strukture tzn jak jest podzielona na plutony ile ludzi w plutonie bylbym bardzo wdzieczny.

Link to post
Share on other sites
The Operational platoons are staffed with a platoon headquarters consisting of a Platoon Commander (usually a Captain)' date=' a platoon sergeant (usually a Staff Sergeant or Gunnery Sergeant), Platoon Radio Operator (normally a Staff Sergeant or Gunnery Sergeant), a Navy Special Amphibious Reconnaissance Corpsman, and a platoon Equipment NCO (Rigger/ Armorer).

 

There are three, six man teams in the platoon. Each Team consists of a Team Leader (SSgt), an Assistant Team Leader (SSgt/ Sgt), a Radio Operator, and three Reconnaissance Scouts.

 

The six-man team concept reflects real world experience. The Company formerly fielded 4 man teams but there were a number of issues that impacted negatively on the Marines. Consider that they must jump, dive, or walk in with all the gear necessary to complete the mission. The new surveillance and communications gear is lighter, stronger and more efficient than what it replaces, but there is more of it. Less then six cannot carry the equipment necessary for Deep Reconnaissance missions. Equally important is what the team does with a friendly casualty. Unless a 4-man team was willing to cache all of its equipment, they would not be able to carry a casualty out.[/quote']

 

źródło:

 

http://www.forcerecon.com/strongmenarmed.htm

Link to post
Share on other sites

Szaszlyku owszem, ale amerykance blokuja serwery dla niektorych uzytkwnikow, i zadna strona niechce mi sie otworzyc :(

 

Jest prosty sposób na wejście na stronę, którą autor postanowił udostępnić tylko użytkownikom "swojego kraju" - całkowicie anonimowe proxy z danego kraju.

Kiedyś bez problemu wchodziłem na różne amerykańskie strony, które teoretycznie dla całego świata poza Stanami były zablokowane.

 

Nie podam Ci teraz konkretnych adresów, ale poczytać o proxy i znaleźć ich listy możesz pod następującymi adresami (dawno nie wchodziłem i nie wszystkie muszą działać):

 

http://www.polskiestrony.pl/bolec/proxy.php

http://tools.rosinstrument.com/proxy/

http://www.stayinvisible.com/index.pl/proxy_list

http://www.samair.ru/proxy/

Link to post
Share on other sites

Siedzialem dzis i nie moglem rozgrysc kwestii snajperow. Maja takowa bron na skladzie, ale tylko jeden operator z kazdego teamu przechodzi szkolenie w szkole snajperstwa usmc, w misjach DA rozpoznaniem i obserwacja zajmuja sie wydzielone z batalionu (batalionu czego USMC czy Reconu czy jeszcze czegos tam) scout/sniperzy (za strongmen armed) na jakims forumie znalazlem ze snajperzy FR (chyba te osoby co przeszly kurs) sa wykozystywane do non survilence (czy jakos tak), ile mnie moj angielski nie myle to w tlumaczeniu wychodzi przeciw obserwacji?

efc12b28bb8d0ef4.jpg

mam rozumiec ze Ci panowie ze zdjecia wlasnie cos takiego robia

Link to post
Share on other sites
sa wykozystywane do non survilence (czy jakos tak), ile mnie moj angielski nie myle to w tlumaczeniu wychodzi przeciw obserwacji?
Nie, to by było counter survilence. To raczej coś w stylu "nieobserwacyjne" czy "niewywiadowcze", choć nie wiem co to ma znaczyć.
Link to post
Share on other sites

Nie, to by było counter survilence. To raczej coś w stylu "nieobserwacyjne" czy "niewywiadowcze", choć nie wiem co to ma znaczyć.

 

Niestety nie moge ponownie znalesc tej strony, jednak na 100% niebylo tam counter tylko non. Czy ktos wie o co chodzi?

Link to post
Share on other sites

non survilence w takim układzie to chyba chodzi o czysto "bojowe snajperstwo" czyli eliminacja doraźnych zagrożeń dla oddziału (obsługi KM, moździerza,działka bezodrzutowego i tp.), eliminacja dowódców przeciwnika w trakcie "potyczki" i takie tam. To by pasowało pod pojęcie niewywiadowcze czy nieobserwacyjne. Nic mądrzejszego nie przychodzi mi do głowy.

 

W innym przypadku snajperów używa się właśnie jako "wywiadowców" zwiadowców, albo jako "countersniperów" więc to chyba chodzi o to co powyżej nabazgrałem ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli mowa o batalionie, to myślę, że chodzi o batalion rozpoznawczy Recon BN. Każda Dywizja USMC ma taki w swoim składzie, a w skład takiego batalionu wchodzą również Scout Snipers. Recon jest często mylony z Force Recon. A do zadań Recon należy właśnie bezpośrednie rozpoznanie i wsparcie o jakim pisze Thor_

Link to post
Share on other sites
rozpoznaniem i obserwacja zajmuja sie wydzielone z batalionu (batalionu czego USMC czy Reconu czy jeszcze czegos tam) scout/sniperzy

 

pytałeś też o batalion, chyba że Cię źle zrozumiałem :roll:

 

Pedrak mowa jest o snajperach w kompani FR a nie Bn Reconu

 

oczywiście że o tym jest mowa, nigdy nie twierdziłem inaczej

Link to post
Share on other sites

pytałeś też o batalion, chyba że Cię źle zrozumiałem :roll:

oczywiście że o tym jest mowa, nigdy nie twierdziłem inaczej

zle mnie zrozumiales, chodzilo mi o to ze znalazlem info ze podczas akcji DA zabezpieczenie snajperskie/obserwacyjne wykonuja wydzielone z batalionu (i tu wlsnie nie wiem czy batalionu USMC czy wlasnie Reconu) oddzialy scout/snipers

Link to post
Share on other sites

Znowu zesmy sie nie zrozumieli wiec powoli i jeszcze raz

wiem o tym ze nie ma batalionu FR i ze ten dziala samodzielnie acz niekoniecznie, gdyz jak wyczytalem podczas akcji DA zadania snajperskie sa powierzana wydzielonym scouts/snipers z batalionu, tylko ze nie bylo jakiego czy jakiegos batalionu korpusu, batalionu STA czy moze batalionu Recon Marines (jak sam wspomniales jest to cos innego niz Force Recon) mam nadzieje ze to wkoncu jasne :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...