Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bolle Chronosoft - Ballistic Lens


Recommended Posts

wytrzymałe są bardzo :D mówią ze wytrzymają strzał z wiatrówki ale jakos nie miałem odwagi sprawdzic. za to testy z m700 przeszły celująco (oczywiscie zadnego sladu po strzale z około pół metra). Jezeli odpowiednio o nie dbasz (musisz uważac czym wycierasz od srodka) nie powinny Ci wogóle parować. Co do hełmu GI nie wiem, nie próbowałem. Używam ich od około pół roku (bardzo intensywnie) i musze powiedziec ze jestem naprawde bardzo zadowolony. Wcale nie ograniczają pola widzenia (tańszym goglom to się zdarza) i nie rozmywają. Są solidnie wykonane i nie ma sie do czego przyczepic. No i tyle ode mnie :P

Link to post
Share on other sites

dla mnie te gogle to totalne gówno. Okulary wchodzą ale pod naciśkiem maski wbijaja się w twarz. Troche zmokły po deszczowej strzelance i jakimś cudem woda dostała się miedzy szybki! syf sie jakis w środku zrobił nie do wyczyszczenia. Dodatkowo cholernie parują! wyciąłem gigantyczne otwory wentylacyjne i to g... dało... totalnie nie polecam! sam sklep mi powiedzial ze bez otworow wentylacyjnych beda kazdemu parowac... A okazalo sie ze nawet otwory nie pomagaja :/ nawet jezeli szybka "przeciwmgielna" że tak ją nazwe.. spełnia swe zadanie to paruje szybka nalistyczna ;]

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...

Płakać mi się chce jak widzę niektóre odpowiedzi...

Większość gogli paruje, więc nie wiem dlaczego akurat te miałyby się nie nadawać? Po posmarowaniu ich cyprysem(pół roku temu) ani śladu pary przez cały czas intensywnego używania. I to bez wycinania jakichś otworów wentylacyjnych.

Poza tym mają dwie szybki balistyczne po 3 milimetry, więc o bezpieczeństwo bym się nie martwił.

Minus? Jeśli coś Ci się dostanie między szybki, strasznie trudno usunąć. Poza tym- polecam.

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar kupić to gogle, ale przed zakupem chciałbym się dowiedzieć czy:

- da się w Polsce wymienić wizjer,

- gogle wytrzymają strzał o mocy 450 FPS'ów z odległości 5m,

- oraz czym się różnią od bolle x500 i x800.

Z góry dziękuje.

 

Miałem te gogle, więc postaram się odpowiedzieć:

- Nie, raczej nie. Nie widziałem nigdzie wymiennych szybek do Chronosoftów, nawet w Capri, gdzie jest duży wybór.

- Wytrzymują nie tyle postrzał, co cały magazynek po całej ich powierzchni z 380fps z ok. 2cm. Seria zostawiła w jednym miejscu dziwny ślad, nie mam pojęcia co to jest, bo nie jest to ani pęknięcie, ani rysa. Wygląda to jak bańka powietrza. Ponowne testy skoncentrowane na tym śladzie (ta sama odległość) nie pogłębiły go ani nie zostawiły innych. Potem zostały jeszcze przetestowane na 500 fps z odległości +/- 2m - pojedynczy strzał. Ani śladu.

- eee... Budową i kształtem? Bo czym się mogą różnić? Pytanie trochę jak o różnice pomiędzy trzema modelami Toyoty/Lexusa/Fiata etc. 8) Ta sama firma, ale różne konstrukcje. X800 mają nietypową konstrukcję ze szparkami, co sprawia, że mniej parują.

 

Ogólnie nie polecam Chronosoftów - są dość wytrzymałe (choć ten w/w ślad świadczy na ich niekorzyść), ale parują jak rzymska łaźnia i są - jak dla mnie, choć to już sprawa indywidualna - niewygodne.

Edited by Vimes
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...