Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak wymienić lufę wewnetrzną w SR4 carbine SRC? (M4A1)


Recommended Posts

Witam.

Mam ogromna prosbe do uzytkownikow bardziej zaawansowanych ode mnie.

Otoz chodzi ze chcialbym wymienic w moim M4A1 lufe wewnetrzna.Prosze abyscie szanowni uzytkownicy napisali mi jak to zrobic dokladnie, tak abym nic nie zepsul:P

bardzo z gory dziekuje

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij tylny pin z body, "złam" karabinek. Wyciągnij z górnej części body komorę hop-up wraz z lufą. W przedniej części komory jest taka plastikowa blokada w kształcie litery C - zdejmij ją i wyciągnij lufę z komory. Oczywiście przed wyciągnięciem wyzeruj hop-up. Uważaj żeby nie zgubić dystansera który pewnie wypadnie z komory po wyjęciu lufy (taki mały gumowy wałeczek). Jeśli dystanser wypadnie bedziesz go musiał włożyć na miejsce. Potem załóż gumkę HU na nową lufę i powtórz wszystkie czynności w kolejności odwrotnej :)

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij tylny pin z body, "złam" karabinek.

 

Lub wyciągnij przedni pin i ściągnij upper reciever, komora hu powinna zostać w lufie zewnętrznej wtedy ją sobie wysuniesz, najlepiej przed tym ściągnij osłonę która imituje zamek (ta blaszka z tłoczeniami), wysuń lufę i komorę hu w stronę gdzie po złożeniu jest kolba. Od spodu lufy ściągnij zatrzask, wysuń lufę do przodu (po wyzerowaniu hu) i voila, jak spadnie Ci dystanser to napisz na PW to udzielę ci dalszych wyjaśnień.

 

Edit:

Zapomniałem: ściągając upper reciever naciągnij zamek (dźwignie zamka) bo na szkielecie Gb jest taki pin który się o nią blokuje.

Link to post
Share on other sites

Lub wyciągnij przedni pin i ściągnij upper reciever, komora hu powinna zostać w lufie zewnętrznej wtedy ją sobie wysuniesz, najlepiej przed tym ściągnij osłonę która imituje zamek (ta blaszka z tłoczeniami), wysuń lufę i komorę hu w stronę gdzie po złożeniu jest kolba. Od spodu lufy ściągnij zatrzask, wysuń lufę do przodu (po wyzerowaniu hu) i voila, jak spadnie Ci dystanser to napisz na PW to udzielę ci dalszych wyjaśnień.

 

Edit:

Zapomniałem: ściągając upper reciever naciągnij zamek (dźwignie zamka) bo na szkielecie Gb jest taki pin który się o nią blokuje.

 

 

Przy zsuwaniu uppera robotę może utrudnić okablowanie (jeśli ma baterię w chwycie przednim/puszce). Nie ma co odkręcać dwóch pinów, skoro wystarczy odkręcić jeden - niepotrzebna strata kalorii :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Wyciągnij tylny pin z body, "złam" karabinek. Wyciągnij z górnej części body komorę hop-up wraz z lufą. W przedniej części komory jest taka plastikowa blokada w kształcie litery C - zdejmij ją i wyciągnij lufę z komory. Oczywiście przed wyciągnięciem wyzeruj hop-up. Uważaj żeby nie zgubić dystansera który pewnie wypadnie z komory po wyjęciu lufy (taki mały gumowy wałeczek). Jeśli dystanser wypadnie bedziesz go musiał włożyć na miejsce. Potem załóż gumkę HU na nową lufę i powtórz wszystkie czynności w kolejności odwrotnej :)

 

no ale nie trzeba nic rozsowac ani nic? ta komora nie jest jakos przytwierdzona do gearboxa? tzn nie wylamie mi sie nic jak tylko odkrece tylny pin i "zlamie"karabinek?

pozdro

Link to post
Share on other sites

A baterie masz w gripie? Jak dysza jest na maxa wysunięta to odradzałbym łamanie. A tylnego pinu nie ruszasz. Komora HU nie jest do niczego w ogóle przytwierdzona, Z jednej strony naciska na nią GB a z drugiej sprężynka pcha ją w stronę GB. Mimo wszystko polecam rozłączyć fuse cord (to ten kabelek z bezpiecznikiem) i zdjąć upper reciever, będziesz spokojniejszy, głowicy cylindra na pewno nie popsujesz, ale rób jak chcesz, jednak dla świętego spokoju lepiej spalić trochę więcej tych kalorii.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...