Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

m24 vs L96


Recommended Posts

Witam

Czytałem bardzo dużo na ten temat.

Interesuje mnie m24 rozbudowane o zestaw cylindra ze sprężyną 300% 540fps

Głównie chodzi mi zasięg w porównaniu z swd 540fps oraz o wytrzymałość. Miałem bardzo dawno temu super 9, ale w moim odczuciu to do niczego się nie nadaje (wszystko trzeszczy, strach naciągać, żeby nić nie ułamać, byleco z plastiku ) Może lepszym wyborem byłoby L96 ? Czy da się go stuningować do tych 540fps, tak by był bezawaryjny? Czy naprawdę L96 jest dużo lepiej wykonane od m24? Nie ukrywam, że wolałbym emdwudziestkęczwórkę, ten karabin coś w sobie ma i ciągnie mnie do niego.

Prosiłbym o wypowiedź użytkowników M24 po takiej operacji. Czytając forum nie znalazłem konkretów” czy coś się załamie czy nie, czy chodzi gładko czy nie. Jeszcze jedno pytanie: jak naciągacie swoje karabinki? Trzymacie tylko za rygiel? Ładując super 9 trzymałem za rygiel i jednocześnie za cylinder, bo przecież by się połamał. Podsumowując chciałbym sobie kupić M24 (540fps), ale skoro ma mi sprawiać kłopoty to po co? Dlatego proszę o wypowiedź użytkowników.

Z góry dzięki !

Pozdr.

Link to post
Share on other sites

Która L-ka? APS96 Maruzena czy ta chińska porcelanka? Chińskie są robione strasznie nierówno - jedna ciśnie 520, druga ledwie 450 fps, w niektórych zatrzask maga krzywo siedzi, drobne bajerki w stylu wskaźnika naładowania i pojemności magazynka nie zawsze działają... Plusy takie, że lufa ma ok. 6,07 mm, a w zestawie jest całkiem przyzwoita lunetka z montażem.

Chociaż w sumie czego chcieć za sto papierów? :wink:

Link to post
Share on other sites

nie mam ale widzialem dokladnie m24 bo mialem takie same dylematy jak Ty i odpowiedź jest jasna-lepsza jest TYPE 96. W 24 wyrabiaja sie srubki,łoże zaczyna latać więc zapomnij o skalibrowaniu lunety itp. Za to Type 96 Maruzena to marzenie. osobiście nie slyszalem o jakis skargach na stuningowane modele

Link to post
Share on other sites

nie ma. tak na dobrą sprawę w PL nie ma prawie nic do tunningu APS 96. Polecam zaopatrzeć się we wszystko na WGC/Dentrinity/Redwolfie.

 

Odnośnie sprężyny - stockowe części wytrzymują max sp120.

 

Obudowa spustu wytrzyma zestaw cylindra 500fps bez problemu.

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

Wróćmy jeszcze do M24, czy wyrabiają się gwinty w śrubach czy łebki? Na dobrą sprawę, śruby można wymienić na porządne. Co dokładnie (może byłbym w stanie dany element dorobić) dzieje się ze spustem po wymianie na zespół 540fps? Jakie są konkretne osiągi po ów wymianie, chodzi mi o to czy staje się już taką fest, full wystarczającą snajperą. (np. jak SWD 550fps)

Link to post
Share on other sites

Czy możecie podać mi stronę z tymi częściami do L96? Jeżeli komuś by się chciało to linki :wink: Głównie chodzi o cylinder i sprężynę (max jaką uznacie za stosowne) i zespół spustowy (chociaż jeżeli z stockowego psuje się np. jedna część to mógłbym ją dorobić, ale... no właśnie nie mam pojęcia co )

 

PS Sorry, że truje, ale przed kupnem wole wszystkiego się wywiedzieć. Może dlatego, że jestem strzelcem sportowym i sprzęt musze mieć niezawodny. Strzelam z karabinu ( kula i pneumatyk) w klubie AZS Częstochowa. ASG interesuje się już od dawna, kiedyś nawet się bawiłem, ale raczej amatorsko. Teraz chce się wziąć za to konkretniej. Razem ze mną wchodzi w to brat i kolega. Przepraszam też wszystkich, że się nie przywitałem (zapomniałem gdyż czytelnikiem jest od dawna i czuję się niejako zadomowiony: WITAM WSZYTSKICH PASJONATÓW)

Takie małe OT o sobie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...