Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ustawowy termin 10 dni na zwrot towaru zakupionego w necie


Recommended Posts

Nie każdy, zależy od kogo i jak kupiliśmy.

 

Ustawowy termin na pewno obowiązuje, jeśli kupiliśmy od osoby prowadzącej działalność gospodarczą poprzez "Kup Teraz".

Jeśli kupiliśmy w licytacji - nie wiem.

 

Jeśli kupiliśmy od osoby fizycznej nie prowadzącej działalności gospodarczej (czyli od osoby prywatnej) - o ile wiem, nie obowiązuje.

W przypadku "Kup Teraz" chyba też nie, ale tu nie jestem pewien.

 

W każdym przypadku możemy domagać się zwrotu towaru niezgodnego z opisem (bo to podchodzi pod oszustwo). Ale jeśli kupimy coś używanego od osoby prywatnej, będzie zgodne z opisem, a zepsuje się po powiedzmy tygodniu - podstawy do zwrotu nie ma (jeśli sprzedający nie dał gwarancji). Gwarancja to tylko dobra wola sprzedawcy (oczywiście proszę nie mylić gwarancji ze "zgodnością towaru z umową" - ale to obowiązuje chyba tylko firmy i rzeczy nowe).

 

Przynajmniej tyle można wyczytać z "Cafe" Allegro. Jeśli ktoś zna dokładnie aktualnie obowiązujące przepisy to sam chętnie dowiem się, jak to jest. Wszystkie powyższe opinie pochodzą od osób, które regularnie i od dłuższego czasu wypowiadają się na "Cafe" Allegro i nie wiem, ile jest w nich prawdy, ale nikt tam tego nie neguje.

Link to post
Share on other sites

 

Przynajmniej tyle można wyczytać z "Cafe" Allegro. Jeśli ktoś zna dokładnie aktualnie obowiązujące przepisy to sam chętnie dowiem się, jak to jest. Wszystkie powyższe opinie pochodzą od osób, które regularnie i od dłuższego czasu wypowiadają się na "Cafe" Allegro i nie wiem, ile jest w nich prawdy, ale nikt tam tego nie neguje.

 

a moge prosic o link(do cafe na allegro z tym postem)

Link to post
Share on other sites

Wpisz w wyszukiwarce na Cafe "zwrot", "zwrot towaru", "zwrot przedmiotu" to wyskoczy ci masa wątków. Czasami jest kilka dziennie na ten temat. Ja przeczytałem kilkadziesiąt/sto kilkadziesiąt dyskusji przez jakiś czas i z wielu opinii można wyciągnąć takie wnioski, jak wyżej opisałem. Nie jestem w stanie znaleźć teraz tych konkretnych wątków, za dużo tego.

 

Chociażby te:

http://allegro.pl/phorum/read.php?f=298&am...v=&t=493251

http://allegro.pl/phorum/read.php?f=298&am...v=&t=507250

Link to post
Share on other sites

Sprzedającym jest osoba fizyczna:

- zwycięzca aukcji (nieważne czy z licytacją czy "kup teraz"), który kupił towar od osoby fizycznej nie ma prawa do ustawowego zwrotu towaru do 10 dni od zakupu bez podania przyczyny

To jest dość oczywiste

 

Sprzedającym jest firma:

- zwycięzca aukcji z opcją "kup teraz" ma prawo do ww zwrotu w ciągu 10 dni

- zwycięzca aukcji na zasadzie licytacji (min. 2 oferentów) <nie ma prawa do zwrotu>

 

Źródło:

http://allegro.pl/phorum/read.php?f=298&am...08&t=514008

 

Ale najlepiej chyba przedzwonić i samemu się dowiedzieć, jeśli ktoś ma wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...