Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak rozebrać lunete?


Recommended Posts

Po primo. Krzyż nie jest na żadnej soczewce. To cienkie nici umieszczone w płaszczyźnie obrazowej obiektywu (i płaszczyźnie przedmiotowej okularu).

Spróbuj wykręcić okular - powinno Ci się to udać bez problemu. Jeżeli te paprochy leżą na okularze, wyczyścisz to bez problemu. Nie próbuj NICZYM dotykać krzyża! Zerwiesz blaszki w iment. Nie dmuchaj też na krzyż powietrzem do komputera - j.w. Jeżeli smieci są na wewnętrznej stronie obiektywu, to:

- możliwe, że obiektyw da się wykręcić jak okular (tubus trzyczęściowy);

- soczewki obiektywu są mocowane na pierścieniach, mający wycięcie (szczerbinkę). Zaklej soczewkę taśmą malarską (żółtą) by uchronić soczewkę przed zarysowaniem, i używając np. otwieracza do butelek z Victorinoxa wykręć pierścienie - poza ostatnim, ustalającym położenie soczewki. Wczyścić, założyć. Nie zmieniaj położenia ostatniego pierścienia - krzyż znajdzie się wtedy poza ogniskiem soczewki i będzie niewyraźny.

 

Życzę sukcesów!

Link to post
Share on other sites

Witam wykrecilem okular ale wiecej nic nie moge! nie bardzo wiem za co sie zabrać.

 

Mam fote. plamy oleju???? znajduja sie po wewnetrznej stronie tego szkkielka z krzyzem.

 

 

zzzbo3.th.jpg

 

Wybiore sie jutro do optyka, może bedzie miał czas i podejmie sie tego...

Link to post
Share on other sites

Czy ona taka dobra? No nie wiem.... W kazdym razie serwis bedzie kosztował około 60 zł + przesylka w obie strony co daje okolo 100 zł...

 

Cyba zostawie tak jak jest poniewaz te krople przeschly jakos i puki nie wlaczy sie podświetlenia to mozna strzelać...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...