Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magnesy w silniku ...


Recommended Posts

Witam, sytuacja jest taka. Mam silnik CA w którym pękł jeden z magnesów, przez co oczywiście nie działa ;) Mam też zepsuty silnik EG700 i wpadłem na pomysł żeby przełożyć magnesy, teoretycznie powinno wszystko być wymienne i w rezultacie bym miał jeden w pełni sprawny silnik, i jeden w pełni popsuty, a nie dwa częsciowo sprawne.

 

W CA wyjąłem ze sprężynki w kształcie U, które są pomiędzy magnesami, i teraz stanałem przed problemem wyjęcia magnesów. Są albo porządnie przyklejone, albo tak kurczowo sie trzymają obudowy, myślę że to 1sze bo opierają sie nawet młotkowi ;)

 

Próbowaliście już coś takiego ? Jak sobie poradzić z wyjęciem magnesów ? Podgrzać ? Pozdrawiam

 

South

Link to post
Share on other sites

Bawiłem się tak kiedyś z silnikiem ICSa (była skrzywiona oś więc nie miałem nic do stracenia ;)). Po siłowym odklejeniu magnesów nie udałło mi się ich już włożyć spowrotem tak, żeby silnik dobrze działał :|

Zawsze się jakoś przekrzywiały, jeden był wyżej od drugiego... Ja bym Ci radził kupic nowy silnik CA, w końcu wydatek nie jest aż tak duży :roll:

 

Magnesy możesz spróbować wybić od strony zębatki...

 

Powidzenia ;)

Link to post
Share on other sites

Na 100% są przyklejone.

 

SouthMan, pamiętaj tylko, że składając stojan musisz zachować takie same odstępy magnesów. W innym przypadku silnik nie będzie działał poprawnie.

 

IMHO, tak jak napisał OLO, prościej i pewniej jest kupić nowy silnik :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...