Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam - interesuje mnie wyciagniecie z karta 500fps

 

chce zmienic w nim wszystko co potrzebne zeby ta bron osiagnela taka moc, niestety nigdy sam niczego nie tuningowalem, wiec chcialbym wyslac do sklepu aby mi to zrobili. Za wszystko zaplace, ale stad ma prosba do was - co musze wymienic w broni aby dzialala poprawnie, aby osiagnela taka moc. Wiem ze do wymiane bedzie praktycznie wszystko ale interesuje mnie dokladnie co i jakie sa tego ceny bo nie wiem czy w 1000zl sie zamkne.

pozdrawiam i dziekuje za pomoc

Link to post
Share on other sites

Na 500fps to ci trzeba będzie spreżynke M150 lub M160.

- Do tego niestety gearbox wzmocniony - 319zet (od razu z łożyskami i tłokiem)

- silnik systemy torque up - około 250zet

- prowadnica wzmacniana - 67zet

- głowica głoka, cylindra - 120zet

- dobra batka obowiązkowo 9.6v lub 10.8v - ok. 220zet

- precka - 120zet

- gumka hu - 30zet

- kable

 

Oczywiście podane części są jedynie propozycją, możesz wybrać inne w innych cenach.

Nie wiem ile to wychodzi dokładnie razem bo nie licze, ale tanio nie wychodzi i na pewno powyżej 1 tys, bo musisz zmienic praktycznie cały mechanizm, żeby to pochodziło. Tryby są najmocniejszą stroną M14 Kart/AGM, ale nie obiecam ci że wytrzymają M150/M160.

Poza tym najlepiej jakbyś wtedy zapomniał o trybie auto ;-)

 

A ja mam pytanko: czy znalazł ktoś może zestaw wyciszonych głowic do gb.7? U mnie na m120 tłucze się to jak sieczkarnia :twisted:

Znalazłem takie do gb.3 http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=98

ale nie wiem czy będą kompatybilne.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites
Znalazłem takie do gb.3 http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=98

ale nie wiem czy będą kompatybilne.

Do Karta nie będą pasować, Mendi popatrz na konstrukcje głowicy cylindra http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=971, jest inaczej jak w v.3.

Posiadam właśnie ten zestaw co podałem linka, niewiele wycisza, a zestawu cichej głowicy tłoka i gł. cylindra w Polsce nie ma.

Link to post
Share on other sites

Nie od dzis wiadomo ze do 420-430 fps idzie gladko, a powyzej fps'y wzrastaja mizernie i w dodatku nieproporcjonalnie do wplywu na zuzycie czesci. Dlatego uwazam ze przy ekstremalnym tuningu, walczac o kazdy FPS warto dolozyc troche wiecej i zamiast wzmocnionego zestawu cylindra, wziac wzmocniony BORE-UP - mozemy zsykac nawet 40 fps wiecej! Jest tylko jeden problem - nie wiem czy ktos robi BU do M14 - moze ktos kompetentny sie wypowie?

Link to post
Share on other sites

Ja kupowałem zestaw cylindra na MG, gdzie napisane jest: "Zestaw cylindra o powiększonych średnicach z tłokiem do M14". Myślałem, że to prawda, ale po sprawdzeniu średnic cylindra i dyszy wyszło, że jest to tylko wzmocniony, lepiej uszczelniony zestaw cylindra do M14.

Dlatego uwazam ze przy ekstremalnym tuningu, walczac o kazdy FPS warto dolozyc troche wiecej i zamiast wzmocnionego zestawu cylindra, wziac wzmocniony BORE-UP - mozemy zsykac nawet 40 fps wiecej!

Też jestem takiego zdania - u mnie BU to priorytet, ale nie ma ich dla M14.

Edited by bartek_86
Link to post
Share on other sites

Ja znowu coś o komorze.....

 

Coś tam sobie naprawiłem (dorobiłem z drutu) ale to komora albo u mnie źle działa po naprawie i przed popsuciem zreszta działała tak samo. Chodzi o to że jeżeli tak gumka na lufie zostana odpowiednio mocna wciśnięta, np. podkecamy hop up na max, to ona nie ma prawa, nie ma takiej opcji, żeby ona się odregulowała ona pozostanie dalej wciśnięta, może 2-3 kulka lekko ją oddepchnie do góry ale wątpie. Ja po tej "naprawie" nie widze róznicy pomiędzy podkeconym na max hopem a rozregulowanym.

 

Mam też drugi problem oddalem może z 20 strzałów i się coś zacieło... wziołem lufe wyciorem wyleciała jedna kulka ale dalej nie może naciągnąc spręzyny w gerboxsie robi tak jakby chciał a nie mógł. Bateria jest dobra bo według voltomierza ma ona jeszcze 9.1V

Link to post
Share on other sites

generalbot bateria może miec napiecie 9.1V ale ma zamało pradu wes ja podładuj trohe powino ruszyć jak nie to rozbiesz GB i sprawdz Zatrzask Anti-reversal mugł sie zaciać.

 

pytanko toś wie może o Rozdzielaczu trybu ognia pojedynczego do GB v7 kiedy sie pojawi na ASGSHOPie ?

 

Pisz poprawnie, zdaniami z interpunkcją i dużymi literami.

Stosuj polskie znaki!

Inaczej posty będą kasowane.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dobrze widzę, to oderwało ci sie jedno "skrzydełko" przy muszce. Jak dla mnie wada to żadna. Nie widze sensu w zakupie drogiego (72$) tłumika. Kup sobie lepiej tłumik dźwięku, lub załóż sobie koli lub lunetę.

 

Sprawdzał ktoś może kompatybilność tej dyszy dostępnej na specshop, dedykowanej do m14, z Kart lub AGM??

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Nie wiem o co im chodzi z tymi zębatkami. Może o szybkostrzelność. U mnie po wymianie zespołu tłoka na guarderowski, na m120 śmiga jak talala. Co prawda używam raczej batki 9.6, ale nawet na batce stockowej można spokojnie pociągnąć strzelanke na singlu. Wystarczy zwarcia zniwelować na gb.

 

Po 6tys kulek zrobiłem przegląd, jedyne zużycie jakie widać to:

- starcie farby na prowadnicy wzmocnionej :lol: ,

- uszkodzenie zębów z jednej strony na wzmocnionym tłoku (to sie stało zaraz po założeniu, widocznie jakoś nie pasują odległości zębów w tłoku i zębatce, ale chodzi dobrze).

 

WSZYSTKIE ZĘBATKI SĄ W STANIE IDEALNYM.

 

Skoro zębaki stockowe (swoją drogą bardzo chwalone, bo ponoć mocniejsze o wiele od np. CA) rozwaliły wzmocniony tłok bez uszczerbku dla siebie, więc nie rozumiem po co to zalecenie wymiany samych zębatek....

 

A tak bajdałej to zamówiłem wczoraj tą dysze z asgshop. Po weekendzie (po egzaminach ;/) sprawdze czy pasi.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Jak kto woli. Wolność słowa i wyznania jest... podobno.

 

W każdym razie ja na XYT nie narzekam, według opisów są stalowe (magnes je przyciąga) i wytrzymałe: zębatki contra wzmocniony tłok - 1:0.

Co więcej stockowe zębatki CA posypały się aż miło w 2 nowych karabinach CA w mojej okolicy, po 1 magu na M110. A tłoki całe.... Daje to do myślenia.

 

Z tego co pamiętam, ktoś miał M14 Kart na M150 i strzelało, stockowe zębatki zdzierżyły?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Nie kupuj zębatek. To bez sensu. Moje wytrzymują M150. Jak byś w przyszłości chciał wymienić GB, to będziesz znów musiał kupić zębatki. STU nie będą pasowały do zębatki środkowej dodawanej z GB G&P. Tak to tylko przełożysz sobie standardową tłokową i silnikową z Karta, albo kupisz zestaw Prometheusa dedykowany do M14.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...