Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co sie stanie, gdy po kbk AK przejedzie czolg ;o)


Recommended Posts

Matek - a co innego mialo sie mu stac??

 

chyba nie spodziewales sie "placka"... najprawdopodobniej nic by sie AK nie stalo gdyby lezal na twardym podlozu - tzn. takim, zeby sie czolg w nie nie wcisnal ;p

GuNNeR nie mów że nic sie nie stanie bo nie wieże że magazynek czy kolba lub okładziny wytrzymają nacisk kilkidziesieciotonowego czołgu :!: :!: :!: :!:

Link to post
Share on other sites
Remov to skandal że pokazujesz takie drastyczne zdjecia ! Przecież te zdjecie ogladaja maniacy militarii ! Powinienes sie wstydzic ! Ja to ogladałem z łzami w oczach !
Jakby Ci to delikatnie powiedzieć - moje podejście do broni poza hobbistycznym jest totalnie użytkowe, w myśl zasady, że broń to tylko narzędzie. Także z mojego punktu widzenia każdy kto pieści swój karabin, podnieca się jego kształtem czy stara się traktować broń jako fetysz i dopisuje do tego jakąś ideologię jest cokolwiek dziwny...
Link to post
Share on other sites

Ostra bron na wojnie moze uratowac Ci zycie. Wiec traktowanie broni jako czegos wiecej niz kawałka metalu jest jak najbardziej na miejscu.

 

Remov - czym kierowales sie wybierając twoj karabin (asg) ? Przeciez nie osiągami - kazdy ma podobne - po prostu wybrałes ten który Ci się podoba :)

 

Pinky ma racje - ten widok i u mnie wywołuje nostalgię - bądź co bądź został zniszczony kawałek dobrego sprzętu.

Link to post
Share on other sites
Ripek]Ostra bron na wojnie moze uratowac Ci zycie. Wiec traktowanie broni jako czegos wiecej niz kawałka metalu jest jak najbardziej na miejscu.
Narzędzia też się szanuje, aby były sprawne konserwuje się je, ale bez przesady.
Remov - czym kierowales sie wybierając twoj karabin (asg)?
Odpowiedź jest prozaiczna w owym czasie tylko i wyłącznie ceną.
Pinky ma racje - ten widok i u mnie wywołuje nostalgię - bądź co bądź został zniszczony kawałek dobrego sprzętu.
Karabinek, amortyzator, nitownica, wiertarka, ponośnik - a co za różnica?
Link to post
Share on other sites
no coz... moze i jest ciezki, ale dzieki gasienicom masa rozklada sie na BARDZO duza powierzchnie
Zależy jeszcze od rodzaju owej powierzchni. Poza tym niemal kilogram na centymetr kwadratowy to jest mało? Do tego nie zapominaj o szybkości oddziaływania - jeśli zrzucisz sobie 50kg na nogę i położysz, efekt będzie inny.
powiedzmy, ze nacisk na AK wyniosl by (na twardym podlozu) jakies 50-60 kilo...
Zobacz na jakim podłożu był ów karabinek. Generalnie rzecz biorąc to skaczący człowiek miałby dużą szansę złamać mu kolbę, a w tym przypadku nastąpiło dodatkowo wygięcie rury gazowej czy nawet lufy.
nie sadze, zeby ta bron uszkadzala sie od tego, ze jakis zolnierz przypadkiem na niej stanie... jednak moge sie mylic...
A to zależy na co stanie. Na jakim tereni i w jakich warunkach.
Link to post
Share on other sites
Ripek]Gdyby to było forum maniaków amortyzatorów samochodowych i w miejscu AK leżał taki to tez byśmy sie rozczulali
No niby jest to forum miłośników (maniaków) ASG, a ten karabinek na zdjęciu wykonany jest z metalu i drewna, a nie kopolimerów akrylonitrylu, butadienu i styrenu (o innych tworzywach sztucznych nie wspominając), jak większość replik. Zatem też nie wiem dlaczego ktokolwiek miałby rozpaczać.
Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

Tak patrze i patrze... MacGyver zrobil by z tego drugie T-72, znajac pomyslowosc serialowego bohatera :P

 

Karabinek, amortyzator, nitownica, wiertarka, ponośnik - a co za różnica?

W dostepnosci. Wszytsko poza karabinkiem kupisz w zasadzie bez zezwolenia :P

Link to post
Share on other sites

Gdyby lezal na twardym podlozy, byloby jeszcze gorzej. To tak, jakbys go wkrecal w imadlo. Poza tym nacik na cm nie ma nic do rzeczy. To jest nacisk na powierzchnie plaska, a jakby nie bylo AK swoja "grubosc" ma i wystaje ponad powierzchnie gruntu. Czyli nacisk jest duuuzooo wiekszy...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...