Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ile to będzie fps? - Proszę o pomoc!


Recommended Posts

Witam!

 

W mojim Marui AK 47 wymieniam stockowe części na :

Sprężyna M 120

Łożyskowana głowica

Uszczelniona dysza

Łożyskowana prowadnica sprężyny

Wzmocniony tłok

Stalowa głowica cylindra

Chromowany cylinder

Wzmocnione zębatki

Popychacz wzmocniony

Stalowe podkładki i łożyska - Czyli zestaw FTK Guardera +

 

Silnik Hi tourque Classic Army

Lufa prec.

Stalowa komora hop up + silikonowa gumka hop up.

 

Tak jak w temacie. Proszę o pomoc kolegów maniaków i oszacowanie mniejwięcej ile to będzie fps. Dziękuję i pozdrawiam.

Ninja

Link to post
Share on other sites

Różnie to bywa...

 

Moje M15 miało "tylko" 420 fps, więc zastosowałem motyw znany z Cymy: taśma teflonowa izolująca hopup.

FPSy wzrosły do 480.

Wniosek: M15 CA jest stockowo nieszczelne ;-)

 

Inny przypadek - wymiana "szczelnej" dyszy Hurricane w AUGu TM z powrotem na "nieszczelną" stockową dała wzrost o jakieś 15-20FPS... (nie pamiętam dokładnie).

 

Wszystko mierzone na chrono.

 

Tuning to dziedzina doświadczalna...

 

-

Link to post
Share on other sites

Tak, mitoman wyposażony w chronograf...

 

Powtórzę, bo widocznie nie dotarło:

Wszystko mierzone na chrono.

 

Zanim zaczniesz kogoś oceniać naucz się czytać koleś...

 

Mitomania to podawanie "fpsów" na podstawie włożonego łupgrejdu, bez faktycznego zmierzenia prędkości wylotowej na chronografie.

 

-

Link to post
Share on other sites

A powiedziałbyś, że "stockowa" dysza może być lepsza od takiej "szczelnej" z FTK? Bo ja na pierwszy rzut oka też nie... Ale chronometr nie kłamie.

 

Zresztą gdy chronometr pojawił się na naszym "podwórku", to zrobił niezłe zamieszanie w czasie pierwszych pomiarów. Nagle okazało się, że niektórzy mają np. o jakieś 100FPS mniej niż im się wydawało, że powinno być po łupgrejdzie. Okazało się, że fabrycznie nowa replika renomowanej firmy może może mieć o kilkadziesiąt FPS mniej niż podaje producent (wartości przykładowe, poznaniacy którzy byli na pierwszej strzelance, na której pojawił się nasz chronometr, będą lepiej znali szczegóły).

 

Dlatego któryś raz już powtarzam - gadanie "włożę sprężynę X oraz części ABC to dostanę Y fpsów" jest takim uogólnieniem, że można je z miejsca między bajki włożyć. Jest masa czynników wpływających na końcowy efekt. To po prostu "dziedzina doświadczalna".

 

To tyle o mitach i faktach. Już milknę i nie psuję więcej dobrego samopoczucia "podkręcaczy"... ;-)

 

 

P.S. I zauważcie, że nie były podawane parametry tej M15 (sprężyna itd.). To, że w tym egzemplarzu "kawałek taśmy" dał nagle taki skok prędkości wylotowej, nie znaczy że tak samo będzie w każdym innym.

 

P.P.S. Nie mam zamiaru się wymądrzać, zwracam tylko uwagę na pewne fakty. Nie jestem doświadczonym "tuningowcem", w przypadku chęci polepszenia parametrów oddaję zabawki lepszym ode mnie w te klocki. Właśnie Kmieciowi :)

 

-

Link to post
Share on other sites

Ritter - Nie obraź się ale wyrabiasz sobie złą opinię człowieka nie znającego się kompletnie na tuningu..... w ten twój przypadek wierzę ale w ten cytowany od Kmieciacośtamcośtam to staaary takie bajeczki jak na ersoftgans pe-el. Co do twojej definicji mitomanii to napiszę tak - ciekawa koncepcja ;) Czytać jak najbardziej umiem....a może to ty powinieneś nauczyć się pisać :D a tak na serio to z tym chrono to nie wiem czy odnosiło się do tego kmiecia czy do tego twojego z przyrostem 15 FPS.

Link to post
Share on other sites

Cóż, każdy ma prawo wierzyć w co chce. Ja wierzę wskazaniom chronometru i tyle.

 

Jeszcze raz:

> Wszystko mierzone na chrono.

 

P.S. Nie obrażam się. Przepraszam za "koleś", niepotrzebne. Ale sam zacząłeś od "mitomana" pod adresem osoby, która na podkręcaniu replik spędziła już "trochę" czasu...

 

-

Link to post
Share on other sites

w ten twój przypadek wierzę ale w ten cytowany od Kmieciacośtamcośtam to staaary takie bajeczki jak na ersoftgans pe-el.

 

Hihihi. Kmieciowe M15 Rifle faktycznie ma 475-480fps :)

Dokładna konfiguracja to:

- precka KA 6.04 510mm

- bore-up CA

- kółka CA STU

- PDI 190%

- EG1000

 

Całość śmiga na 12V 1800SC Sanyo

 

Nad definicją mitomanii nie trzeba się spierać, jest ogólnodostępna na stronach PWN.

 

Misiek, a powiedziałbyś, że zamontowanie głowicy tłoka Prometheus da dodatkowe 20fps? A w P90 z SP110 (teoretyczne 350fps) z 405fps uwierzysz?

 

Ja nie wiem, czy Kmieciu się zna na tuningu, natomiast jak on coś złoży, do dostajesz więcej fps niż to wynika z włożonych cześci. A mamy w Poznaniu trzy chronometry i każdy pokazuje to samo :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...